Няколко главоблъсканици???

  • 1 203
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 242
 33uu Първото което ме мъчи най- много е защо след като посучи известно време бебка започва като зло куче да дърпа зърното и да ръмжи, върти главата насам- натам опъвайки гърдата ми, държейки я здраво с венци? Естествено аз веднага решавам че млякото е свършило или намаляло и и е трудно да дърпа, но стисвам леко ареолата и кърмата излиза на струйка. Сменям гърдата- пак същата реакция от бебешората. Хващат ме нервите веднага защото се тревожа че нещо не е наред а немога да разбера какво, и ме облива веднага студена пот, иде ми да я дръпна от гърдата колкото  е яла толкоз. А иначе не я пуска и лакомо засуква, но след малко пак същата програма. Кърма уж имам, вечер като се цедя преди лягане събирам към 100-150гр. Какво е това чудо? Помагайте моля ви!
  33uu Другото за което се чудя е дали дълагта нощна пауза означава добра кърма или просто детето  ми е сънливо като мен, аз и гладна мога да си легна и да спя 12 часа само и само0 да се наспя. Та за 2 месеца и половина нормално ли е 7-8 часова пауза за тумбачето на бебка или да я будя?
  33uu Тъй и на последно място, но не и по важност, казвайте коя лъжа е най достоверна за педито Confused: , скоро сме на консултация и тя пак ще пита какни се отразяват пюретата а аз още сокче не съм почнала. Реших за себе си че ще започна към 4 месец соковете и това е, но тя твърдо ме убеждава че не съм права и трябва да съм започнала отдавна с това. Иначе съм много доволна от нея и не искам да  я сменям. Та какво да кажа Confused:  че сме получили разстройство ли, или повръщаме  Thinking . Коликите не минаха като вариант- тя ми изнесе цяла лекция как сока от ябълки даже успокоявал коликите #Shocked .
  33uu Заспиваме само с биба-залъгалка, до колко може това да навреди, знам че на кърмените бебета не е добре да се дават залъгалки защото се обърквал начина на засукване, но аз не съм забелязала проблем  Rolling Eyes
  33uu Мног рядко усещам гърдите си пълни, в повечето време са такива мехове #Puppy dog  че се чудя от къде таз кърма? Дали винаги имам достатъчно и къде я държа (може да ви звучи смешно) като напипвам почти празни гърди Sad ?
  Ох че дълго стана Embarassed  ама не исках да пускам отделни теми.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
За първото- най -вероятно са започнали да му растат зъби. СинъТ ми правеше така. Правеше го и като му пораснаха та тогава беше страшно.
За второто - нормално е -няма по хубаво от спящо бебе. Както казва свеки и сънят е храна. Дъщеря ми си поспиваше но от около месец за съжаление започна да се буди. Не разбирам защо.
Трето- за сока от ябълки и коликите мога да поспоря с педиатърката ти. Щях да ти кажа да и заявиш че си решила да го захраниш от 4 месец и точка, но щом ти харесва по- добре и кажи му понася чудесно. Всъщност дори няма да излъжеш, защото след като не му даваш и той се чувства добре значи му понася чудесно.
Четвърто за бибата не мога да ти кажа нищо - само това че за мен дете с биба се гледа по- лесно. А дали е добре не знам...Като гледам голко деца са изгледани с биби-няма да етолкова страшно.
Пето- уф и аз съм като гайда. На всичко отгоре бебка не ще и да яде много и ми е едно миньонче. Детето на моя приятелка е на два месеца , а е по- едро от нея. Имам колкото за нея - тя не суче много добре и кърмата ми постепенно намалява. А ти ако имаш повече замръзявай във фризера - ще дойде ден да не ти стигне. При минус 18 градуса можеш да я запазиш шест месеца.
А ако ти е наистина много можеш да даваш в Банка за майчина къма - изкупуват я по 7 до 9 лева литъра. Има недоносени бебенца които имат нужда от твоето мляко. Ако те интересува този вариант можеш да се свържеш с мен на адреса ми.
Ами от мен това. Растете живи и здрави.

# 2
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Мери
 33uu Първото което ме мъчи най- много е защо след като посучи известно време бебка започва като зло куче да дърпа зърното и да ръмжи, върти главата насам- натам опъвайки гърдата ми, държейки я здраво с венци? Естествено аз веднага решавам че млякото е свършило или намаляло и и е трудно да дърпа, но стисвам леко ареолата и кърмата излиза на струйка. Сменям гърдата- пак същата реакция от бебешората. Хващат ме нервите веднага защото се тревожа че нещо не е наред а немога да разбера какво, и ме облива веднага студена пот, иде ми да я дръпна от гърдата колкото  е яла толкоз. А иначе не я пуска и лакомо засуква, но след малко пак същата програма.


