От кога бебето започва да се глези-да иска на ръце...

  • 2 186
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 259
Здравейте!

Нашето бебе е на 21 дни и не мога да преценя дали винаги, когато плаче е от някаква нужда /естествено, правя всичко възможно да не се разстройва/...т.е. дали вече се глези и иска на ръце?!? От каква възраст правят това?
Аз не го оставям да плаче и все го гушкам...бъркам ли?
Дали после "ще ми се качи на главата" и ще пищи винаги да е носено?!?
/знам от хора, че това е лошо.../


Моля ви, кажете как беше при вас и изобщо какво знаете по въпроса... ще се радвам и на линкове по темата...

Благодаря ви предварително...

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тази статия дава отговор на всичките ти въпроси, мисля Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106744.0
За тикерите в подписа - този форум не е html-based, така че ползвай UBB-кода за тикер и ще ти излезе нормално Grinning

# 2
  • Мнения: 1 896
Не, не бъркаш!  Simple Smile
Много хубав линк ти е дала hedra.
Вярвай на инстинкта си и на бебечето да ти даде най-правилните сигнали.
Периодът с носенето е прекрасен и винаги ще си го спомням с умиление, пожелавам ви да го изживеете пълноценно.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 829
Както винаги Хедра е дала изчерпателен отговор.
Аз само да добавя че по принцип не виждам нищо лошо в това едно дете на каквато и да е възраст да иска да се гушка. Не мога да разбера какво му е лошото че толкова ме плашат с това "разглезване". За мен разглезване е детето да иска най-скъпата играчка, да се инати и да се налага, а гушкането си е хубаво нещо, т.е. ако някой знае как мога да си разглезя детето та като порастне да иска на ръце-да ми дава съвети! Grinning
Но бебе на няма и месец..... Няма начин да го разглезиш!

# 4
  • Мнения: 498
Да се включа и аз с моя скромен опит  Embarassed

Не мисля, че може да се говори за разглезване на едно новородено.  Вярвам, че през първата годинка, детето все още е силно свързано физически с нас, макар и напуснало корема ни Simple Smile Ласките и физическата близост са даже задължителни според мен и съвсем естествени за едно все още несамостоятелно същество. Та дори ние самите имаме нужда от физически контакт постоянно. Според виждането пък за децата индиго, още повече трябва да се поощрява близостта!

И, да - всички ми казват да го гушкам сега бебка, докато мога, че после тя няма да иска толкова  Joy

# 5
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Баткото вече не дава да го мачкам и мляскам, затова бебо го отнася Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 382
Вярвай на инстинкта си и на бебечето да ти даде най-правилните сигнали.
Периодът с носенето е прекрасен и винаги ще си го спомням с умиление, пожелавам ви да го изживеете пълноценно.  Peace
Пожалавам ти го също Simple Smile Може да ти се струва далечно времето, в което няма да иска изобщо на ръце, но то наближава, така че се наслаждавай на малкото топло същество Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 205
Дали после "ще ми се качи на главата" и ще пищи винаги да е носено?!?
/знам от хора, че това е лошо.../

Гушкан е на поискване  Mr. Green откакто е роден, но общо-взето не обича да го държа. Чак ме е яд понякога, исках по-гушливо бебе.

# 8
  • ES
  • Мнения: 2 172
То хубаво и статията съм прочела и съм съгласна с нея, ама вече сили нямам на ръце да го нося и в къщи и навън, че и количка бутам. Слагам го полуседнал вече в количката и това не му харесва и един рев вади все едно го коля. Като го взема на ръце се успокоява, че като не му е удобно в ръцете пак мрънка. И на мен ми е хубаво да го гушкам, ама нашето е откакто се събуди докато заспи. Все се надявам, че като вземе да сяда по-стабилно ще спрем  с това носене на ръце.

# 9
  • Мнения: 1 896
То хубаво и статията съм прочела и съм съгласна с нея, ама вече сили нямам на ръце да го нося и в къщи и навън, че и количка бутам.

Може би ти трябва слинг или кенгуру? Супер е за детето, а и ръцете ще са ти свободни.
Гледам, че си в чужбина, би трябвало да е по-лесно да намериш слинг там.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 432
Дали после "ще ми се качи на главата" и ще пищи винаги да е носено?!?
/знам от хора, че това е лошо.../

Гушкан е на поискване  Mr. Green откакто е роден, но общо-взето не обича да го държа. Чак ме е яд понякога, исках по-гушливо бебе.


да си ги разменим? newsm78.................................6егувам се  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 1 252
Въпреки всички заплахи от роднините, че ще си разглезя детето не съм престанала да го гушкам и да спя с него. Синът ми е спокойно и весело дете. Никога не съм го оставяла да реве и да се тръшка. Гушвала съм го и с песнички и приказки съм го успокоявала. Вече е доста по-самостоятелен - заиграва се и с часове не ме търси. Ако ревне знам, че нещо го боли, а не е въпрос на каприз или опит за манипулиране.

# 12
  • Мнения: 2 897
Детето ми е доста самостоятелно и спокойно,а винаги е било гушкано и носено на ръце,когато е имало нужда.Наслаждавай се на тези прекрасни мигове,които неусетно ще се изнижат и ще оставят незабравим спомен Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 112
На тази възраст е още леко детето. Носи го щом иска, може да има колики и допирът му с теб да го успокоява. Нямах време да прегледам статията, която са ти препоръчали и съжалявам, ако се повтарям, но бях чела, че след 6м чак може да се очаква детето да гради по-трайни навици, т.е. може да свикне (раглези) с носене и т.н. Децата на тази възраст много бързо  променят предпочитанията си и може скоро да си отдъхнеш. Наистина - кенгуруто е много добър вариант.

# 14
  • Мнения: 313
Няма нищо по- правилно и хубаво от това да отговаряш на нуждите на бебето си. Аз ще ти напиша една мисъл, която споделям "Светът ще бъде много тъжен, ако научим бебетата да се чувстват добре сами"  Peace

Общи условия

Активация на акаунт