Въпрос за прогестерона

  • 3 230
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112

Здравейте на всички!
Най-сетне и аз се престраших да се регистрирам. Искам да задам един въпрос, дано да можете да ми отговорите! Този месец си меря базалната температура и денят с покачването съвпадна с деня, в който почвам да пия Дуфастон (т.е. предишния ден го почнах). Възможно ли е покачването на температурата да е провокирано именно от прогестерона, който съм приела предишния ден? Има ли някой с подобен опит?
Пожелавам лека седмица и нека мечтите станат реалност Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 718
Възможно е. Затова чакаш да се повиши температурата и тогава започваш дуфастон. Освен това прогестеронът затормозява овулацията.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 246
Здравей, аз също знам, че прогестеронът покачва температурата, най-добре е да пробваш с тестове за овулация. Принципно знам също, че не е хубаво да приемаш Дуфастон преди да ти е настъпила овулацията.

# 3
  • Мнения: 112
И аз си мислех, че прогестеронът затормозява овулацията, но все пак тази схема на прием ми е предписана от лекар и му имам доверие. Проблемът е, че имам зацапване 3-4 дни преди цикъл, което не се повлия от прием на прогестерон от 15-ти ден, но от 12-ти вече е по-добре.
Благодаря за бързите отговори!

# 4
  • Мнения: 7 718
Той установи ли ти овулация с преглед?
Или просто ти каза - пий от 14-я ден например?

# 5
  • Мнения: 112
Овулацията ми е на 16-ти ден при цикъл 26-27 дни. Установена е с ехограф. От 12-ти ден пия Дуфастон и имам прокървяване 2 дни преди цикъл, след това си е нормална М.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Pisanche , здравей! И на мен лекар, специалист по стерилитет, ми изписа прогестерон от 16-ти до 26-ти ден, без дори да ме попита колко ми е дълъг цикълът и горе-долу кога засичам овулация. Благодарение на момичетата тук разбрах, че не е хубаво да се започва преди засечена овулация, както и да се спира преди цикъл. Така започнах да го пия след овулация и докато ми дойде. /само този месец не меря БТ и го започнах доста след предполагаемата овулация Embarassed/. Мнението им се потвърди и от това, което прочетох в листовката към лекарството. Направо се родих, откакто започнах по този начин - не ми пада кръвното до 70/40, когато ми дойде, не се гърча в непоносими болки и цикълът си ми дойде на датата, въпреки прогестерона. Ако се приема преди овулация може да я подтисне и дори да се появи кървене. Това е моят опит, дано ти е бил полезен по някакъв начин.

# 7
  • Мнения: 4 324
Прогестерон се използва в някои противозаатъчни. Пречи на овулацията! Попитай лекаря си за това, след като му имаш доверие.

# 8
  • Мнения: 7 718
Овулацията ми е на 16-ти ден при цикъл 26-27 дни. Установена е с ехограф. От 12-ти ден пия Дуфастон

Не е лошо един вот на недоверие, но както виждам щом питаш, значи вече се размисляш.
Много ти е къса лутеалната фаза.

# 9
  • Мнения: 112
Наистина се замислям. Въпросът ми обаче не беше свързан с това дали имам или не овулация. Установено е, че нямам проблеми с нея. Въпросът беше основно за температурата, която трябваше да се повиши след овулацията, а не 4 дни преди това. Относно лутеалната фаза- смята се, че над 10 дни е нормална.
Благодаря ви за споделеното и очаквам все хубави новини от всички тук!

# 10
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Pisanche , моята гинеколожка ми беше предписала прогестерон от 11-ти до 21-и ден при 25-27 дневен цикъл.  Определях си овулацията по метода мерене на БТ и беше на 13-ти ден,  т.е. съмсем съзнателно тя е искала да приемам този хормон преди овулацията и по време на нея. За първи път чувам прогестерона да пречи на овулацията, но щом много хора така мислят може да е така  Thinking.
Желая ти успех мила   bouquet

# 11
  • Мнения: 4 324
Наистина се замислям. Въпросът ми обаче не беше свързан с това дали имам или не овулация. Установено е, че нямам проблеми с нея. Въпросът беше основно за температурата, която трябваше да се повиши след овулацията, а не 4 дни преди това. Относно лутеалната фаза- смята се, че над 10 дни е нормална.
Благодаря ви за споделеното и очаквам все хубави новини от всички тук!

Чакай сега, никой не казва, че имаш проблем с овулацията. Лично аз, само исках да те предупредя, че като приемаш прогестерон преди овулация, това може да и попречи! А Лали ти отговори на въпроса, струва ми се.

Дано и ти ни се похвалиш с хубави новини!

# 12
  • Мнения: 7 718
Наистина се замислям. Въпросът ми обаче не беше свързан с това дали имам или не овулация. Установено е, че нямам проблеми с нея. Въпросът беше основно за температурата, която трябваше да се повиши след овулацията, а не 4 дни преди това. Относно лутеалната фаза- смята се, че над 10 дни е нормална.
1. Правен ли е преглед, за да се установи спукване на фоликула?
2. Повишаването на температурата 4 дни преди овулация /доказана с преглед/ говори за три неща: или не си мерила правилно, или не си разбрала нещо, или имаш проблем.
3. Лутеална фаза от 10 дни не е достатъчна за имплатнирането на евентуалния зародиш. Нормално е 14 дни, с компромис и лечение - минимум 12 дни.
4. Не ти пиша, за да ми минава времето, а да те провокирам да потърсиш причината и евентуалния проблем.

# 13
  • Мнения: 112
Lali, и аз за това съм тук- да попитам някой имал ли е такъв проблем и да намеря начин да го разреша. Както виждаш, Зузи е пила по подобна схема прогестерона и при нея е дала резултат (виж снимките). Може би наистина трябва да се гледа малко по-индивидуално на нещата,както правят лекарите (нали затова ги има), а не да се правят генерални изводи като "Лутеална фаза от 10 дни не е достатъчна за имплатнирането на евентуалния зародиш" и други подобни. Една приятелка забременя преди няколко дни при лутеална фаза точно 10 дни. Така че може би и ти трябва да се замислиш, че нещата понякога не са толкова "статични", т.е. различни са при различните хора и дори при различните цикли на една и съща жена.
Не мисли, че го казвам с лоши чувства, напротив! От все сърце желая на теб и на всички тук това, за което и аз мечтая!

# 14
  • София
  • Мнения: 35 814
Само да вметна, че когато приятелката ти е забременяла не се знае колко е щяла да бъде ЛФ.
Когато има Дефект на ЛФ /един от признаците е къса ЛФ/ може да се редуват МЦ с хубава О., хубаво ЖТ и съответно нормална ЛФ и МЦ с лоша яйцеклетка, ЖТ с по-къс живот и съответно къса ЛФ.

Общи условия

Активация на акаунт