"Добрите и възпитани родители"

  • 2 610
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 457
Добрите и възпитани родители , тези които пазят тишина след 22 часа и между 14 и 16 ч, тези които уважават другите хора, тези които никога не крещят и не бият децата си , тези които спазват правилата за движение по пътищата, тези родители които се оплакват от възпитанието и отношението на лелки и учителки - тези родители наблюдавам всяка сутрин пред детската градина до нас.

Та същите тези родители форсират двигателите на хубавите си коли, паркират където си пожелаят, без да се замислят ,че задръстват улицата, оставят колите си със включени аларми, но к'во им дреме - щом те не спят , никой не трябва да спи.  Дърпат за ръце и уши добре възпитаните си и пищящи деца, шамаросват и псуват каруцарски същите тези деца, дори съм виждала да ги подритват. Крещят истерично да не ги мотаят, че закъснявали за работа.
 
Аз лично не разбирам как добри и възпитани родители могат да правят това? newsm78 А вие? И не ме убеждавайте ,че няма такива, защото живея до тази градина вече 24 години и виждам какво става всяка сутрин през последните десетина години.

# 1
  • Мнения: 1 680
Какво да кажа освен, че ние не сме от горепосочените. Не ,че сме супер добри и възпитани, но пък гледаме да правим нещата така както, ще е наи-добре за децата ми. Не винаги сме прави, пляскаме по някое шамарче в краен случай, но не псуваме. Всичко е до манталитет на родителите.Истината е , че е трудно и се стараем Peace

# 2
  • Мнения: 6 164
Пак ще се показваме кой е по- по- най-. Човешко е да си изпусне човек нервите, никой не е от желязо, важното е да си дадеш сметка, че не е правилно и да се опиташ да не се повтаря или поне да не ти става навик.
Кое по-точно те накара да пуснеш темата?

# 3
  • Мнения: 263
Ами... Няма съвършени хора по принцип!
А всеки гледа от своята си гледна точка. И на всеки понякога не му издържат нервите. Което наистина не е оправдание...
Дано намалее това поведение, но все по-натоварения и изнервен живот не води до нищо добро!

# 4
  • Мнения: 4 555
Като четох това описание, се сетих една случка.
Чаках пред един лекарски кабинет, където имаше голяма опашка, предимно майки и бащи с деца.
Имаше една много отракана майка, с много симпатично момиченце. Понеже пред кабинета се чакаше с часове (не преувеличавам), децата се заиграваха едно с друго, въпреки различните възрасти и въпреки, че не се познаваха.
Всяко ново дете, което се присъедини на опашката, идваше уплашено и ревящо (особено ако е с болки).
Та тази майка, винаги, когато до нея седнеше някой родител с плачещо дете, започваше да му обяснява колко било страхливо детето му, а "вижте моята принцеса колко е спокойна и как си играе". Един татко се оправда смутено, че детето му било идвало тук скоро и знаело, че като влезе в кабинета ще боли, затова и се страхувало. Майката веднага го парира с високо вдигната глава "Моята от както се е родила е все по болници, обаче изобщо не се страхува!"
И разговори все в този тон в продължение на два-три часа. На всеки един родител обясни неговото дете колко е несъвършено, а нейната малка принцеса колко е изключителна.
Накрая въпросната майка така се изнерви (имаше си основания жената, понеже за пореден път децата на опашката бяха прередени от медицинско лице, дошло да се прегледа и влизащо директно без да чака на опашка) и като се разбесня! Като взе да крещи на това дете, то се стресира и се разплака, тя взе да му удря шамари, да го раздрусва за раменете за да спре да плаче... Направо цялото фоайе изпадна в потрес. Аз по едно време се притесних за детето, приближих се максимално до нея и я гледах от упор, та и стана малко неудобно и се кротна.

Та и на добрите родители не им е лесно.

# 5
  • Мнения: 74
А, ние нашия си го бием и псуваме само вкъщи.  Joy Така де, важно е какво ще си помислят хората!

# 6
  • Мнения: 7 723
Пак ще се показваме кой е по- по- най-. Човешко е да си изпусне човек нервите, никой не е от желязо, важното е да си дадеш сметка, че не е правилно и да се опиташ да не се повтаря или поне да не ти става навик.
Кое по-точно те накара да пуснеш темата?[/
color]

И аз това се чудя  newsm78 Незнам какво друго да кажа  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 220
Първите два абзаца доста си противоречат. За едни и същи родители ли говориш все пак???  Rolling Eyes Не можах да разбера.

