помощ, тръшна ме грип, дали ще ми пречи да кърмя

  • 614
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Вече трети ден съм с температура, май ме налази тоя гаден вирус, дето сега върлува.Пробвах с парацетамол, чайчета и витамини, ама става все по-зле.Бебчо поне засега е добре, ама днще дойде лекарката и ако ми изпише антибиотик ще спра да кърмя а така не е ли по - вероятно бебето да се разболее?

# 1
  • Мнения: 1 896
Кърми си, така пазиш бебето!
Грипът не се лекува с антибиотици, не давай да ти ги изписват без обяснения. Ако пък в крайна сметка все пак получиш усложнения, които налагат антибиотик, тогава искай да е съвместим с кърменето - има такива.
Не бой се, няма да ти попречи боледуването, само мисли за оздравяването си, всичко друго ще е наред.  Hug

# 2
  • Мнения: 5 026
 Слагай маска и си кърми спокойно бебчето. Бързо оздравяване!

# 3
  • Мнения: 1 503
Аз карах и летния грип с повръщане и разстройство и сега този с ниската температура.Кърмих си наволч и слава Богу на Хрис не го хвана.

# 4
  • Мнения: 1 896
И аз съм боледувала от вируси - не съм слагала маска. Докато човек разбере, че е болен, бебето вече отдавна е в контакт с вируса, няма много смисъл от маската.
Летния вирус Жоро го гепи от мен, но едва-едва, за половин ден го изкара и забрави.

# 5
  • Мнения: 179
Ами не се притеснявай,повечето антибиотици са съвместими с кърменето и ако все пак ти дадат такива ,които не са- искай съвместими.

# 6
  • Мнения: 320
и аз съм с грип но си кърмя и не слагам маска/ вкъщи всички го изкараха- и тати, и кака, но слава Богу бебо Laughing е добре

# 7
  • София
  • Мнения: 1 247
Всички около мен ибебето са болни."Изгоних" мъжът ми и синът ми за да не са с мене и бебето.Аз вече почти цяла седмица поддържам температура 37 градуса.Дали не се разбилявам и аз?

# 8
  • Мнения: 313
И аз бях болна и си кърмих. На бебо нищо му нямаше. Дори знам, че кърмата съдържа необходимите антитела, за да предпазва бебоците.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 750
Не е наложително да спираш кърменето - в кърмата има антитела, които предпазват бебето и му създават имунитет. Дори да се наложи да пиеш антибиотик, настоявай да го съобразят с кърменето. Има и локални антибиотици като Биопарокс-а например, които помагат.
Лятото бях с 39 градуса температура, но не спрях да кърмя (въпреки препоръките на докторката). Даже и маска не съм слагала, че се задушавах с нея. Бебка си беше ок Simple Smile
Бързо оздравяване ти желая! Simple Smile

# 10
Кърми си, така пазиш бебето!
Грипът не се лекува с антибиотици, не давай да ти ги изписват без обяснения. Ако пък в крайна сметка все пак получиш усложнения, които налагат антибиотик, тогава искай да е съвместим с кърменето - има такива.
Не бой се, няма да ти попречи боледуването, само мисли за оздравяването си, всичко друго ще е наред.  Hug
След раждането бях на антибиотици и в същото време цедях кърма и давах на бебето, тъй като беше в кувиоз. Всичко се случваше в болницата. Ако е съобразен антибиотикът с това, че кърмиш няма да им аникакъв проблем.

# 11
  • Мнения: 64
 Party Много благодаря на всички мили майки, които ме окуражиха.Всичко се размина благополучно, както казахте.Притеснението ми беше заради това,че веднъж педито ми каза, че не мога да пия нищо, само витамин С, а аз каквато съм послушна се вързах и се спуках да се притеснявам.А сега се оказа, че то си имало лекарства за кърмачки...Брееей, какво и пречеше тогава да ми каже , че мога да пия поне парацетамол...а тя - нищо няма да пиеш.А сега като вдигнах температура ми изписа разни хапчета, дето ставало да се пият и да си кърмиш.Само излишно се бях притеснила, добре че ви има, да ме успокоите.А бебчо наистина се пребори с вируса за нула време, покашлюка малко и подшмръкна ама сега е на кукуряк!!!

Общи условия

Активация на акаунт