Тас кебаб?

  • 35 522
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 452
По повод темата за свинските хапки с вино и добавянето на ориз се сетих за това нещо, което се нарича тас кебаб. Някой знае ли как се прави?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Телешки шол около 0.500кг.
кромид 1кг.
домат или доматено пюре 1 суп. лъжица.
дафинов лист 3-4 листа
бахар 3-4 бр.
черен пипер.
Задушавам лука и прибавям месото нарязано на кубчета. Малко да се задуши и то и сипвам малко водичка, да не стане много воднисто. След това добавям подправките.
Правя си отделно картофено пюре. Слагам в чинията като правя дупка в средата на пюрето и сипвам от тас кебапа.

# 2
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Тас кебап

Продукти:
1кг свинско месо(оригиналната рецепта е с телешко или говеждо)
6глави лук
2с.л. дом.пюре
1ч.чаша червено вино
1с.л. брашно
2-3с.л.мазнина
сол на вкус
чер пипер
бахар
2дафинови листа
чубрица(по желание)
ориз за гарнитура

Начин на приготвяне:
Месото се нарязва на дребни парченца и се слага да се пържи в тенджера заедно с лука,нарязан на филийки.
Прибавяш 2-3 лъжици мазнина, сол на вкус и задушаваш около 30 мин. на слаб огън .След това наливаш чаша и половина гореща вода и вариш докато поомекне. Прибавяш 2 лъжици доматено пюре, 1 чаша вино,1 лъжичка брашно, размито в малко студена вода, 2 дафинови листа, малко чубрица. Всичко се изсипва в тавичка и се запича в силна фурна.
Оризът се приготвя,като се запържи ситно нарязан лук до златисто,прибавя се изчистения и измит ориз и се пържи до стъклено(докато се облещи #Shocked )Овкусява се по желание.Налива се топла вода в пропорция 1:3 и се вари до готовност.Копирала съм си от някои от форумите и един трик за ориза.Върху тенджерата се слага вестник,отгоре една кърпа и се затваря добре с капак.Така ориза попива цялата вода и е сочен.Може и без лука да се приготви,зависи от вкуса,също така може да се прибави и масълце.
А от Tandoori съм си копнала съветите и за сервиране Stuck Out Tongue :
"При сервирането използвам 2 варианта:
-в голям ( най-големия който имаш, но предполагам и с купичка става) черпак слагам на дъното от месото и соса, отгоре сипвам ориз и притискам. След това обръщам в чиния и поръсвам отгоре с нарязан на ситно магданоз.
-в чашка или формичка сипвам ориз и го притискам( хубаво е да е мокра за да не залепне ориза) и обръщам в средата на чиния. Отгоре слагам зрънце чер пипер. Около ориза сипвам от соса и месото и отгоре в кръг поръсвам нарязан магданоз."


Ето още една рецепта,която намерих от гугъл(нямам латиница)

Необходими продукти за 4 порции
 
3/4kg телешко месо
3 с.л. мас
2 глави кромид лук
1 с.л. брашно
2 с.л. доматето пюре
2 скилидки чесън
1 китка магданоз
черен пипер - зърна "БИОСЕТ"
дафинов лист "БИОСЕТ"
чубрица "БИОСЕТ"
кимион "БИОСЕТ"
бахар "БИОСЕТ"
сол на вкус
 

Начин на приготвяне
 
Месото се нарязва на парченца колкото орех. Маста се сгорещява и в нея се запържват месото и лукът. Щом лукът започне леко да се оцветява, се поръсва с 1 с.л. брашно, разбърква се и се пържи няколко минути. След това, при непрекъснато бъркане, се добавя предварително размита с доматеното пюре гореща вода, докато месото напълно се покрие. прибавят се подправките и месото се оставя да ври на тих огън, докато омекне.
 
Която и рецепта да избереш,да ви е вкусно Laughing

# 3
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
mmmmmm zvu4i vkusno:)

# 4
# 5
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Всъщност забравих да кажа, че от тези малките тайни на Маги има винен кебап, но не се лъжете да правите опити да ги приготвяте. На мен не ми допаднаха на вкус никак даже Confused

# 6
  • Мнения: 2 452
Благодаря много! Ще се придържаме съм свинско, че и при нас откриха луда крава. Animal Cow
Да допълня - тази вечер го сготвих; още не сме го опитали, но мирише божествено. Още веднъж благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт