Posavetvaite me za bozata

  • 1 195
  • 19
  •   1
Отговори
Nie sme na 1god i 1mes.Xapvame vsichko koeto sgotvia.I piem mnogo technosti.Davam i boza [Na kakata sashto sam davala] Samo che malkata ia obojava Vseki den  okolo 0.500 lit ,otdelno voda i sokcheta
Niamame problemi ,no se chydia  Thinking za neinata vazrast dobre li e newsm78

# 1
  • Мнения: 1 448
По-добре пусни тема в "Хранене с адаптирано мляко и захранване на бебета"  Peace

# 2
Moga li da ia premestia ili otnovo da zadam vaprosa

# 3
  • Мнения: 1 448
Можеш да помолиш модератор да ти я премести или да я пуснеш наново  Hug

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Най-добре е внимателно да обмислиш ползата от даването на боза. Някои факти, които е добре да вземеш предвид:
1. Бозата е напитка, приготвяна чрез ферментация и съдържа алкохол (наистина ниско количество, но за детския мозък всякакво количество алкохол е изключително вредно, още повече, че децата не разполагат все още с необходимите ензими, които да го разградят бързо и се задържа в системата им по-дълго, отколкото при възрастните, съответно и нанася по-големи поражения).
2. Съдържа голямо количество подсладители, които са канцерогенни и изключително неподходящи за употреба в детското хранене
3. Заради сладкия вкус измества ценните храни в детското хранене - плодовете и зеленчуците и по-подходящите пълнозърнести зърнени храни за сметка на празни въглехидрати (500мл боза е огромно количество!)

# 5
Blagodaria,shte go imam v predvid , osobeno    :thinking:tova za alkohola

# 6
  • Мнения: 116
По-добре пусни тема в "Хранене с адаптирано мляко и захранване на бебета"  Peace

 Peace

# 7
  • Мнения: 674
 Не, че имам намерение скоро да давам боза, но благодаря на hedra за инфото!  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Бозата е изключително полезна напитка. За съжаление, обаче, това, което се продава няма нищо общо с боза. (е, освен назанието).

# 9
  • София
  • Мнения: 5 184
   Чела съм , че към подсладителите се пристрастяваш също както към алкохол и наркотици. Това, което виждам около мен напълно го потвърждава. Който пие напитки "произведени" в гараж, не иска да се откаже от тях. И бозата е така. Давам ви тема, където скоро  обсъдихме бозата.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225375.msg5629373#msg5629373

   И моля ви, спазвайте основната препоръка на Федерацията за защита на потребителите! ЧЕТЕТЕ СЪДЪРЖАНИЕТО! и на храните и на играчките!   Защо давате на почти бебе редовно ХИМИКАЛИ?!  То си е написано , че има подсладители! А на някои "бозички" пише и ЦИКЛАМАТ! Той е ЗАБРАНЕН ЗА СПОМЕНАВАНЕ ПРЕД ВЪЗРАСТНИ (в Европа напр.)! Какво остава за пиене от деца!
   Детето ми ще пие само боза със захар, а такава НЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДА н България! Поне от 6 години няма!

    Hedra, и аз благодаря за систематизираната инф.! Лошото е , че пред баби не важи.

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 09:24 от bilyanam

# 10
  • Мнения: 4 496
Нямам намерение да давам боза. Бозата от моето детство няма нищо общо с тази боза, която продават сега...

# 11
  • Мнения: 887
Все още не съм давала на сина си, но след като прочетох останалите мнения със сигурност няма да му предложа.

# 12
  • Мнения: 1 172
И моят имаше един период, в който обожаваше бозата. Долу-горе на 1,2-1,5 години е бил. Не купувах всеки ден, и гледах да взема по-малки шишенца, за да може освен бозата да хапва и нещо друго. Тъй като ако зависеше от него щеше само на боза да живее.  Не я намирам за по-вредна от зрънчовци, желирани бонбони, разни нат. сокове в кутии (които въобще не са натурални сокове ако се зачетете по-внимателно в етикетите им).
И като всяка друга храна и напитка за деца, съм решила, че е по-добре да се употребява в разумни (контролирани) количества отколкото категорично да се забранява. Сега е на 3 години, за боза се сеща само като я види в магазина (1 път месечно, че и по-рядко сигурно). Ако купим, пие не повече от 1/2 чаша и не проявява интерес към останалото. По същия начин е и със зрънчовци, шоколади и т.н. - не са му забранени, но той не проявява сериозен интерес към тях дори когато вкъщи има налични.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 184
И като всяка друга храна и напитка за деца...
Не знаех, че бозата, "нат. сок", зрънчо , желирани бонбони,шоколади са за деца.
Аз мислех, че само външният им вид е за деца. А пък самите стоки са за да печели производителя от нискостойностни  суровини+въздух+химикали+опаковка=много пари, дадени от майки удовлетворили децата си.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Синът ми е на 3г. и боза не давам.Адски сладка напитка Naughty
Samo che malkata ia obojava Vseki den  okolo 0.500 lit ,otdelno voda i sokcheta

 За дете на една година 500мл. боза е адски много Rolling EyesИ шоколад да й дадеш тя ще го хареса, но дали е редно на тази възръст да го консумира Confused

Общи условия

Активация на акаунт