Закуска - откога и какво?

  • 1 037
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 250
Предварително се извинявам, че пускам нова тема, но търсачката упорито отказва да се задейства.
Въпроса ми е кое е по-добре плод сутрин, а каша следобед или обратно.

# 1
  • Мнения: 2 897
Еднакво е полезно и добре за детенцето.Въпрос на личен избор.Била съм свидетел и на двата варианта.По това време сутрин бяхме на кърма,плод давах след обед.

# 2
  • Мнения: 5 026
Като закуска въведох попара след 8 месец. А иначе можеш да ги даваш както решиш-няма правило.

# 3
  • Мнения: 289
Каква закуска имаш предвид - в смисъл, попара или каша, с които да се замести кърмене ли?

По принцип попара се въвежда като закуска след 8-ия месец мисля, но на нас педиатъра ни каза, че ако има кърма, е безсмислено да заместваме едно кърмене с попара. А каша аз лично давам след обед. Обаче, ако кашата е за закуска, значи след обед плод. Според мен така е по-добре.

# 4
Geri e s alergia kum mlechnia beltuk. Pediatura ni kaza da zapochnem s popara oste ot 7mia mesec. Pravim ia s mliako i suhar.
Az lichno davam plodov sok sutrin mejdu hraneniata, a sled obed davam kasha.

# 5
  • Мнения: 126
Аз смятам да започна в началото на 8-ми месец с попара - сухар с вода след кърменето. Сега кърмя и след около половин час давам плод. Мисля да въведа попарата между кърмата и плода.

# 6
  • Мнения: 320
Аз смятам да започна в началото на 8-ми месец с попара - сухар с вода след кърменето. Сега кърмя и след около половин час давам плод. Мисля да въведа попарата между кърмата и плода.

# 7
  • Мнения: 822
Вие само каша и плод ли давате?Аз се притеснявам да не прекалявам с храненето.
Сутрин давам оризова каша,разредена с кърма към 10 часа и плодове, после към 2 часа зеленчуково пюре и към 6 часа пак каша с плод.Като междувременно се кърмим на поискване,преди и след хранене.
Дали е в повечко за нейната възраст?   Blush

# 8
  • София
  • Мнения: 555
Вие само каша и плод ли давате?Аз се притеснявам да не прекалявам с храненето.
Сутрин давам оризова каша,разредена с кърма към 10 часа и плодове, после към 2 часа зеленчуково пюре и към 6 часа пак каша с плод.Като междувременно се кърмим на поискване,преди и след хранене.
Дали е в повечко за нейната възраст?   Blush
Предполагам, зависи какво количество изяжда от всичко това.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 356
не мога да проумея каква е хранителната ценност на попарата, приготвена от сухар и вода?

а ако ще се прави попара само от сухар и АМ, както се препоръчва за алергичните деца - каква е разликата между тая попара и една инстантна зърнена каша? аз не виждам такава...
питам не за да се заяждам, а защото и на мен ми предстои да се чудя какво да давам на закуска на детето си с АБКМ, а пък съветите на доцентката Маринова да го бухам с попара от заводски хляб, Фризопеп и захар, хич не ми харесват.

# 10
  • Мнения: 3 760
Все още закусва само кърма. Първото пюренце го хапва между 12 и 14 часа. Попара не смятам да давам. За мен това е абсолютно безсмислен коремопълнеж  Naughty  Laughing

# 11
  • Мнения: 289
не мога да проумея каква е хранителната ценност на попарата, приготвена от сухар и вода?

а ако ще се прави попара само от сухар и АМ, както се препоръчва за алергичните деца - каква е разликата между тая попара и една инстантна зърнена каша? аз не виждам такава...

Абсолютно съм съгласна!
По тази причина не давам попара за закуска все още, защото едно кърмене е много по-полезно от попарата, която ще дам примерно с чай и хляб - защото не давам АМ. Ще са някакви излишни въглехидрати, от които смятам че нямаме нужда.
Така че скоро не възнамерявам да включвам попара в менюто.

# 12
  • Мнения: 942
Вие само каша и плод ли давате?Аз се притеснявам да не прекалявам с храненето.
Сутрин давам оризова каша,разредена с кърма към 10 часа и плодове, после към 2 часа зеленчуково пюре и към 6 часа пак каша с плод.Като междувременно се кърмим на поискване,преди и след хранене.
Дали е в повечко за нейната възраст?   Blush
И ние като вас.Ами ние бая си хапваме,но общо взето когато Ники се е нахранила си показва.И ние сме на поискване като Ники иска да суче и преди кашата и след нея.И до ден днешен не мога да проумея защо newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 1 521
Аз също се притеснявам, че не яде нищо твърдо на закуска, но като гледам има и други като нас.
Предпочита чисто мляко-АМ. Най-много с някоя бисквита вътре.попара не иска.

# 14
  • Мнения: 1 097
ами аз давам отскоро попара за закуска:
сирене, сухар и чай или
сирене, бисквити и мляко

По принцип избягвам чай и сухар, заради празните калории... но така или иначе изяжда по 40 мл от попарата.
Следобяд давам бисквитена каша (имам няколко вида - с 5 плода, с пекмез и др. интересни добавки  Mr. Green ) или домашен кисел (настъргана ябълка, сварена и пасирана, малко натурално нишесте + пердварително изцедения сок)

Леонардо започна да закусва друго от 7 месеца и половина, иначе си цока през 2 часа, понякога на всеки час  Crazy През нощта също през 2 часа  bowuu

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 19:55 от crazybrat

Общи условия

Активация на акаунт