За КРАЖБИТЕ докато спите-предупреждение!

  • 7 685
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Пускам тази тема , за да ви кажа как обраха наши близки преди дни ooooh! Влезнали са през вратата посреднощ и са ги напръскали цялото семейство барабар с детето  с газ (или нещо такова) за да не се събуждат Shocked Сутринта всички са се събудили подпухнали и са видяли обран апартамента. Тършували са си на спокойствие хората. Полицаите са казали, че са банда и обират по 4-5 апартамента на нощ - случаят е в Лозенец. Вратата е била със скъпи клучалки, но това не се оказва проблем, отключена е съвсем спокойно.
 Явно си трябва някакъв райбер само отвътре  ooooh!
Нямат граници вече ooooh! Спомняте си случая с КАРЧЕВА преди месец Tired

Последна редакция: ср, 17 яну 2007, 10:26 от Leo*

# 1
  • Мнения: 10 758
Баси майката Shocked
Спомням си случая с Карч.
Ейййй, нема оправия братче.
Гадовете му с гадове.

# 2
  • Мнения: 9 092
И аз си въобразявам, че в някои квартали е по-спокойно и сигурно, отколкото в други... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 311
Ужас! На такъв да му извадиш гръкляна, малко му е! От нищо не се стряскат мършите му с мърши.  #2gunfire Побърквах се, когато ми се налагаше нощно време да оставам сама вкъщи с детето.

# 4
  • София
  • Мнения: 900
За мое съжаление сме обирани два пъти
Миналата година са влезли през терасата, а ние живеехме на 14 етаж  #Crazy
В новия апартамент вратата не е от най скъпите, но имаме вътрешен райбер-резе, без възможност за достъп от вън и се принудихме да сложим и СОТ.
Имаме опция, която позволява да включим алармиране само на входната врата.
Е, докато се научим сутрин да я изключваме ни анатемосваше целия блок  Grinning

Лошото е, че никога няма да има спокойствие и сигурност, каквото и да направиш  Sad  newsm78

Да пази Бог - усещането е гнусарско!

# 5
  • Мнения: 7 474
mina33   Shocked последен етаж ли сте? Аз съм на високо и все му викам на мъжа ми ,че и през прозореца могат да влезнат да обезопасим ooooh!

# 6
  • Мнения: 4 053
случи се и на наши познати,
значи полицайте бяха казали,
вечер,когато се заключва вратата,да се вади ключа,
така ставало по трудно за влизане,а до като ровичкат по вратата, има шанс някой от собствениците да се събуди,и да спре обира
пази боже Praynig

# 7
  • София
  • Мнения: 1 481
Явно никоя врата и ключалка не могат да спрат обирджиите  Close  Преди години бях започнала да мисля върху охранителна система с електрошок, ще взема да се напъна и да я доизмисля  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 5 370
У дома сме със СОТ -на всички възлови места има датчици, на входната врата сме сложили"греда" . Наистина кварталчето ни е сравнително спокойно, но си мисля и друго-просто крадците знаят къде какво има да се измъкне. Tired ooooh!

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Малииии,ужас.
  Приятелка на майка ми преживяла подобен ужас докато била сама с децата у дома.Разликата е в това,че тя ги е усетила,когато вече били вътре.Била будна,лежала си в леглото без да смее да мръдне и само се молела някое от децата да не се събуди. #Crazy Sick.Горката жена,не знаела на кой свят е после дни наред.
  Полицаите и казали,че добре е постъпила,можело по-лошо да стане ако се е била опитала да направи нещо. #Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 900
Лео, над нас имаше два етажа още, а и балконската врата беше затворена - е, разбили са я  Sick
Нещастници, за такива искам законите на Крум!!!  Mr. Green
А за ключовете е вярно - касовия ключ го въртят гениално просто - с антена от радио  Twisted Evil

Задължително слагайте вътрешно резе - поне докато сте в къщи да не влизат мизерниците  #2gunfire

# 11
  • Мнения: 15 619
И на мен ми се налага понякога да оставам сама с детето.
Ей, цяла вечер си примирам от страх и се ослушвам кат` заек да не прескочи някой оградата.
Все ми се причуват разни подозрителни звуци.
Ако влезне някой /не дай си Боже!!! Praynig/, съм опикала кълките на секундата. Praynig
И да усетя, сигурно ще се панирам.
Да пази Господ!
Как пък не ги хващат?!

# 12
  • Мнения: 9 092
Аз пък винаги съм си мислела, че ключът трябва да е във ключалката, завъртян на позиция обратна на изваждането му (ама че обяснение...)  Blush
Да не дава Господ, наистина...

# 13
  • Мнения: 1 355
Можете ли да ми препоръчате локална аларма? Нещо което да отчита отваряне на врата или движение по балкона и да пищи много силно? Колко излиза СОТ-а на месец? Ще понеса ли наказателна отговорност ако някой влезе незаконно в дома ми и аз го нараня?
Силно ме притеснихте с тази тема.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Ще понеса ли наказателна отговорност ако някой влезе незаконно в дома ми и аз го нараня?

Да.

Общи условия

Активация на акаунт