Бременна съм и болна с температура!

  • 7 929
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Мили мами болна съм от нколко дена и поддържам температура и моят гинеколог ми каза да пия оксиукоксимум и в много краен случай ефералган . А моят личен лекар ми каза , че мога  да пия и парацетамол . Аз не пия нито парацетамол , нито ефералган , защото ме е страх да не навредя на бебо .
Ако някоя от вас е била болна от грип как се  е лекувала ?

# 1
  • Мнения: 7 474
Спокойно можеш да ги пиеш и трите,, едното е хомеопатично (осцилококсимума-или както там се пише) , а другите две са парацетамол, които са разрешени за бременни. По добре да ги пиеш тях, отколкото да се влошиш и да стигнеш до антибиотици Stop Успех! Peace

# 2
  • Мнения: 2 517
Бях болна от грип в 6 г.с и пих парацетамол плюс всякакви чайове и бабини илачи.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 585
Можеш да пиеш без проблем Парацетамол и Осцилококцинум. За да си по-спокойна, можеш да се консултираш и  с друг доктор. Аз колко Парацетамола съм изпила от началото на бременността... #Crazy Но щом имаш температура, вземи мерки. Тя може да се да бъде много по-опасна за бебето от Парацетамола. Бързо оздравяване!  bouquet

# 4
  • Мнения: 345
Аз бях болна с температура в средата на 8ми месец и пиех Аналгин, който е подобен на Парацетамола така, че не се притеснявай ами се погрижи за себе си. Ако ти си довре и бебчето ще е добре, а с температура и за него не е хубаво.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Спокойно можеш да ги пиеш и трите,, едното е хомеопатично (осцилококсимума-или както там се пише) , а другите две са парацетамол, които са разрешени за бременни. По добре да ги пиеш тях, отколкото да се влошиш и да стигнеш до антибиотици Stop Успех! Peace

бих добавила и Мукоплант - сиропчето е бебешко и няма да навреди нито на теб нито на бебо (аз го пих в края на 8-ми месец)  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 276
Аз изкарах гадния грип, който върлува сега и пих Фервекс - по три на ден. Много ми помогна, а ме увериха, че абсолютно не вреди на бебето - то е парацетамол + витамин С и още нещо.

Парацетамолът наистина го дават в целия свят на бременните - зная го от приятелки от други страни, които са пили по много по лекарско предписание - срещу настинки, грипове, главоболие.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 973
Пила съм Фервекс при подобни симптоми! Той е Парацетамол с вит. Ц. Осцилококцинума също можеш да пиеш. Бързо оздравяване!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 830
Парацетамол,осцилококцинум,фервекс и всички съдържащи парацетамол и витамин С,можеш да смучеш и нещо за гърло без проблем като Стрепсилс,но не се оставяй без лечение! Naughty

# 9
  • Мнения: 4 668
Парацетамол,осцилококцинум,фервекс и всички съдържащи парацетамол и витамин С,можеш да смучеш и нещо за гърло без проблем като Стрепсилс,но не се оставяй без лечение! Naughty

Точно така  Peace

Аз два пъти бях болна през бременноста , много е гадно  Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 1 244
Аналгинът е вреден не само за бременни!
Пробвай да сваляш температура и със студени кърпи, напоени с вода и малко оцет (последното не знам точно защо е).
Парацетамолът и аз съм чувала, че не е вреден за бебето.
Яж повече плодове, цитруси, и пий вит. С, за да си заздравиш имунната с-ма и да се възстановиш по-бързо. Най-добре ефервесцентни таблетки на Упса - първо защото са в точната дозировка при болест, второ защото българските хапчета в блистерите са ментета. Може и на амппули, но излиза скъпо.
Към хомеопатията по-принцип съм скептична дали действа, но до колкото знам предписват такива средства на бременни...
Не пий аспирин.

# 11
  • Мнения: 1 382
Има 2 хомеопатични, които смучех като бях болна през бременността. Едното е Коризалия,а другото Хомеожен, съответно за запушен нос и болки в гърлото. Заедно с Парацетапола овладяха положението Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 362
Можеш да ги пиеш.Няма да ти навредят. Peace

# 13
  • Мнения: 113
И аз подкрепям майчетата за парацетамола-той не е вреден за бременни и кърмачки.Трябва да се лекуваш,не оставяй нещата така.Скорошно оздравяване и лека бременност. Peace

# 14
  • Мнения: 3 360
Парацетамол,осцилококцинум,фервекс и всички съдържащи парацетамол и витамин С,можеш да смучеш и нещо за гърло без проблем като Стрепсилс,но не се оставяй без лечение! Naughty

Само за Стрепсилс се съмнявам дали може,но пък на листовката на всяко лекарство пише дали може да се приема от бременни!
Скорошно оздравяване  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт