цитомегаловирус !

  • 7 317
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Здравейте момичета !
Преди година имах спонтанен аборт -кухоя яйце ! Сега се оказа , че имам цитомегаловирус IgG =8.2 , при  рефрентна стойност >0.6-полжително.Много съм притеснена  Cry.Моля ми кажете какво да правя , знам че е много опасно за бременните  !

# 1
  • UK
  • Мнения: 1 351
Здравейте момичета !
Преди година имах спонтанен аборт -кухоя яйце ! Сега се оказа , че имам цитомегаловирус IgG =8.2 , при  рефрентна стойност >0.6-полжително.Много съм притеснена  Cry.Моля ми кажете какво да правя , знам че е много опасно за бременните  !

 IgG означава, че имаш имунитет и, че вече си го изкарала преди... не се притеснявай и на мен ми го правиха когато и аз направих аборт септември месец...
 Успех  Hug  bouquet

# 2
  • Мнения: 236
Но аз четох че този вирус не се лекува и си стои в организма, от рода на хепресните вируси.Може обаче при падане на имунитета да се "отключи" отново и да се разболееш лошо.Правих излседването в Цибалаб , чудя се дали да не повторя и в накоя друга лаборатория .Дали трбява да посетя лекар и се чудя какъв ! Sad

# 3
  • Мнения: 9 077
Цитомегаловорусът не се лекува, наистина, но именно затова трябва да се пазиш от настинки и от всичко, което би могло да го отключи. По време на бременност се следят титрите, главно в началото, за да се види дали има нарастване.
Спокойно Wink Можеш да споменеш на гинеколога си все пак, да го има предвид, макар че нищо не може да се направи.

# 4
  • Мнения: 236
Това  не е никък успокояващо  Confused Confused!
Ще се пусна едно изследване на IgM , поне да съм сигурна че сега нямам инфекция.Пък дано всичко да мине нормално .А колкото до настинките , аз съм доста " кекава " само някой като кихне и вднага се разболявам , но винаги съм била така  Sad

# 5
  • Мнения: 9 077
Пусни си, би трябвало лекарят ти да те следи, както вече писах по-горе.
Можеш да прпбваш с имуностимулатори, естествени добавки, както можеш така да си подсилиш имунната система.
И пак ти казвам, спокойно Hug

# 6
  • Мнения: 236
Благодаря ви момичета ! Едиснтвеното което ме успокоява е ,че ако беше  толкова опасен този вирус за бременността може би щеше да го правят на всички бременно.Аз не съм чула на някоя моя позната да са го правили .Моя док каза ,че за да ми направят излседвания след аборта , трябва да направя 3 поне , нещо което мен не ме удволетоври .Аз сама на своя глава отидох да си направя за CMV ,токсполазма и рубеола ,Но не очаквах , че ще излезе положително.Не ми се искаше  обаче да мина отново през ужаса които изживях ( направих ми кюртаж без упойка ) Sad

# 7
  • Мнения: 9 077
Хубаво е че си се изследвала, но по принцип е редно лекарят ти да те "води" в тези неща...намери си свестен специалист, кадърен, прочитай това-онова тук из форума и не си втълпявай глупости, излишно се стресираш.
Доколкото разбрах си изследвала IgG, сега изследвай IgM, но после пак трябва да се повтори (не знам след колко време) за да се види дали има динамика, дали стойностите се променят. Ако инфекцията е заспала, би трябвало да си стоят еднакви винаги.

Общи условия

Активация на акаунт