Кърмата и формата на гърдите ми!

  • 317
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте мами! Предполагам, че този въпрос е разтяган и друг път, но наистина нямам време да чета! Затова преминавам директно към въпроса.
Бебчо е на 5 месеца и половина и сме все още на кърма. Кърмим се на поискване, като през деня е на около 2-3 часа, дори и повече понякога, а нощем се будеше максимум по два пъти. Опитвала съм да спра нощните хранения с водичка, но не не ми се получи. Предпочитаме си ресторант "двете цици" и това е .....Simple Smile 
От месец и половина му давам пюренца, а кисел от три дни. От близо месец виждам сериозна промяна във формата и размера на гърдите ми и в количеството на кърмата ми. От няколко нощи насам малчо почти не спи! Заспива и след час ни буди със страхотен плач и единственото спасение е .........пак на цицка. Смуква два пъти и заспива. Незнам какво да си мисля вече  newsm78 ?!?!?! Дали не му достига кърмата ми?!?! А защо през деня яде на 2-3 часа?!?!? Дали е заради зъбките?!?!? Дали да не започна захранване с АМ или с кисело мляко?!?!? Чувала съм, че бебетата на изкуствено хранене спят повече. От друга страна пък не ми се иска да го отбивам! Честно казано, кърменето би ми липсвало! Приемем съвети Simple Smile 

# 1
  • Мнения: 27 524
Няма нужда да го отбиваш. Предполагам, че е от зъбките и просто търси утеха в теб и сукането, не е от глад. Знам, че ти е тежко от недоспиването, но не се отказвай. Попитай и в кърмаческия подфорум, там момичетата ще ти дадат добри съвети или модераторките да преместят темата ти. Успех.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Да, тази тема е за кърмаческия форум  Peace Там ще получиш много повече съвети.
Щом иска да суче през нощта - давай му. По-добре отколкото да предлагаш вода. Предполагам, че е само период, дано отмине по-бързо.
Щом имаш кърма няма смисъл да даваш АМ, а за кисело мляко да не говорим  Stop

# 3
  • Мнения: 374
Предполагам, че плаче нощем заради зъбките. Давай му цица, щом иска, така се успокоява. Моят син /10 мес./ също се буди нощем по 2-3-4 пъти и мрънка докато не му дам цица. Дръпне-дръпне малко и заспива. Също не иска вода. Предполагам, че го прави по навик вече.

Общи условия

Активация на акаунт