Лецитин при бременна кърмачка?

  • 1 500
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 896
Ами това е - разбра се, че Жорето ще става батко.
И по този повод усещането в гърдите ми е странно - имам едно напрежение, ама е съвсем като при запушено каналче, почти само в едната гърда. Като я изсука добре на заспиване, се чувствам много по-добре. При други обстоятелства бих цапнала един лецитин и утре ще съм като нова. Но сега се питам. Знам, че лецитинът е хубаво нещо през бременността, но 1200 мг са това, а навсякъде пише несравнимо по-малки количества. Безопасно ли е да го изпия?
Също така какво да очаквам - това напрежение е ли просто от бременността, не е ли? Нормално да са леко напрегнати гърдите при бременност, но когато се и кърми, това може ли да води до някакви специфични проблеми?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Не се наемам да ти отговоря за Лецитина, но не мога да се сдържа да не ти честитя за хубавата новина. Лека бременност ти пожелавам и едно хубаво и здраво бебенце Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 2 829
Честито!
Съвет не мога да дам, но ще следя темата, че ако го докараме и ние до там (дано) да знам...
Хайде, лека бременност и от мен и здраво бебенце!
 Hug

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ауууу, страхотна новина Hug Хайде - прекрасна бременност, да видите едни панделки на ехографа и накрая едно маймунско раждане Laughing
Усещането в гърдите най-вероятно е от бременността - а лецитинът мисля, че няма проблем да се взима и докато си бременна. Той е храна, не лекарство - и без друго присъства в голям брой от храните, които ядем Grinning

# 4
  • Мнения: 1 896
Благодаря на всички ви за страхотните пожелания!
За протокола лецитина снощи не го взех, щото не ми се чакаше повече някой да ми отговори, та си легнах без него.
Днес няма никакви проблеми, Жоро сука, може и да съм се притиснала нещо вчера и от това да ме е наболявало, но е минало.
А иначе явно че непознати усещания в гърдите ми предстоят.
Може да напиша по-нататък ако има нещо интересно, та да знаят следващите, на които може да се случи.  Simple Smile

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Честито, честито! Колко хубаво, че желанията ти се сбъдват! Бравос, значи!
Също да кажа, че не смятам, че има каквито и да е проблеми с Лецитина - той е хранителна добавка, емулгатор и така или иначе присъства в много от храните, които консумираме често.

Общи условия

Активация на акаунт