Инхалатор

  • 2 623
  • 12
  •   1
Отговори
Току що видях, че и други мами като нас са се прибрали току що от болница и бих искала да попитам от къде мога да си купя инхалатор.В педиатрията ни правиха инхалации с един, които открих в нета, но искам да чуя и други мнения.Другото за което се замислям е дали не е по-добре да купя кварцова лампа?!Много съм се уплашила и объркала какво да правя, само при мисълта че може пак да влезем в болница ми се подкосяват краката, а Алекс е само на месец и половина.
Благодаря предварително на всички ,които  споделят нението си!!!

# 1
  • Мнения: 6 206
Каква ви е диагнозата? Какво лекарство и колко време ще инхалираш?
Ние купихме Бейби халер за 45 лева и инхалираме с Бекотит и по спешност с Вентолин. Какво казва лекуващия лекар? И защо ти е тази кварцова лампа?

# 2
Диагнозата с която ни приеха не се потвърди и останахме с брохиолит.Пихме клацид засхтото личния лекар вече го беше започна а в болницата правиха инхалации с вентолин, но той не подходящ за домашна употреба бри толокова малко дете и ни препоръчаха само физиологичен разтвор за инхалация.Вентолина го пие  в къщи на 12ч. по 1мл. два поредни дни и в понеделник сме на преглед пак в болницата.Кварцовата лампа е за облъчване на стаите, но само когато няма деца в тях.Кекарите ми казаха, че по този нацин се унищойават вирусите и се намалява риска от зараза.Та затова се цудя кое от двете е по-полезно.Вашия инхалатор от къде го взехте?Тези които аз гледах са същите като в болницата, но цената е 190лв.

# 3
  • Мнения: 6 206
Ето това е Бейбихалер
http://www.kinderklinik-bern.ch/kind/babyhaler.html
Тук има и по-подробно
http://www.serviciodeinformacion.com/sibgsk/vademecum/prosvig/Babyhaler.pdf
Доколкото разбирам все още сте твърде малки за инхалации на Вентолин по тази начин - така ли?
Как изглежда този инхалатор от 190 лв, защото и на мен за такъв ми говориха, но от 150 лв, видях го само на картинка и с нищо не беше по-различен от този Бейбихалер. Иначе този го има във всички аптеки, струва между 40 и 45 лв.
А иначе на нас в болницата ни правиха с палатка направо, покриваха цялото дете, душичката скъсваше се от рев, но този тип инхалатори започвали от 500$.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз имам кварцова лампа и съм страшно доволна от нея. Моята е в съчетение и с инфраруж и така хем облъчвам стаите хем правя нагревки на децата и на нас. Обаче от това, което прочетох за ВАС Мая-К, си мисля че е по-добре да си купиш инхалатора. Не дай си Бог  Praynig  да направи пристъп на задушаване детето....,а ако ограничиш достъпа на външни хора у вас е по-лесно да се бориш с вирусите!  Close  
Ми това е моето мнение - дано ти помогнах. За болниците не ми се говори...имам 3 престоя с щерката (общо 25 дни) и 1 със синът от 3 дни и знам за кой ужас говориш  Cry Поздрави и скорошно оздравяване от мен  Simple Smile .

# 5
Ох аз съм много скарана с техниката и не мога да ти прикача линка, но го пуснах на търсачка фирмата е ОМРОН (дайе не мога да си превклуча клавиатурата на латиница Embarassed )казаха ми че го продават до Пирогов в санитарен магазин за 140, но на този сайт цената му е 190лв.А с Вентулин могат да правят инхалации само под лекарско наблудение, защото ако се предозира може да е опасен.Моя мишок много харесва инхалациите и заспива.Нямаше дете което да плаче.Ако искаш мога да ти дам тел. на лекуващия ни лекар за консултация, защото доколкото знам в педиатрията са наи-добрите специалисти за малки деца и са много внимателни.Имаше едно изоставено цигане, което непрекъснато гушкаха и пееха детски песнички.Обясниха ми как да правя рехабелитация за улесняване на изтичането на секрета.

