Моля за съвет:С какво да захраня в 4-и месец?

  • 462
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Искам да захраня бебка по-рано защото не мога да си стоя в къщи повече от 6 месеца, а не съм сигурна в 4-и месец с какво да захраня!Мога ли да и давам каша толкова рано?Или да почна по Бг схемата? Споделете мнения и опит моля ! Предварително благодаря!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На 4 навършени месеца обикновено няма проблем да се въведе оризова каша - това е начинът, по който започва захранването на повечето места и е по-щадящ за организма на бебето от бг-схемата със сокове. След това постепенно можеш да въведеш зеленчуците и плодовете.
Ако трябва да се връщаш на работа на 6 месеца, изцеждането няма ли да е възможно?

# 2
  • Мнения: 5 026
И аз мисля, че може само оризова, безмлечна, безглутенова каша.

# 3
  • Мнения: 267
На 4 навършени месеца обикновено няма проблем да се въведе оризова каша - това е начинът, по който започва захранването на повечето места и е по-щадящ за организма на бебето от бг-схемата със сокове. След това постепенно можеш да въведеш зеленчуците и плодовете.
Ако трябва да се връщаш на работа на 6 месеца, изцеждането няма ли да е възможно?

За съжаление съм много зле с изцеждането !за един ден едвам успявам да изцедя кърма за едно ядене а съм си взела помпа на Авент!Просто не става!

# 4
  • Мнения: 712
По съвет на педиатърката ни аз захраних Боян първо със сварен картоф, смачкан и с добавена дозата му мляко, както и малко масълце. Трябва да се получи сравнително рядка кашичка.
Чувала съм, че повечето педиатри препоръчват захранването да започва със сладко пюре, но аз не го смятам за правилно.

За готова каша, само оризова като начало. Мисля, че тя е по-лека и по-добре се възприема. Ние почнахме готовите каши след 5-я месец.

# 5
  • Мнения: 313
Най- добре е да започнеш с тиква. Тя е лека, не запича, няма нитрати. Все повече чувам, че е най- подходящата първа храна. Тя не е и алерген. Аз лично ще започна с нея.

# 6
  • Мнения: 73
Оризовата каша наистина е най-безобидна и подходяща първа храна.Аз захраних с такава на "Милупа" ,когато бебчо навърши 6 мес.

# 7
  • Мнения: 1 382
Захраних в 6-я с тиква, понеже не беше акал няколко дни, всичко беше тип-топ, но оризовата каша си е по-добрия вариант Simple Smile. Дано успееш да съчетаеш кърменето и работата Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 897
Аз захраних в края на петия месец с пюре,но се придържам към мнението на останалите майки за безмлечна оризова каша Peace

# 9
  • Мнения: 380
На 4 навършени месеца обикновено няма проблем да се въведе оризова каша - това е начинът, по който започва захранването на повечето места и е по-щадящ за организма на бебето от бг-схемата със сокове. След това постепенно можеш да въведеш зеленчуците и плодовете.
Подкрепям това мнение Peace.
Аз захраних по-късно и по препоръка на педиатъра започнах с оризова каша, после зеленчуци и след това плодове.

# 10
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Аз съм я захранвала чак в 6месец.Но захранването ми протече все едно почвам от 4месец(т.е. каквото са ми казали да я захраня в 4-ти я зхранвах в 6-ия.) С една дума започнах първо с картоф направен на пара. Вътре го правех първо с кърма, но на нея не и хареса и затова и слагах вода. и след това почнах да го комбинирам с морков. Кашите аз и ги дадох чак към 7месец

# 11
  • Мнения: 278
Аз също смятам да започна с оризова каша, но тя не запича ли? На кърма сме.

Общи условия

Активация на акаунт