# 8
  • Мнения: 41
... с това ли си осмисляш живота?

...гледайки от прозореца си сеира на другите...

възхитена съм от това, което сподели с нас, благодаря ти, накара ме да се замисуЪ, каква по дяволите преструвка е целият наш живот...


P.S get a life!!!

 Mr. Green

# 9
  • Варна
  • Мнения: 172
Аз преди време работих на място, където се срещах с много хора, голямата част от които са доста интелигентни и образовани. Никога обаче няма да забравя една случка. Много добре изглеждащо младо семейство идва в детето си (6-7 годишно). Не знам какво беше направило, но майката започна да го псува като първа каруцарка. Чувала съм доста псувни, не живея под похлупак, обаче на нещо по-грозно от това, което чух, и то от устата на жена и майка към собственото си дете, не съм била свитедел. Мъжът й я гледаше втрещен и много смутен, казваше й да млъкне, но като я гледах, имах чувството, че ако нямаше много хора наоколо, щеше направо да му налети на бой.
Виждала съм и майка как бие жестоко и рита малкото си детенце на улицата, което едва може да върви, защо вървяло бавно и я бавело. "И за какво по дяволите ревеш сега???".
Затова няма и какво да се чудиш. Хора всякакви. Най-добре далеч от тях. И дано по-малко такива да има.

# 10
  • Мнения: 3 268
... с това ли си осмисляш живота?

...гледайки от прозореца си сеира на другите...

възхитена съм от това, което сподели с нас, благодаря ти, накара ме да се замисуЪ, каква по дяволите преструвка е целият наш живот...


P.S get a life!!!

 Mr. Green
А една от най-големите преструвки е форума.Тук всички сме идеални,неизневеряващи,небиещи децата си,имаме чудесни съпрузи,свекърви и тъщи и ако някой реши да се оплаче влиза като Анонимен или Гост.Тук обаче е весело и забавно именно затова.Не знам какъв отгавар очакваш на темата си,но ще са от едната до другата крайност. PeaceАз не знам какво да кажа...

# 11
  • София
  • Мнения: 15 457
Кое по-точно те накара да пуснеш темата?
Кое ли? Ами това за което пиша и което наблюдавам всяка сутрин пред прозореца си от доста време вече, а като чета по форумите, не само този, всички са най-възпитаните и добри родители.И се чудя къде се вижда истината във форумите или на улицата?

... с това ли си осмисляш живота?

...гледайки от прозореца си сеира на другите.

 Mr. Green
Живота си осмислям с внука.

Последна редакция: вт, 16 яну 2007, 14:40 от Тайна

# 12
  • Мнения: 2 220
Едва ли си оставят активни алармите, защото не им пука. По-вяроятно е да го правят за по-голяма  сигурност на колата си...

# 13
  • Мнения: 9 990
Виж сега, Тайна...
Всички крещим.И бабите крещят-аз пък 4 години се нагледах на баби, които шамаросват внуците си по градинките, дадени на бабиндом, а не на градина... TiredСъщите тези баби, които осмислят живота си с внука... Wink
Няма градина до нас, училище има.Да, спират коли и свирят аларми не само денем, нощем в тишината е по-зле даже.Ние лично пътуваме по 3 часа сумарно на ден и имаме кола.Паркирахме я пред болка необезпокоявани до момента, в който мястото се застрои с още не един, а 4 блока и сега по принуда спираме и ние на тротоара.
Та, не знам какво точно очакваш да пишем всъщност....то това е някаква твоя констатация, наблюдения от през балкона....Аз пък що цинизми слушам лятото под моя от невинните ученички, да не казвам Stop

# 14
  • Мнения: 3 205
И се чудя къде се вижда истината във форумите или на улицата?

Не е ли очевидно?

Колкото до другото, животът не е черен и/или бял, а цветен.

Общи условия

Активация на акаунт