без брак

  • 3 807
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
може ли да ми обясните какъв е пътят бащата да даде името си на детето, когато нямаме брак?
или поне откъде мога да прочета какъв е редът?
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 2 587
Още в родилното при изписването идва и бащата и подписва документ за припознаване на детето.Изисква се само присъствие и лична карта на таткото.

# 2
  • Pb
  • Мнения: 1 183
точно така - татито подписва декларация, чрез който документ "признава" детето.

# 3
  • Мнения: 4 621
Още в родилното при изписването идва и бащата и подписва документ за припознаване на детето.Изисква се само присъствие и лична карта на таткото.
Peace

# 4
  • Мнения: 53
Благодаря ви.Мислех че процедурата е по сложна.А детето по някакъв начин ощетено ли е като няма брак между родителите?

# 5
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Ние с бъдещия тати също нямаме брак и не мислим (поне за сега) ситуацията да се променя. Не съм чувала за негативи за детето от подобни съжителства. Ще ми бъде интересно и на мен, мами без брак да споделят, дали са се сблъскали с проблеми (пред закона), само защото нямат брак с таткото.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 345
на една моя приятелка изискаха от родилното нотариално заверен докумет провери си предварително да не тичате в последния момент

# 7
  • Мнения: 49
Още в родилното при изписването идва и бащата и подписва документ за припознаване на детето.Изисква се само присъствие и лична карта на таткото.
И при нас беше така,все пак ако можеш провери предварително,защото мисля че всяка болница  има своя политика по въпроса.Не мисля че детето ще бъде ощетено!Ние също нямаме брак и за сега всичко е  ОК.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 942
нас така Simple Smile таткото дойде и записахме Малчо заедно, подписа декларация и плати 2 лв. такса. Иначе единствения негатив е статутът на самотна майка, което напрактика не е така. От друга страна пък това ми позволява да вземам огромните 18лв. на месец .... Смешна държава!!!! Сори за офф-а

# 9
  • Мнения: 5 393
И на нас ни искаха нотариално заверена декларация.Свободен тексто от типа на " Аз, еди-кой- си, признавам детето ......., родено от майка....... за свое" или нещо подобно и нотариуса слага един печат и това е.Но по принцип в различните болници май е различно-това е за "Лозенец".

# 10
Родих миналата година в Тина Киркова,поискаха ми документ заверен при нотариус ,в който бащата признава детето.Поискаха ми го на втория ден след раждането,а не при изписването.

# 11
  • Мнения: 5 362
татито подписва декларация, чрез който документ "признава" детето.
Peace

А детето по някакъв начин ощетено ли е като няма брак между родителите?
Naughty

# 12
  • Мнения: 150
При нас първият път - преди 3 години, трябваше таткото да "припознае" детето при записването му в самата болница. Този път трябваше документ, заверен от нотариус. За мен е пълна глупост тази заверка. На всичкото отгоре, когато отивах за акта за раждане ме накараха този път аз да декларирам, че съм съгласна, че детето е от таткото, който го е припознал. Ако таткото не го "припознае", щяло в акта за раждане и всички регистри да пише, че е без баща и после докато го оправиш било голяма въртележка. Иначе никъде не съм срещала някакъв проблем, че не сме женени. В никое учреждение не питат, дали родителите ти са женени, само питат кои са, нали? Така че нищо не зависи от това дали имате брак или не. Единствено възрастните роднини са малко по-шокирани. #Crazy

# 13
  • Мнения: 1 531
записвам се да следя темата, конкретно по следните въпроси:
- изисквания в Шейново (аз иначе и лично ще попитам, де Wink )
- страда ли детенце или ние, след като статусът ни на заедно не е легитимиран пред държавата

тези 18лв за "самотна" майка малко са странни, а
  Shocked

# 14
  • в центъра
  • Мнения: 445
Родих миналата година в Тина Киркова,поискаха ми документ заверен при нотариус ,в който бащата признава детето.Поискаха ми го на втория ден след раждането,а не при изписването.
И аз така, затова провери предварително в болницата.
Аз знаех, че по-рано болниците са предлагали такава "услуга", а впоследствие вече са започнали да искат нотариално заверена декларация.

Общи условия

Активация на акаунт