Божурище до София

  • 6 352
  • 7
  •   1
Отговори
Искам да Ви попитам за Божурище до София- въздуха,инфракструктурата,скъп квартал ли е?Въздуха замърсен ли е?Има ли хубави училища?Всякаква информация ще ми е много от полза.Много Ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 302
Искам да Ви попитам за Божурище до София- въздуха,инфракструктурата,скъп квартал ли е?Въздуха замърсен ли е?Има ли хубави училища?Всякаква информация ще ми е много от полза.Много Ви благодаря.
Въздуха е ок. Общо взето същия като Банкя - има едно низходящо течение откъм Люлин планина което минава през Банкя, Божурище, Волуяк към полите на Стара планина. Инфраструктурата също е добра, има и газификация, което не е ясно дали е предимство де Simple Smile. Училищата - по принцип добрите са по центъра, и кварталните не са стока. Но в началните класове не е толкова важно, важна е учителката. За цени погледни по сайтовете. Евтини къщи около София няма. И парцелите доста скочиха, но все пак е по-евтино от полите на Витоша. Много трудно обаче се намира читав парцел.

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 594
здравей, знам че се води квартал на София, но все пак си е далеч.
Това си е градче доста далече от Люлин, има превоз но лично аз детето си не бих пуснала да се шляе само по селските рейсове.
За скъпо, скъпо е и то много - но пак всичко си зависи от къщата. Има си всичко като 1 малък град. Само незнам - май нямаше канализация.
Бих живяла там по-скоро отколкото в Люлин ,но не трябва да имаш проблеми с карането, нито с бензина защото си е кошмар да се кандилкаш с градския транспорт

# 3
  • Мнения: 302
здравей, знам че се води квартал на София, но все пак си е далеч.
Това си е градче доста далече от Люлин, има превоз но лично аз детето си не бих пуснала да се шляе само по селските рейсове.
За скъпо, скъпо е и то много - но пак всичко си зависи от къщата. Има си всичко като 1 малък град. Само незнам - май нямаше канализация.
Бих живяла там по-скоро отколкото в Люлин ,но не трябва да имаш проблеми с карането, нито с бензина защото си е кошмар да се кандилкаш с градския транспорт

На Люлин хубавото му е че има метро все пак. Това напоследък с тия задръствания е по-добър вариант и от кола. А от Божурище до метростанцията са 10-15 мин. с автобус, какъв е проблема? Иначе с кола е лесно, ако нямах деца бих могъл и в Годеч да си взема къща.  Sunglasses

# 4
не се лъжете,след време може би,но има време...
до преди 6месеца живеехме там на квартира,няма денонощна аптека,няма нищо,2 умрели магазина,1 пицария и едно "фешън" кафе-пълна скръб-тъпи селяни,това е град ,отделно е от софия-училищата са трагедияяяяяяяяяяяяяяя*първо може да се излъжете от спокоиствието но после...Това беше показателно за мен -жената която ме агитираше да дам дъщеря си в яслата където тя работи викаше на собственото си момиче " кравоооооооо слизаи уут кулата мааааа" newsm78

# 5
иначе ,ако сте решили там да се устроивате,маршрутка -римска единица е наи лесния превоз ,за таксита забрави,ще пазаруваш при Бато-една дупка на Центъра Laughing ,но наемите са тънки наистина 110Е за 120кв+газ+частично обзавеждане*единствено парка им ми хареса ,но и там има какво да се желае

# 6
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Има над 20 магазина, 2 дет градини училището е добро има много плюсове и минуси но Деси извинявай но по голяма селяния от софийската не съм виждала! А и явно не си си направила труда да се разходиш навсякъде. Спокойно оставям дъщеря си на улицата да си играе сама, ти кога ще направиш това в Люлин.... Никога досега не съм заключвала къщата си,  познавам всичките си съседи мога да разчитам на тях.  Във блок колко от съседите си познаваш и влизаш в апартаментът им като у дома си? В сравнение със София цените са  еднакви, а въздухът тук е милиони пъти по чист от столичния, не забравяй тишината и спокойствието, който нямаш в прехвалената ви столица

# 7
  • Мнения: 651
Божурище е общински град. Но си село отвсякъде. Това на мен например много ми харесва!
Това за магазините и аптеката е вярно..мъка си е! Началното училище на мен пък много ми хареса.
Ако можете да разчитате нон стоп на личен автомобил /последния автобус 54 от метростанция сливница е към 22,30 някъде/ си е супер спокойно и китно местенце за живеене с наистина чист въздух.
Аз пуснах тема преди време http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151988.0 , но никоя мама не се е обадила.. има си доста изгоден нет.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт