zа 2 дечица

  • 898
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 292
Момичета, пускам темата тук, защото предполагам, че не всички четат в клюкарника.

Ето и темите:
За Дари http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=149592.0
За Цвети http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156918.0

Нека да помогнем на тези две слънчица да живеят!

# 1
  • Мнения: 3 423
Горките душици!
Благодаря ти за линковете!

# 2
  • Мнения: 2 292
И мен мног оме потресоха теzи истории. Като чета иz клюкарника кой обран докато спи, на кого му повредили колата , кой иzлъган, иzмамен и подобни и ми е мъчно , но като порчетох zа теzи дечица и ми стана страшно мъчно  Sad Как ли живеят теzи родители и теzи билни дечица и как ли се чувстват  Sad

# 3
  • Мнения: 11 306
Вивита, не знам дали участва в набирането на средства в памет на дъщеричката на Ружа?
Тъй като бяхме много мами и сумата беше голяма, остатъка от събраните средства по желание на Ружа и наше общо отиде по сметката на Дари.
С Ми6ка сме проверили как стоят нещата в Германия, но едно, че е много скъпо, а и потвърждават от две места, че при това състояние на детето  няма нужда от трансплантация на костен мозък и лечението, провеждано в България е адекватно, т.е. дори и да дойде да го лекуват тук, няма да го правят по-различно.

# 4
  • Мнения: 2 292
Вечерница , това кое къде е адекватно не може да се твърди с 100% сигурнос. Според мен родителите само zнаят какво искат zа детето си и топ е най доброто. Както всички родители. Та zатова, ако мислят, че има повече шансове при друго лечение, нека им помогнем да направят всичко zа детето си  Hug
Другото, което доста улеснява нещата е , че от. 01.01.07 вече няма банкови такси zа преводи в ЕС . т.е и до БГ . Днес специално се осведомих в банката.

# 5
  • Мнения: 7 605
Вивита, дано нямаШ ниЩо против да иzполzвам темата ти zа да каня вси4ки да се регистрират като донори zа костен моzък. Една трансплантация на костен моzък може да помога на един 4овек да оцелее, но трябва да има и подходяЩ донор.
За целта Ще ви вzимат малко кръв и я типиzират и вкарват даните в една европейска баzа данни. Ако даните съвпадат с теzи на болния, може да се стигне до дарението, което в пове4ето слу4аи пак се прави 4реz даряване на кръв и не се стига до операция.

Дори бременните могат да се регистрират, аz бях в 8ми месец когато го направих  Wink

В Германия органиzацията е www.dkms.de

Мерси   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 860
Много ми е мъчно за всички душички. Още по-мъчно ми е, че за момента ама никак не мога да помогна. Баси и двамата сме безработни, а така ми се иска поне малко да мога да отделя.  Tired Много ми е тъпо.

Татянка, разгледах го линка, който си пуснала. На практика се оказва, че и да искам не мога да помогна. Нямам нужните килограми.  Confused И кръв исках да даря, пак заради това не мога. С пари не мога да помогна точно сега, с донорство също, а някой питаше къде е щастието... Tired

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 084
....
Другото, което доста улеснява нещата е , че от. 01.01.07 вече няма банкови такси zа преводи в ЕС . т.е и до БГ . Днес специално се осведомих в банката.
Това за всички банки ли се отнася?????

# 8
  • Мнения: 2 292
....
Другото, което доста улеснява нещата е , че от. 01.01.07 вече няма банкови такси zа преводи в ЕС . т.е и до БГ . Днес специално се осведомих в банката.
Това за всички банки ли се отнася?????


доколкото раzбрах да, щом става въпрос zа преводи в ЕС. От 1.1.07 и zа БГ естествено. Трябва ти межд. суифт код на Банката и конто или ибан

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 084
....
Другото, което доста улеснява нещата е , че от. 01.01.07 вече няма банкови такси zа преводи в ЕС . т.е и до БГ . Днес специално се осведомих в банката.
Това за всички банки ли се отнася?????


доколкото раzбрах да, щом става въпрос zа преводи в ЕС. От 1.1.07 и zа БГ естествено. Трябва ти межд. суифт код на Банката и конто или ибан
е да но именно това ми е проблема, че има даден BIC, а не ибан Thinking аз съм в Дeutsche Bank и там има посочена България наред със САЩ, но никъде изрично не пише, че е kostenfrei.Или аз пак недогледала  Embarassed

# 10
  • Мнения: 2 292
....
Другото, което доста улеснява нещата е , че от. 01.01.07 вече няма банкови такси zа преводи в ЕС . т.е и до БГ . Днес специално се осведомих в банката.
Това за всички банки ли се отнася?????


доколкото раzбрах да, щом става въпрос zа преводи в ЕС. От 1.1.07 и zа БГ естествено. Трябва ти межд. суифт код на Банката и конто или ибан
е да но именно това ми е проблема, че има даден BIC, а не ибан Thinking аз съм в Дeutsche Bank и там има посочена България наред със САЩ, но никъде изрично не пише, че е kostenfrei.Или аз пак недогледала  Embarassed

i az sum w dresdner. slujitelkata da ne q murzi, ami da proweri, zastoto ne sa im updatenati formilqrite prosto! bg ne e posozena , ne e bezplatno! BIC e SWIFT w sustnost. (bank id code) а ибан е конто номера или номера на сметката в комбинация с банкид то ... нещо такова ми обясни. Да си налягат служ. парзалките и да се уведомят, а не да ги мързи. успех

Общи условия

Активация на акаунт