# 6
Шани, благодаря ти за съвета, но при нас е много трудно постижимо това с ограниченията, защото имам още две деца на12г. и на 4г.Сега съм пратила всички при баби и дори таткото съм изгонила при свекърва ми,но това няма да трае вечно и постоянно ще имаме вируси и от у-ще и от градината.А и след престоя в болницата съм така уплашена, че само седя с бебето на ръце слушам го дали диша и плача.Имам чувството, че няма се справя ако ни върнат отново, колкото и да са добри специалистите обстановката е като във филм на ужасите.И на всичкото отгоре си плащах за моя престой, защото не съм кърмачка.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Още веднъж те разбирам прекрасно    friendship !
В момента се възстановяваме от най-гадният грип в живота си  Close ...щерката донесе нещо от Патиланци и училище и се тръшнахме и 4-мата. А за малкият ми е много жал - той най-трудно се оправя...дето се вика--без вина виновен. Отрових го с антибиотик, целият е в рани в устата и е с едно подсечено дупе...За коликообразните болки нощем хич не ми се й говори  Cry .
И сега като чух, че в петък са били само 7 деца в клас и че самата класна е била много зле   yu5 ....чудя се какво да я правя в понеделник?!  Rolling Eyes  Не мога обаче да си я държа в нас до март все пак..оооооооох...деца...проблеми и грижи  newsm77  !

Дано по-скоро мине тази грипна вълна!  Praynig  Praynig

П.П: В Стара Загора са обявили грипна ваканция от 01.02-06.02...всички учебни заведения се затварят!  newsm49

# 8
  • Мнения: 6 206
Цитат на: maia-k
...Ако искаш мога да ти дам тел. на лекуващия ни лекар за консултация, защото доколкото знам в педиатрията са наи-добрите специалисти за малки деца и са много внимателни.....

Мерси за предложението.
Вече сме хванали от най-добрите в Пловдив, доц.Шмилев - завеждаш на детското отделение точно по белодробните болести. Спас е под лично негово наблюдение. Молим се само да се оправи.

# 9
Ех не се научих да гледам кой от къде е добре че си от БГ. можеше да си в Канада например и съвсем да се изложа Embarassed Пожелавам на всички много сняг да заспят вирусите:)))

# 10
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Шани
Аз имам кварцова лампа и съм страшно доволна от нея. Моята е в съчетение и с инфраруж и така хем облъчвам стаите хем правя нагревки на децата и на нас.

Какви са цените на кварцовите лампи? Май са бая скъпички.  Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 1 227
Цитат на: maia-k
Току що видях, че и други мами като нас са се прибрали току що от болница и бих искала да попитам от къде мога да си купя инхалатор.В педиатрията ни правиха инхалации с един, които открих в нета, но искам да чуя и други мнения.Другото за което се замислям е дали не е по-добре да купя кварцова лампа?!Много съм се уплашила и объркала какво да правя, само при мисълта че може пак да влезем в болница ми се подкосяват краката, а Алекс е само на месец и половина.
Благодаря предварително на всички ,които  споделят нението си!!!


За какъв инхалатор говориш - за Бейбихалер (в който се слагат помпички за астматично болни деца) или за небулзатор (който разпръсква Вентолин Солуцио заедно с физиолигичен разтвор)? Имаме и двата (за съжаление  Cry ).
Бейбихалер се поръчва във всякак аптека и струва около 40 лв. (поне преди година струваше толкова).
Небулизаторите са на много различни цени - от 40 до 400 лв. Зависи какъв и откъде ще купиш. Има два вида небулизатори - такива, които раздробяват с ултразвук (те са над 200 лв., но в Александровка лекарите казаха, че НЕ са подходящи за Вентолин) и такива, които раздробяват механично.
Предполагам, че ти търсиш от посления вид, съдейки по цената, която са ти казали. Искам да ти споделя обаче, че в едно магазинче на Ангел Кънчев и Парчевич (мисля  Embarassed ), на което пише отвън "Стоки от Германия" миналата година по това време горе - долу взехме небулизатор за 40 лв.
Ако сте били и вие в Александровска болница (предполагам на 3 ет. сте били), попитай сестрата на име Мадлен (която дава само дневни смени и минава на визитациите заедно с лекарите) - тя ми го каза това магазинче. Ако не сте били там - извинявам се за подробнистите  Wink
Бързо оздравяване!

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: cheta
Цитат на: Шани
Аз имам кварцова лампа и съм страшно доволна от нея. Моята е в съчетение и с инфраруж и така хем облъчвам стаите хем правя нагревки на децата и на нас.

Какви са цените на кварцовите лампи? Май са бая скъпички.  Rolling Eyes


Ами Чета - за днешните цени идея си нямам. Моята лампа ми е набор и е крадена от б-ца  Embarassed , ама в Технполис-а съм виждала, обаче за цени не съм се интересувала...  ooooh! !
Не ми се вярва да са над 100лв.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт