Променят ли парите човека?

  • 5 438
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
 Или не....И познавате ли хора ,които забогатяват,съответно живеят по-добре,но нещо в тях се променя....било в характера им или в отношението им към хората.Питам ви,защото имам една приятелка,която допреди 7-8г живееше доста скромно и беше лишена от много неща.Сега  вече е омъжена с дете.Животът и е коренно различен от тогава.Има доста добри доходи и съответно не е лишена от нищо.Но...тя вече не е същата.Бяхме много близки,помагахме си взаимно,а сега имам чувството /от няколко месеца/,че всячески ме отбягва.Не сме се карали.Когато се видим сме на общи приказки и някак си отношението и е пренебрежително.Най -пресният пример е от вчера.Говорихме си за един общ познат и нейният коментар беше доста язвителен.Не искам да изпадам в подробности,но ми се струва,че се отдалечаваме все повече и повече...а не искам да е така.Или на нея  вече и е под достойнството да общува с такива като мен?След време може би ще започне да не ме и познава.Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 2 040
Ако им позволиш - определено променят ... по- важното е друго -  да НЕ позволиш да променят душата ти и човека в теб .. 

Познавам някои хора, които се промениха с промяната на социалното си и най- вече на финансовото си положение, но то въпроса не е само в това да си на върха, въпроса е да се запазиш там .. много се качиха и паднаха .. а от колкото по- високо паднеш, толкова по- боли ..

# 2
  • Мнения: 1 172
Да, дори и за себе си мога да кажа, че настъпи такава промяна. Не знам в какво ви се състоят услугите и помагането и как сте ги запазили, но част от "приятелите" ми започнаха да ме търсят само или предимно  когато им трябват пари, което беше много обидно. Съответно такива сравнително бързо отпаднаха от списъка с хора, които уважавам и искам да виждам. С други си останахме много добри приятели, въпреки голямата разлика в стандарта ни на живот.
Помисли и ти дали по някакъв начин си променила отношението си към нея. А най-добре просто поговорете честно като приятелки.

# 3
  • Мнения: 2 309
Познавам разбира се, както такива, които внезапно забогатяха и станаха мнооого важни, така и такива, които обедняха и слязоха на земята, има и такива, които забогатяха и си останаха същите...въпроса е в първите седем години и това що за човек си...що се касае за твоята приятелка може пък и ти да си малко по-мнителна и да търсиш под вола теле, ако ти е истинска приятелка си поговорете и виж има ли такова нещо.

# 4
  • Мнения: 4 546
според мен променят. и не е задължително да е в лошият смисъл на думата, просто мисленето ти се променя - "ситият на гладния не вярва" и това е.
а ти сигурна ли си, че парите са основната причина тя да се промени? човекът с който си също може да те промени.
а понякога просто приятелите тръгват по различни пътища

# 5
  • Мнения: 5 313
някои се променят,някои не.До човек си е май.

# 6
  • Мнения: 2 556
Мисленето тип "сития на гладния не вярва" не е задължително да те споходи, ако самият ти си имал трудни финансови моменти. Аз поне мисля, че промени настъпват всеки ден във всеки от нас, свързани не само с парите, а най-вече с цялостния ни начин на живот. И възгледите търпят проемни, и всичко. Животът е динамичен, всички се движим напред и това неминуемо ни променя. Една от най-добрите ми приятелки, която е много заможна, си е същият земен и готин човек, който е била винаги. Нито се е надула, нито нищо. До човека си е. Да не говорим, че под "пари" едни разбират едно, други - друго  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 202
И аз мисля като  Бри, че си е до човека . Познавам такива които макар и да имат пари по нищо не го показват.  Peace И съответно такива които като "забогатеят" си вирват носа и с тях не може човек да говори. TiredЗа мен е важно да се разбирам с човека а не колко пари има но явно това не важи за твоята приятелка . А дали ще остане такава зависи от нея. Thinking

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Променят, познавам!

# 9
  • Мнения: 1 883
някои се променят,някои не.До човек си е май.
Peace

# 10
  • Мнения: 4 621
Определено променят, но зависи от човека в каква насока ще са промените.

# 11
  • Мнения: 2 863
Да, парите променят хората или поне в повечето случаи.
Критериите стават различни. За една моя доста заможна приятелка, един диван ако не е поне 2000 долара нищо не струва, а аз и да ги имам парите едва ли ще ги дам, пердпочитам да ги похарча да ида някъде, но това е въпрос вече на ценности. Та именно последните доста се променят. Разбираш ли, тя може и да си купи диван за тия пари и да отиде някъде, а аз въвъ всички случи трябва да избирам, понеже определено не мога и двете.
 А има и друго, ако ти живееш добре, но другия до теб не- също е трудно да намираш общо език. Аз да кажем нямам за момента тревоги как да плащам сметки или за храната, но пък като се видя с приятелки, дето много трудно вързват бюджета илипък взимат заеми, за да изкарат месеца, направо не знам как да заобикалям тия въпроси....понеже няма какво да кажа, не знам дали ме разбра. Може да не е толкова насочено към теб поведението й, а така да ти изглежда.
По скоро бих казала, че могат да не те променят толкова, ако няколко пъти ти се е случило да си горе, но после да тупнеш на земята и да почваш отначало, тогава има шанс да останеш в съзнание.

# 12
Ми помисли малко защо са ви приятели и по какъв начин консумирате приятелството - да ходите заедно по кафета, по дискотеки, да имате еднакви хобита - дали покрива разбиранията ви за приятелство?
АКо ги покрива, как очаквате да се променят хора, придобили по-големи възможности?

Както в едно изказване - "не съм толкова богата, че парите да не са най-важното" - Когато човек ги има, за него "парите не са най-важното нещо" и съответно разходите му се променят.

...Не знам в какво ви се състоят услугите и помагането и как сте ги запазили, но част от "приятелите" ми започнаха да ме търсят само или предимно  когато им трябват пари, което беше много обидно. Съответно такива сравнително бързо отпаднаха от списъка с хора, които уважавам и искам да виждам. С други си останахме много добри приятели, въпреки голямата разлика в стандарта ни на живот.
Помисли и ти дали по някакъв начин си променила отношението си към нея. А най-добре просто поговорете честно като приятелки.

"Честно и като приятели" ни беше показано, че вече не сме от тяхната черга и вече нямаме нищо общо освен миналото, което също е желателно да се забрави, за да не би да търсим някаква връзка с тях. Това стана, след като показахме, че не искаме (търсим) пари от тях...

# 13
  • Мнения: 7 474
Променят, но в различна насока и степен, все пак хората са различни Wink

# 14
  • Мнения: 3 456
Понякога променят към по-добро !!!

Общи условия

Активация на акаунт