Инфекциозна мононуклеоза?!

  • 5 335
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
Здравейте мами!
Моят син преди Коледа прекара варицела, а 2 седмици след това се разболя - вдигна висока температура, възпалено гърло и подутини в областта на вратлето, казваше че го боли мястото там. След това тези подутини поспаднаха, зад ухото и лимфите на врата останаха подути. Днес го водихме на лекар, правиха му пълна кръвна картина и лекарката каза, че се съмнява за инфекциозна мононуклеоза. При всичката иформация, която изчетох в Нета пише че това е остро вирусно заболяване, протичащо с висока температура, болки в гърлото и отпадналост, А детето ми няма нито един от тези симптоми. Много съм объркана. Утре ни викат за изследване на кръв от вената.
Някой от вас да се е срещал с това заболяване?
Какво ще ме посъветвате?
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 3 456
Октомви след неповлиаваща се от нищо гнойна ангина  вземаха кръв на дъщеря ми от вената за инфекциозна мононуклеоза. Нямаше такава. И аз тогава бях изчела всичко, което намерих из нета. Ами навсякъде пишеше, че прогнозите са добри и че по-силните имунни системи се спряват сами с този вирус, но е инфекциозно заболяване все пак...
Срещала съм и  тук във форума тема за мононуклеозата...

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 234
Здравейте Дани-ела,
не можах да разбера, оттокът зад ухото спаднал ли е и горе долу колко е голям?Кожата на подутото място зачервена ли е?
Питав Ви тези въпроси защото преди няколко месеца аз бях по същият начин е ме изкараха болна от епидмичен паротид/заушка/.Но впоследствие се оказа че е имало просто нещо в паротидната жлеза и е излязло само...  И  аз нямах температура, никакви симптоми, просто на сутринта без да искам се уцарих по страната и усетих болка и се погледнах в огледалото... и бях подута. 
Така че ако и кръвните резултати са добри... отидете или при зъболекар, или при лицево-челюстен хирург. Ако имате други въпроси пишете ми на лични или тук.   
Успех и пешете как е детенце.

# 3
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз самата бях болна от това.
Симптомите бяха: висока температура ( много трудно се сваляше ), бели налепи по гърлото ( не можеш да преглъщам, все едно имах игли в устата ), увеличени лимфни възли. Лекуваха ме от ангина, 2-3 антибиотика смених. Бях съвсем умряла. Нито можеш да пия нещо, нито да ям, ужас.
Накрая ме приеха в II градска, само витамини и май за температура, без антибиотици и се възстанових.

Друг е въпросът, че от толкова антибиотици 1 година бях с увеличен черен дроб. Или увеличеният черен дроб беше от болестта, брей това ми се губи като факт.

Това беше преди десетина години, а сега ми прави впечатление, че май са зачестили заболелите.

Пожелавам ви бързо оздравяване!

# 4
  • Мнения: 215
Благодаря момичета!
Отокът спадна, но зад ухото остана една малко подутина, колкото бобено зърно голяма, но видима, като го натисна по нея казва че не го боли. Днес лекарката му напипа и под едната мишница и по  слабините, каза 4е колкото обелен бадем били големи.
Утре като направим изследването и като науча резултатите ще пиша пак.

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Карала съм като дете и дъщеря ми е карала...
На мен не ми я диагностицираха веднага, дадоха ми антибиотици и последва странна реакция, големи морави петна, като синини по цялото тяло, което подплаши лекарите, взеха ме в болница и  ми включиха системи.
Доказва се с изследване на кръвта - мононуклеоцитите са повишени
и има биохимична проба на Пол Бионел, или Пол Бонел, различно го пишат.
По принцип не се дават АБ, сега някои от модерните не давали тази реакция с посиняването, ама когато разбрах, че дъщеря ми има такова чудо, не посмях да дам АБ.
Аз също нямах висока Т, но имах силно подути лимфни възли на шията и увеличени далак и черен дроб. Тогава бях на 10 год. Дъщеря ми я изкара на 2, не съм давала нищо освен витамини. Хубаво е да се щади черния дроб - без мазно, солено, пържено, шоколад и прочее.. Най-добре да се ядат само плодове, зеленчуци и варено пилешко и телешко.
Просто се чака организма да се пребори.
Не бой се, не е толкова страшно.

# 6
  • Мнения: 215
Благодаря за окуражителните думи, firebird!
Днес сутринта му взеха кръж от вената и след обед ще са готови изследванията.
Казаха ни и за храните, които да избягва.

# 7
  • Мнения: 511
и моя син я прекара като беше на 3 г и половина.изкам да попитам дали след това правите профилактични изследвания на кръвта.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 145
Дъщеря ми я изкара на 2 години.
Симптомите са като на гнойна ангина и затова първият лекар и даде антибиотик, но още на другия ден направихме кръвни тестове и се оказа мононуклеоза (на която антибиотика влияе зле) и веднага го спряхме. Беше с много висока Т (близо 40) и тъй като нормално можело да продължи 10 дни и дадоха в минимална доза (нещо, което по принцип е вредно, но ми излезе от ума) и още същия ден беше напълно здрава. Казаха ми че не повтаря, но 5 години трябва да се следи..., особено когато има ангина, понеже много често педиатрите не правят разлика м/у двете заболявания и чак като не се повлияе от n на брой антибиотици се усещат.

Общи условия

Активация на акаунт