За плуването, уроците по плуване и страха от водата

  • 5 476
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Здравейте,
предполагам, че не съм единствената, която се интересува от занимания по плуване за деца. Има ли някой от вас инфо, къде в София се провеждат такива занимания. Също дали изобщо има практика учител на деца да бъде заедно с тях в басейна или навсякъде седи с прът и ги подбутва от "брега". И знаете ли също как се справят с деца, които имат страх от водата?
Много ще съм благодарна на всички, които споделят някаква информация:-)

# 1
  • София
  • Мнения: 900
Почти всички басейни имат занимания с деца, но тренера ги подбутва  Sad

С племенника ми влизах аз и гушнати правехме разходки из басейна,
постепенно към 6-7 път се отпусна детето.

Имам мнение в темата за топъл басейн, че вече ще ме обвинят в реклама, а и поне да ми плащаха  Laughing
 

# 2
  • Мнения: 45
Колко е голяо детето и къде ще ти бъде удобно да го водиш?
Синът ми започна занимания през септември, на 7годинки. За около два месеца започна да се отпуска и да преодолява страха. Сега може сам да плува определено разстояние.
До колкото ми е извеестно навсякъде по света трен*орите са извън басейна и само напътстват децата и показват на сухо.
Според мен обучението по плуване е също толкова важно колкото и задължителните учебни дисциплини. Закалява, стимулира, мотивира и е забавно за децата.
Успех!
А, да - синът ми се учи да плува в басейна на 144 училище.

# 3
  • Мнения: 3 740
В басейна на "Академик" съм виждала треньора да влиза заедно с децата, които се страхуват от водата. Разбира се, това става само в началото, после ги оставя да свикват да се справят сами.

# 4
  • Мнения: 2 567
Когата дъщеря ми почна да тренира, първият и треньор влизаше с нея в басейна. Не я е било страх, но той искаше по добре да и покаже как трябва да плува и затова в началото, а и по късно от време на време влизаше с нея.
Сега където тренира, никой от треньорите не съм виждала да влиза с децата.
Явно си зависи от треньора и дано попаднете на такъв, който да влезе поне в началото с детенцето ти.
Ако обаче е на 3-4 годинки най- вероятно ще искат някой от родителите да влезе.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Моят син се отпусна на 10-я път някъде,а преди това ревеше дори като му мия главата. Crazy

Треньорката е с него вътре задължително и след 3 месеца бих казала,че плува добре кроул,а сега са на делфин. Laughing

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
До колкото ми е извеестно навсякъде по света трен*орите са извън басейна и само напътстват децата и показват на сухо.
Тук първото ниво са нон стоп с децата в басейна. Има упражнения, които изискват участие и на треньора.

# 7
  • usa
  • Мнения: 2 113
До колкото ми е извеестно навсякъде по света трен*орите са извън басейна и само напътстват децата и показват на сухо.
Тук първото ниво са нон стоп с децата в басейна. Има упражнения, които изискват участие и на треньора.


на всички курсове по плуване, на които са ходили децата ми, на всички нива треньорите са били с тях в басейна.

# 8
  • Мнения: 2 792
 В детската градина имат басейн, плитък е около 50-70 см вода, на око определям дълбочината, за това слагам такъв голям диапазон, там уроците винаги  с учителя в басейна. И двамата ходеха на плуване, Момчил в момента съм го спряла, защото разви дерматити и се опитваме да открием, какво точно го провокира  Confused, той е човекът със страх към водата, но на басейнът в детската се кефеше. След като походи една година на плуване, дори в морето влезе, нещо, което категорично отказваше, а накрая и без пояс държеше да се плацика  Laughing
 Димана вече  ходи в Спортната палата, там заниманията са по сериозни, набляга се на техниката на плуване и учителя не влиза във водата с децата. Околните ми близки (разбирай мъжът ми) бяха  леко скептични каква основа, може да постави плуването в детската, но реално се оказа, че наистина дава добра основа. Димана тръгна на плуване заедно с брат ми, който и е набор, имат 5 дена разлика всъщност, и двамата нямат страх от вода и винаги са се мятали с желание във водата, но той не е ходил никога на уроци и за него тези тренировки реално бяха първото въвеждане в плуването като спорт. Димана беше пусната в големия басейн още първия път за проба и се беше справила и с дъска и без дъска, на брат ми все още му е трудно свободното отпускане без дъска, не че не може да плува и го е страх от водата, напротив няма страх, първо скача във водата после мисли Laughing , но му се губи техниката на плуване. Така че, преди да се стигне до дълбок басейн е хубаво да се мине и едно обучение за елементарни техники на плитък басейн, каквито има в детските градини, не знам къде другаде има такива.

