от кой майчинството (заварено)- от работодател или НОИ

  • 421
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
Много теми видях свързани  с майчинството, но така и не разбрах при заварено положение от къде ще се получават майчинските от  НОИ или от Работодателя. Във вестника преди време пишеше че май ще продължават да се дават от работодателя, но не е окончателно.  Знае ли се вече?

# 1
  • Мнения: 10 982
Заварено положение съм и нашата счетоводителка ми каза, че ще ми ги дава работодателя, но пак не съм сигурна дали е така  Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 480
И на мен счетоводителката ми каза, че за заварено положение ще си ги получаваме от работодателя.

edit: Сега видях, че детето на питащата е на 5 месеца. Преди време имаше една подписка за да може такива като нея в заварено положение с бебчета под 9м. към 01.01 да се възползват и от новия по-дълъг болничен (315дни). Мисля, че приеха тази промяна!?

Последна редакция: нд, 14 яну 2007, 10:13 от ДиДn

# 3
  • Мнения: 118
И аз съм заварено положение. Касиерката ми каза , че си продължаваме както до сега , но от време на време  да проверявам дали  няма нещо ново.

# 4
  • Мнения: 539
спец. мен това за 9-те месеца болничен не ме "стопля", защото се осигурявам на минималната. Sad

# 5
  • Мнения: 27
От работодателя са всички при заварено положение т.е. родилите преди 2007год..Христосков управителя на НОИ го обяви официално в БиТиВи, а и по новинити но Ноав ТВ го съобщиха.

Общи условия

Активация на акаунт