грис

  • 599
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Има ли млечен грис на Милупа?
Купува ли ли сте си безмлечен грис на Милупа и доволнили сте?
Как се приготвя безмлечния грис, и как добавяте млякото (сухо или го правите отделно) ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 457
Точно на Милупа не съм купувала грис. Ползвам един безмлечен на Беби, като добавям АМ.
Правя си гриса само с вода, оставям го да изстине и после прибавям около 3 мерителни лъжички АМ. Ако гриса е станал много гъст, разтварям млякото в малко водичка и така го прибавям.

# 2
  • Мнения: 27 524
Аз купвам млечен на Милупа. Безмлечен не знам да се продава, правя си обикновен. Сварявам го, добавям малко масло и захар, чакам да се охлади добре и добавям 2-3 мерителни лъжички АМ (сухо). Това е.

# 3
  • Мнения: 1 272
Тъкмо се чудех как се приготвя грис и ето го отговора на въпроса ми. Благодаря ви, момичета   bouquet

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
За каша на Милупа питаш, нали ? Давах много често грис на Милупа, който си е с АМ. Никога не съм купувала безмлечни каши и не знам как се приготвят, но 100% съм сигурна, че на опаковката си пише  Simple Smile
А безмлечен грис няма смисъл да даваш, според мен. Аз го правя така:

55-60гр. грис
200мл.вода
500мл.пр.мляко
20гр.захар
1ч.л-масло
/понякога слагам ванилия/

Слагам водата да заври, прибавям гриса при непрекъснато бъркане, който се сгътстява за около 20-30секунди, веднага след тези 30сек. прибавям предварително стопленото подсладено мляко / в микровълнова/ и бъркам докато заври млякото и се сгъсти окончателно гриса. Махам от котлона и добявям маслото и бъркам докато се разтопи.
Сипвам в бурканчета, излизат ми 3 порции от около 230гр.
Едното бурканче се изяжда за следобедна закуска, другите заминават в хладилника за следващия и по-следващия ден  Simple Smile

Ако искаш да правиш грис с АМ, вариш си го само с вода и като се сгъсти махаш от котлона, чакаш малко да поизтине и добавяш 4-5 мерителни лъжички АМ

# 5
  • Мнения: 361
Аз правя грис обикновен. Варя го във вода и след това прибавям разтворено АМ.  Правя го в следните пропорции : 250 гр. вода, 2 1/2 с.л. грис, 1 с.л. захар. Варя 10 минути и след това прибавям разтворено АМ. Peace

Общи условия

Активация на акаунт