Мери и при нас е абсолютно същата работа.. някъде бях чела, че в един момент лесното (предното) мляко свършва и бебка трябва да подърпа малко на празен ход за да слезе втората порция от вече по-гъстото задно мляко и освен това - то тече доста по-бавно.. (моля поправете ме ако не съм права Embarassed )  
та някои по-нетърпеливи бебоци се изнервяли от процедурата  Wink мойта обикновено плюе 5-10 мин след като е почнала да яде с надежда да дам втората цица, ама аз упорито тикам обратно същата и след малко продължава да си папка примирена Wink  
друга причина може да е, че го свива коремчето докато суче и му трябва известно време да поръмжи докато го отпусне Rolling Eyes затова не пуска зърното, щото иска после да си продължи с папането  Grinning

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мери, това със злото куче ме хвърли в оркестъра от смях просто!  Laughing  Laughing  Laughing

 Sign Exclamation Магс е права, понякога това е причината. Друго възможно обяснение е, че към тази възраст започва да ги тресе яко любопитство (с пик към 4 месец), което ги кара яли-недояли да се огледат наоколо...без да пускат гърдата. Може да проучва колко се разтяга Wink Играе си, с други думи. Страшно няма, кърмата е налице. Бебата расте и учи нови маймунджулуци.
 Sign Exclamation Вече не е новородена, затова я оставяй да си спи колкото иска. Ако евентуално възникне проблем с наддаването или със сукането (което явно го няма при вас), тогава можеш да мислиш за събуждане. Дотогава - или по-скоро докато започнат да никнат зъбки - спи блажено.
 Sign Exclamation Не мога да дам съвет да лъжеш педиатърката си...Не можеш ли да се тръшнеш (щом иначе не ще) и да се запънеш като магаре на мост за тези пусти сокове? Тези дни ще превеждам тази статия как да говорим с лекаря си, но ако знаеш английски: http://www.lalecheleague.org/NB/NBNovDec99p196.html
 Sign Exclamation Докато не възникне проблем (например да предпочита биба пред цица), и ако е наситина само при заспиване, можеш да даваш, щом така или иначе вече си дала.
 Sign Exclamation Това няма общо. Особено когато се регулира кърмата, млякото е толкова, колкото му трябва на бебето. Не е рядкост и гърди тип "2 стотинки под балатум" да правят по 1,5 литра мляко на ден Wink Недей се занимава с такива мисли, а

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: Мери
 
  33uu Другото за което се чудя е дали дълагта нощна пауза означава добра кърма или просто детето  ми е сънливо като мен, аз и гладна мога да си легна и да спя 12 часа само и само0 да се наспя. Та за 2 месеца и половина нормално ли е 7-8 часова пауза за тумбачето на бебка или да я будя?

Моята щерка започна да прави такава пауза от 7-8 часа точно на втория месец. Сега е на 4 и понякога паузата стига до 11 часа. Сама си изработи този режим - винаги съм й давала да суче, докато се будеше през нощта, тоест не е имало никакви усилия от моя страна, за да я "приуча" да прави нощна пауза.
За сметка на паузата обаче през деня суче по много и много начесто - около 2 часа, а вечер - три пъти от 8 до 10 вечерта. Няма да имате проблеми с наддаването, особено щом пишеш, че имаш кърма. Възползвай се от паузата, защото явно с теб сме сред късметлийките Wink

# 5
  • Мнения: 1 568
Хм ... Мерка, това дето го описваш за злото куче се случва и при нас и то по няколко пъти на ден. Аз си мисля, че са колики и май й хванах цаката на беба. Като се задърпа такава я махам от гърдата и се опитвам да я оригна. Най-често дава резултат - или оригва или пръцка, след което тя се успокоява и си засуква спокойно. Това може да се случи и няколко пъти на едно кърмене. Много е неприятно, защото така ми разранява зърната, че после едва ги измивам.
Все забравям обаче да питам педито дали наистина е от коликите. Thinking

# 6
  • Мнения: 1 568
Цитат на: Mags

Мери и при нас е абсолютно същата работа.. някъде бях чела, че в един момент лесното (предното) мляко свършва и бебка трябва да подърпа малко на празен ход за да слезе втората порция от вече по-гъстото задно мляко и освен това - то тече доста по-бавно.. (моля поправете ме ако не съм права Embarassed )  
та някои по-нетърпеливи бебоци се изнервяли от процедурата  

Забравих да кажа, че аз дори и да предложа другата гърда се случва абсолютно същото и затова не ми се вярва да е заради това.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 845
Аз съм горе долу в твоята ситуация относно захранването. Още преди време взех решение да не лъжа, че давам сокове , пюрета и т.н. Не дай си боже на детето ,ако когато реша да захранвам, вземе, че нещо не му понесе...Тогава какво ще правя!
В крайна сметка и казах истината, ами не е толкова страшно. Не изглежда възхитена, ама...
Бях сие измислила легенда - да кажа например, че таткото е много алергичен към... и затова да захранвам след 4 или 6 месец.

