питане за падането на пъпчето

  • 4 558
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
моля кажете кога ви падна пъпчето?ние сме на 8 дни и то още си стои и забелязвам, че пъпа стои като влажен. почиствам редовно с спирт и топоцин, но като че ли повече пръсках на това, което е на щипката, а като се замисля то нали е мъртва тъкан. newsm78

# 1
  • Мнения: 2 159
честито бебче Hug
нашето падна на около 2 седмици, но при всеки е различно. ние капвахме по няколко капки спирт с капкомер и после ръсехме с пудра топацин, не се притеснявай всичко ще е наред

# 2
  • Мнения: 104
   Честита рожбичка!  bouquet

Нашето падна още в болницата, но забелязах как стана. Една акушерка леко го завъртя и то се отдели, е разбира се те знаят какво да правят, но наистина при всички е различно!

# 3
  • Мнения: 306
честито бебче  bouquetнашето падна към 10-я ден и няколко дни понякога кървеше и секретираше,но се оправи и зарастна.и аз почиствах със спирт и пудричка.спокойно,мамче newsm10

# 4
  • Мнения: 742
Честито бебче
Нашето падна на 8-ят ден. Не се притеснявай ще падне.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
Честито да ви е живо и здраво бебчето!
Нашето падна на 10-ия ден.Не съм пръскала с нищо само накапвах няколко капки спирт при смяна на памперса.На големия го мокрех и след това със спирт и пудра "немибацин"ама загнои,а сега с бебо не го мокрех и само както описах го накапвах и всичко мина ок PeaceКазаха ми че не е добре да се пудри

# 6
  • Мнения: 2 849
На Вики пъпчето падна на 15 ден .Обилно почистване със спирт и топоцин и споко ,ще падне .Знам ,че се върти по посока на часовниковата стрелка ,но аз не посмях ,педиатъра се справи вместо мен .

# 7
  • Мнения: 1 193
Честито детенце   bouquet
И нашето пъпче падна късно- към 2-рата седмица. На каката още в болницата. Има нещо вярно, че е до детенце. Не се притеснявай  Hug

# 8
  • Мнения: 2 498
Да ти е живо и здраво бебчето!
Нашето пъпче падна към 15-я ден....

# 9
  • Мнения: 2 807
Пъпчето на Дани падна на 13-я ден, на Ива - на 11-я, а на Мони на 7-я.

Пъпния остатък чистех само със спирт няколко пъти дневно.
Не съм слагала пудра...
 
Честито бебче!   bouquet

# 10
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Падна на 6-тия ден, точно преди да ни изпишат! Wink Иначе в болницата го въртяха по посока на часовниковата стрелка и бяха ни казали така да правим и вкъщи! Мазах със спирт и топоцин докато не зарастна напълно! Peace

# 11
  • Мнения: 1 382
Нашето пъпче падна на 15 ден, така че не се притеснявай. При някой дребчовци пада по-късно Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Не се притеснявай-пъпчето на моят син падна на 23-ия ден!!!!!Направо се побърквах от страх,а педиатърката ме успокояваше,че до един месец е срока.Естествено не и повярвах и го заведох на частен лекар,който ми каза абсолютно същото/и даже не ме взе пари Embarassed/.Трябва да капваш спирта и топоцина в основата от всички страни,завъртай го лекичко-независимо в коя посока и най-важното-в никакъв случай да не е в памперса,а над него/аз подгъвах горния ръб/.Това за памперса го разбрах твърде късно ,веднага го направих и след два дни пъпа падна.

# 13
  • Мнения: 1 208
Малко извън темата ама се успокоих като видях, че на nikij1979 пъпа им е паднал на 23-я ден Grinning. Нашия падна на 22-я и досега си мислих че ние сме с най-бавно паднал пъп.
Иначе те момичетата са ти казала почистваш със спирт добре да падне остатъка от старата пудра, която си слагала слагаш нова и това.
Успех

# 14
  • Мнения: 5 362
Пъпчето на Кали падна на 5-я ден.
Не се притеснявай,ще падне.При всяко бебе си е различно.

Общи условия

Активация на акаунт