# 9
  • Мнения: 5 468
каквито има в детските градини, не знам къде другаде има такива.
В 42 ОДЗ, където ще ходи дъщеря ми, има басейн. Хич не мога да си представя, как ще се развихрят във водата малките пиклеши Mr. Green... Плуването в уч. програма ли им е? На колко години ги пускат в басейна? Първа група дали изобщо я пускат..., защото подозирам, че ще има доста ревове и крясъци: "Не пипай ме!!!"  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 491
До колкото ми е извеестно навсякъде по света трен*орите са извън басейна и само напътстват децата и показват на сухо.
Тук първото ниво са нон стоп с децата в басейна. Има упражнения, които изискват участие и на треньора.


на всички курсове по плуване, на които са ходили децата ми, на всички нива треньорите са били с тях в басейна.
Подкрепям миз.

# 11
  • Мнения: 2 792
каквито има в детските градини, не знам къде другаде има такива.
В 42 ОДЗ, където ще ходи дъщеря ми, има басейн. Хич не мога да си представя, как ще се развихрят във водата малките пиклеши Mr. Green... Плуването в уч. програма ли им е? На колко години ги пускат в басейна? Първа група дали изобщо я пускат..., защото подозирам, че ще има доста ревове и крясъци: "Не пипай ме!!!"  Simple Smile
  В детските градини няма такива екстри, наречени  в учебната програма (те тея 40 лв. какво да покрият по напред) , всяко допълнително занятие си се плаща отделно, цената  е 14 лв. на месец. Май има и първа група за плуване (не помня точно, кой кога тръгна ), не се притеснявай от ревове, на децата им е забавно пък са и в конкурентна среда, което си е друго  Laughing

# 12
  • Мнения: 5 468
В детските градини няма такива екстри, наречени  в учебната програма (те тея 40 лв. какво да покрият по напред) , всяко допълнително занятие си се плаща отделно, цената  е 14 лв. на месец.
Хъ... аз си мисля, че ще го карат като час от програмата. Но пък 14 лв. хич не е много, за да бълбука отрочето весело във водата. Ще видим, ще видим Laughing. Аз много се радвам, че има такава екстра..., да видим какво ще мисля есента.

на децата им е забавно пък са и в конкурентна среда, което си е друго  Laughing
Викаш, като е в конкурентна среда, ще надуе перките лиии Joy?

# 13
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Знам, че ако са малки децата или имат заболяване, треньора стои с тях във водата.
Дъщеря ми ходеше на плуване в 22 училище, тя също имаше панически страх от водата, но случихме на свястна треньорка, Рене Александрова. Много постепенно и спокойно, с много игра и успя да я понаучи, но доколкото знам, треньорката не влиза в басейна.
Понеже аз се учих да плувам на 32 год, смея да заявя, че май е по-добре треньора да е отвън. Докато влизах в басейна с мъжа ми, само се хващах за него и не се научавах, научих се чак когато му писна и реши, че ще седи отвън и ще дава акъл.
Престрашаването от водата идва с много игра, заедно с децата. След като детето почне да свиква с различна среда и положението на тялото във водата, тогава страха изчезва.

# 14
  • София
  • Мнения: 223
Моят син тренира на Баня Мадара.Преди това беше на Спартак,но не съм доволна.Той обаче няма страх от водата и веднага го пуснаха в големият басейн.Тук на Баня Мадара съм много доволна,за две седмици  научи толкова неща,колкото на Спартак може би нямаше да научи и за две години.Треньора не влиза с децата в басейна,но начинът по който работи с тях е много резултатен.Ако искате пробвайте Wink

Общи условия

Активация на акаунт