подробности относно раждането

  • 1 557
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Здравейте,
Има доста теми за протичане на самото раждане, но дребни детайли отнасящи се за периода преди самото раждане сякаш няма.. Интересува ме като отидеш с контракции в болницата къде те изпращат.Настаняват ли те в стая в която да си облечеш нощницата и да си оставиш багажа. И какво представлява предродилната зала, на носилка ли си там , можеш ли да си вземеш телефона там и тн. newsm78 Моля разяснете ми... Blush
Особенно полезно ще ми е ако има мами раждали в окръжна болница Варна...
Мерси!!

# 1
  • Мнения: 27 524
Ако раждането протича нормално, те настаняват в предродилна, да. Обикновено е стая с няколко легла, лежите там, пъшкате си, говорите си  и току някоя отиде и се върне с бебе. Няма да се шашкаш. Слагат ти колан да следят пусла на бебето и контаркциите ти, отвреме на време те проверяват как си, що си. Като наближи моменът, отиваш в родилна, на магаре и там вече напъвате дружно и чакате появата на бебчо. Леко раждане ти желая, всичко ще е наред  Hug

# 2
  • Мнения: 305
Ако раждането протича нормално, те настаняват в предродилна, да. Обикновено е стая с няколко легла, лежите там, пъшкате си, говорите си  и току някоя отиде и се върне с бебе. Няма да се шашкаш. Слагат ти колан да следят пусла на бебето и контаркциите ти, отвреме на време те проверяват как си, що си. Като наближи моменът, отиваш в родилна, на магаре и там вече напъвате дружно и чакате появата на бебчо. Леко раждане ти желая, всичко ще е наред  Hug
Блонди,ти ме кефиш-все едно си била на кафе а!? hahaha

# 3
  • Мнения: 5 790
Като отидеш с контракции в болницата, влизаш първо в приемно отделение. Там акушерката ти попълва документите, мери ти корема, кръвното, пулса. После - клизма. Малко е неприятно, но няма как. Там си обличаш и нощницата. При мен дадоха багажа на таткото и казаха да ми го донесе после, като ме качат в отделението. Разрешават мобилен телефон, няма проблем. След което те качват в предродилна зала. Както Блонди ти е казала - има легла. Мерят тоновете на бебето, проверяват те как си - това Блонди ти го е обяснила.
Пожелавам ти леко раждане!

# 4
  • Мнения: 7 474
Така да подредим информацията  Joy

1.


Като отидеш с контракции в болницата, влизаш първо в приемно отделение. Там акушерката ти попълва документите, мери ти корема, кръвното, пулса. После - клизма. Малко е неприятно, но няма как. Там си обличаш и нощницата. При мен дадоха багажа на таткото и казаха да ми го донесе после, като ме качат в отделението. Разрешават мобилен телефон, няма проблем. След което те качват в предродилна зала. Както Блонди ти е казала - има легла. Мерят тоновете на бебето, проверяват те как си - това Блонди ти го е обяснила.
Пожелавам ти леко раждане!


2

Ако раждането протича нормално, те настаняват в предродилна, да. Обикновено е стая с няколко легла, лежите там, пъшкате си, говорите си  и току някоя отиде и се върне с бебе. Няма да се шашкаш. Слагат ти колан да следят пусла на бебето и контаркциите ти, отвреме на време те проверяват как си, що си. Като наближи моменът, отиваш в родилна, на магаре и там вече напъвате дружно и чакате появата на бебчо. Леко раждане ти желая, всичко ще е наред  Hug

3.

Леко раждане!   bouquet

# 5
  • Мнения: 115
Отидох в болницата, защото бях прокървила. След като ме прегледаха, казаха, че имам 2 см разкритие, раждането е почнало, но понеже преди мен са приели 5 родилки, ще ме качат в отделение, за да не се изнервям в предродилна и през нощта, ако се наложи, ще ме свалят.Така е и по-добре, защото докато ти почнат болките, по-добре е да не слушаш как викат другите жени. При мен така се случи, че ме свалиха в предродилна зала след 4 дни.В отделението, стаите са с 3 легла и някои от жените са там за задържане, други за преносване.

# 6
Obiasnili sa go perfektno,az iskam da dopalnia  che kogato me prieha biah gladna i gadna .No ne ti davat nishto,t.k. beshe mnogo goresht maiski den ystatami beshe presahnala [prieha me roano sytrin, rodih vecherta] i mi slagaha mokra marlia na ystnite.Ne pozvoliavat da se pie voda za da ne povarnesh.Doctora predi da my svarshe rabotnoto vreme mi slogi sistema za da steane po-barje.Oh zashto ne go napravi po-rano.Za vtoroto rajdane sama si poiskah sistema te pak biaha blagoskloni.Ne e strashno,taka yspeh

# 7
  • Мнения: 503
телефона е много важен,задължително да е с теб навсякъде

# 8
  • Мнения: 2 936
има и някои незадължителни подробности...

може да искаш епидурална анестезия,понякога включват системи,да не са изтекли водите и лекарят да ги спука... Mr. Green

# 9
  • Мнения: 182
Момичетата са обяснили подробно Simple Smile Няма да се страхуваш , аз бях убедена , че ще умра , а раждането се оказа най - невероятното , най - страхотното изживяване до сега Simple Smile Искай бебо ведна , аз го гушнах в първата му минута живот , а това е спомен който си остава само твой Simple Smile Още като се сетя се усмихвам и ми се сгрява душичката Simple Smile
Безпроблемно раждане и усмихнато , като моето Simple Smile

# 10
  • Мнения: 146
Мерси за информацията!

А в предродилната влизат ли хора( близки имам предвид) Аз мога ли да изляза от там и да се "разходя" с цел по бързо раждане?? ( ако изобщо е възможно да се мръдне от болки.незнам как е) Blush ooooh!

# 11
Много добре са ти обяснили всичко не се шашкай  всичко ще е наред. Телефона задължително да е с теб на мен веднага ми го донесеха като родих. Леко раждане. Hug

# 12
  • Мнения: 191
Разходките със системата не са много лесни, но все пак става. Болките не са страшни (поне при мен). На мен лично телефона ми действаше малко изнервящо.

# 13
  • Мнения: 5 026
Като отидеш с контракции в болницата, влизаш първо в приемно отделение. Там акушерката ти попълва документите, мери ти корема, кръвното, пулса. После - клизма. Малко е неприятно, но няма как. Там си обличаш и нощницата. При мен дадоха багажа на таткото и казаха да ми го донесе после, като ме качат в отделението. Разрешават мобилен телефон, няма проблем. След което те качват в предродилна зала. Както Блонди ти е казала - има легла. Мерят тоновете на бебето, проверяват те как си - това Блонди ти го е обяснила.
Пожелавам ти леко раждане!
Peace Леко раждане!

# 14
  • Мнения: 10 982
...да не са изтекли водите и лекарят да ги спука... Mr. Green

Боли ли?!  Sick
Доколкото знам ги пукат с някаква дълго метална щипка  Cry

Общи условия

Активация на акаунт