# 8
  • Мнения: 4 242
Цитат на: _smiley_
Хм ... Мерка, това дето го описваш за злото куче се случва и при нас и то по няколко пъти на ден. Аз си мисля, че са колики и май й хванах цаката на беба. Като се задърпа такава я махам от гърдата и се опитвам да я оригна. Най-често дава резултат - или оригва или пръцка, след което тя се успокоява и си засуква спокойно. Това може да се случи и няколко пъти на едно кърмене. Много е неприятно, защото така ми разранява зърната, че после едва ги измивам.
Все забравям обаче да питам педито дали наистина е от коликите. Thinking

Нели ние нямаме отдавна колики Thinking , опитвала съм и с оригване но няма ефект Rolling Eyes .
А между другото да те питам защо си миеш зърната? (ако си имала предвид след кърмене)

Бу едва ли е любопитство това защото тя става червена като   #Cussing out  от напъване и ръмжене. По скоро е както казва Магс Rolling Eyes .
Мисля си друго обаче- да не би да се е нахранила и да иска само да се приспи а гърдата да и пуска мляко и тя от това да се нерви Thinking , защото снощи като се занапъва и дръпнах цицата и и дадох залъгалката- резултата беше мигновено заспиване под мишницата ми ooooh! .

# 9
  • Мнения: 1 568
Цитат на: Мери

Нели ние нямаме отдавна колики Thinking , опитвала съм и с оригване но няма ефект Rolling Eyes .
А между другото да те питам защо си миеш зърната? (ако си имала предвид след кърмене)

Мери, чудесно, е че нямате колики вече! Браво на бебка! Аз само исках да споделя, че и при нас се случва същото, но причините явно са различни.
"Мия" не е точната дума, защото само си наплисквам зърното с преварена вода, колкото да не засъхва сладкото от кърмата и да не полепне по сутиена. А и обикновено цялата ми цица лепне и някак не ми е много комфортно. Та за това!

# 10
  • Мнения: 1 320
Може ли и аз да питам? Blush
Моя бебчо суче по 5 -10 минути максимум, през 3 часа. Дали успава да се нахрани добре? Thinking  Наддава по 1 кг на месец.

# 11
  • Мнения: 4 242
Цитат на: vessi
Може ли и аз да питам? Blush
Моя бебчо суче по 5 -10 минути максимум, през 3 часа. Дали успава да се нахрани добре? Thinking  Наддава по 1 кг на месец.

Веси и Ива от самото начало суче мах 15 мин и се откача, до сега двете консултации сочат по 1.200кг на месец #Milti , значи просто сме щастливки че не се схващаме в една поза по половин- един час Wink . Мисля че кило на месец е много добър растеж, но да кажат и другите мами Laughing .

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Явно не сме единствените Mr. Green
И аз се чудех дали да не пусна тема по въпроса с дърпането и сученето по 5 минути Simple Smile Съвсем същото е и при нас - не е от колики,защото нямаме,мляко в гърдата си има,и на другата гърда по същия начин се дърпа,даже още повече се дразни,защото слязлото мляко започва да й пръска в устата и тя се дърпа ужасно възмутена.И аз стигнах до извода,че не обичаме да сучем на гърдата за успокоение - как усети мляко в устата си,и се дърпа като ужилена и реве обидено - а с бибата се кротва.
Но вие сте късметлийки,щом спите по толкова - при нас си имаме твърд режим на 4 нощни хранения (12 - 3 - 4.30 - 6.30) и никакви изгледи за отказване Rolling Eyes Не че се и опитвам,де - по-лесно ми е да й тикна цицата за 5-10 минути и да заспим и двете след това,а и нали е добре за количеството кърма.Пък и през деня така ужасно се разсейваме,че ако не успея да я хвана в момента,в който се е събудила и е още сънена,направо не успявам да я нахраня - суче 3 минути и почва едно въртене,едно дърпане,ръмжане,пискане и т.н. и от храненето нищо не се получава накрая,та добре,че си наваксва нощем Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 704
Цитат на: _smiley_
Цитат на: Mags

Мери и при нас е абсолютно същата работа.. някъде бях чела, че в един момент лесното (предното) мляко свършва и бебка трябва да подърпа малко на празен ход за да слезе втората порция от вече по-гъстото задно мляко и освен това - то тече доста по-бавно.. (моля поправете ме ако не съм права Embarassed )  
та някои по-нетърпеливи бебоци се изнервяли от процедурата  

Забравих да кажа, че аз дори и да предложа другата гърда се случва абсолютно същото и затова не ми се вярва да е заради това.


мда затова предположих че може би го боли коремче нещо  Thinking знам ли..
а иначе мойта понякога го прави това преди да загрее миличкото че съм сменила гърдата (щото е свикнало че винаги упорствам с едната преди да дам другата - не се давам лесно с две думи  Wink ) и примерно е сънена, но като дръпне два пъти се усеща, че е станала нейната и се кротва  Grinning
освен това тя си харесва едната цица повече и все фасони прави  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 320
Цитат
освен това тя си харесва едната цица повече и все фасони прави

И моя има предпочитания, ама кой го пита? Laughing

Общи условия

Активация на акаунт