Как да стимулирам само едната гърда?

  • 610
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 243
Здравейте!
Благодарение на вас успявам да се справя с четвърто възпаление на гърдите и все още да не се отказвам да кърмя. След преживени две възпаление в рамките на 5 дни на една и съща гърда се оказа, че сега мляко от нея почти не потича. Като цяло кърмата ми е намаляла, но положението с тази гърда е по-драстично. Отделно и зърното е разцепено почти на три и кърменето си боли. Посъветваха ме да дохранвам, но от форума знам, че веднъж почне ли се няма връщане назад. Затова съм решена да направя всичко, което  мога, за да продължа да кърмя. Въпросът ми е как да организирам кърменето, така че да се получи горе долу еднакво количество мляко от двете гърди.
Имам и друг проблем. След като бебо изсуче млякото, което се е събрало долу все още усещам, че има нещо в гърдата и не мога да го изстискам. Нито с помпа, нито на ръка. А почти винаги и на бебо му е трудно.
Ако може някой да помогне със съвети ще съм много благодарна. Ако не сте се сблъсквали с тези проблеми моля ви да ми препоръчате консултант, към който да се обърна.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
По правило би трябвало да започваш кърменето винаги от проблемната гърда и да не позволяваш втвърдяване, а ако бебо не може да изсуче да я изцеждаш. Не се притеснявай сега за различното количество- като решиш другите си проблеми и млякото ще се регулира постепенно.
Аз също имах ужасни рагади и едва понасях болката, което също не е добре, защото пречи на рефлекса на потичане. В крайна сметка започнах да храня от едната гърда и за 3-4 дена раните зараснаха, а проблемната изцеждах с помпата. Но после отидох на една от срещите пред НДК и там ми показаха как да поставям бебето правилно- всъщност ако не се научиш да го правиш рагадите нямат махане.
Сега като се замисля аз също не можех да изцедя с помпата, а и на ръка ми беше трудно. Затова правех масажи и топли компреси; странно, но като мажех 2-3 минути зърното с Ланолин зърното и ареолата и кърмата почваше да капе; после започвах едно продължително изцеждане на ръка- много ми помогна видео материалът и една схема от библиотеката;
Съжалявам, че ти се налага да изтърпиш всичко това, но искам да те успокоя, че при мен проблемите изведнъж изчезнаха към края на 2-я месец, така че да се надяваме и на теб ти остава малко.

# 2
  • Мнения: 2 829
И аз бях със запушен канал преди няколко дни. За да може бебето да ти изсуче добре проблемната гърда слагай топъл мокър компрес. Аз държах памперс напоен с топла вода, като изстине-затоплям в микровълновата и пак. Винаги слагай бебето първо на проблемната гърда и му давай да си дояде на другата. Но ако те боли може би ще е по-добре да я цедиш, въпреки че на мен цеденето ми е болезнено а сукането не.
Не се тревожи за количеството мляко- бебето ще се погрижи, а и напълно е възможно да се кърми само от една гърда.
При мен се беше получило обратното- тъй като запушеното място много трудно се изпразваше и кърмех почти само от проблемната гърда тя ми беше станала по-голяма и пълна, но сега като започнах по-често да давам другата-започнаха да се изравняват.

# 3
  • Мнения: 3 760
Към горните мнения бих искала само да добавя да сменяш позите на сукане. Виж в библиотеката за поза "футболна топка" и т.н. Очевидно начинът, по който поставяш бебето е неправилен. От там са рагадите и невъзможността за изпразване на гърдата.
Ако можеш да дойдеш на някоя от кърмаческите срещи.... (виж ми подписа)...

# 4
  • Мнения: 1 440
И аз преживях този кошмар и кърмата от едната гърда просто си беше спряла...С огромно постоянство обаче за около 2 месеца нещата се нормализираха. Тъй като и аз имах зверски рагади на въпросната гърда и явно нещо бърках в поставянето на бебка, предпочетох да цедя с помпа (знам, че не е добър вариант Naughty)въпросната гърда, защото едвам изтърпявах 5мин сукане. Това разбира се доведе до приучване към шишето, но това е друга тема. Мисълта ми е, че цеденето му е майката...Количествата ще се нормализират в последствие...И дано не ти се възпали пак, че знам какво ужасно нещо е Praynig А знаеш ли от какво ти става така?Прави ли си изследвания?

# 5
  • София
  • Мнения: 243
За кърмаческите срещи - надявам се да мога да дойда, макар че сме много малки и 12 ни е час за хранене.
Изследвания не съм правила, но ходих на консултция при мамолог когато беше предходното възпаление и всичко беше наред. Така на следващия ден отново се възпали. Обяснения няма. Педиатърът каза, че може да са тесни канали, но мамологът отхвърли тази възможност. гинекологът каза - цедене и кърми докато можеш, а мамологът няма обяснение при положение , че на прегледа всичко беше повече от добре.
аз кърмя от проблемната гърда и не ме боли чак толкова. За позата "футболна топка"  - вече два пъти опитах, но нещо не се получава.

# 6
  • Мнения: 2 829
Крео, можеш да вземеш бебо и да го кърмиш където огладнее. За такива цели аз имам пончо-пъхам бебока отдолу и нищо се не види. Можеш и със шал да се прикриеш, но точно на кърмаческа среща едва ли ще почувстваш неудобство!
Така ми се иска и аз да дойда, ама малко ми е далечко....

# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
Крео, моята първа кърмаческа среща беше, когато бебо беше на възрастта на твоето мъниче. Просто гледай да е по- хубаво временце и да се очаква да се съберат повече мами. А това, че по същото време е храненето му- ами в това е смисълът Grinning.
Сетих се още нещо, което може би вече са ти казали, но за всеки случай и аз да повторя- на мен много ми помогна да се справя с възпалението Лецитина- в началото пиех по 3 пъти на ден, а после профилактично по 1. Това е хранителна добавка и помага за разтваряне на мазнините. И още нещо- пробвай да цедиш проблемната гърда, докато бебчо суче от другата. Но имайки предви, че още нямаш много опит сигурно ще трябва някой да ти помага, да прикрепя детенцето, докато ти цедиш.

Общи условия

Активация на акаунт