Отзиви и мнения за уред за готвене на пара

  • 2 446
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 917
Двоумя се за подарък на майка ми и понеже тя се старае да хапва здравословно и без мазнини се сетих за този уред. Имам няколко въпросчета към ползващите го - лесно и вкусно ли е приготвеното по този начин, какво най-често готвите и какво трябва да гледам при закупуването му - мощност-ясно, но в интернет видях 3-4 модела и естествено ще заложа на най-скъпият, който е Браун, но ми хареса и един Fagor, който е с прозрачни съдове. Благодаря на всички отзовали се, а ето и вариантите /включително и един ТСМ-ски Peace/

http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=18471

http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=18470

http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=9008

http://www.atrakcion.com/product_info.php?cPath=22_71&products_id=1072

# 1
  • Мнения: 14 471
моята майка има - и тя като твоята гледа здравословно да се храни  Grinning и е много доволна. нейният е малък от телешоп мисля че е, от някой от магазините им в софия, не го е поръчвала по телефона. не знам дали да гледаш мощността, майка ми търсеше да е малък, повечето са доста големи - предполагам за приготвяне за повече хора, но тя си го ползва само за себе си. прави картофи, моркови, броколи и въобще всички замразени зеленчукови смеси. казва че всичко е по-вкусно отколкото ако е сготвено с вода, особено картофите.

# 2
  • Мнения: 8 917
моята майка има - и тя като твоята гледа здравословно да се храни  Grinning и е много доволна. нейният е малък от телешоп мисля че е, от някой от магазините им в софия, не го е поръчвала по телефона. не знам дали да гледаш мощността, майка ми търсеше да е малък, повечето са доста големи - предполагам за приготвяне за повече хора, но тя си го ползва само за себе си. прави картофи, моркови, броколи и въобще всички замразени зеленчукови смеси. казва че всичко е по-вкусно отколкото ако е сготвено с вода, особено картофите.
Благодаря Hug За мощността - от гледна точка на по-бързо приготвяне мисля.....иначе и майка ми ще си прави само за нея.... Rolling Eyes  bouquet

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Моя приятелка има нещо като разгъваща се метална кошничка за готвене на пара и струва 7лв.
Кошничката се в тенджера с много малко вода, тя е много доволна, прави всякакви зеленчуци на пара.

# 4
  • Мнения: 8 917
Моя приятелка има нещо като разгъваща се метална кошничка за готвене на пара и струва 7лв.
Кошничката се в тенджера с много малко вода, тя е много доволна, прави всякакви зеленчуци на пара.
Аз и идея си нямам какво се приготвя на пара освен зеленчуци и ориз....мислех, че е доста по-голямо разнообразието.... Rolling Eyes Но щом става вкусно, на майчето ми ще й хареса Hug

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Много ми харесва всичко, особено риба на пара. Единствено ориза не ми се получава много добре, остава суровичък- аз ли не мога да го правя, не знам. Майка и татко ми подариха уредчето, когато ме оперираха, понеже имах камъни в жлъчката. Признавам,че сама не бих си купила, не подозирах,ч е е толкова вкусно.

# 6
  • Мнения: 8 917
Много ми харесва всичко, особено риба на пара. Единствено ориза не ми се получава много добре, остава суровичък- аз ли не мога да го правя, не знам. Майка и татко ми подариха уредчето, когато ме оперираха, понеже имах камъни в жлъчката. Признавам,че сама не бих си купила, не подозирах,ч е е толкова вкусно.
Hug А защо уред-"чето"? И твоето ли е от по-малките?Каква мощност е и  за колко време приблизително стават едни зеленчуци или риба?  bouquet

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ами не е много малко,но не е от най-големите. Сега ще погледна колко е, че не се сещам.

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
650 вата е. Girmi  е марката- от Техномаркет, в една подобна тема преди време тук бях пускала и снимка. СТрува 62 лв
Яйца- 10 мин
зеленчуци-15-25 мин в зависимост дали са замразени или пресни
картофи - 25-30 мин
риба- 15- 20 мин
ориз- 40 мин

# 9
  • Мнения: 1 630
Стават вкусно нещата, но много бавно
Ние в началото го ползвахме много после спряхме

Можеш да приготвяш всякакви зеленчуци

последно по съвет от форума правих сърми в него и стана много добре

# 10
  • Мнения: 8 917
Много ви благодаря, момичета Hug Heart Eyes  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 167
Имам такъв уред. Купен е от ТСМ, но не ми се е развалял. Наистина зеленчуците стават вкусни, но месото /пиле,риба/ или ориза колкото и подправки да им слагаш остават безвкусни или поне на мен не ми харесват.  Sick
Скоро не съм го ползвала,но мисля с него да приготвям зеленчуците за Дани   chef

# 12
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Бавно ли ? Може би е по-слаб уреда ти. А колко време приготвя сармите ?

Общи условия

Активация на акаунт