Бебето ми си подръпва ушите-симптом ли е?

  • 13 386
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 789
Здравейте,
От известно време дъщеря ми си подръпва предимно дясното ушенце, дори доста понякога, но не плаче. Казвала съм на педиатърката някоколко пъти, но никакъв коментар не последва. Да се притеснявам ли или е нормално. Какво мислите?

# 1
  • Мнения: 140
Записвам се да следя и аз темата,че и мойта бебка от известно време си дърпа ушите,даже и  бърка в тях BlushИ нашата педиатърка нищо не каза...

# 2
  • Мнения: 2 663
И аз минах през това, нормално е , дечицата ви са открили, че имат ушички.Поне при моето беше така, след време отмина, макар и сега понякога да го прави

# 3
  • Мнения: 657
 При моят бебчо,това дърпане и бъркане в ушичките е признак,че му се спи Peace

# 4
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
и мойта беба си дърпа ушите от известно време, но нито съм казвала на педито, нито съм си мислила да се притеснявам, не виждам за какво, ако я болеше ухото щеше да плаче, всяка вечер след баня чистя ушичките с клечка, ако е имало нещо щеше да реагира детето а най-малкото да е оревала всичко! не се притеснявай, както е обяснила konstans, бебоците разбират че имат нещо отстрани на главата!

# 5
  • София
  • Мнения: 35 937
Тепърва ги открива и изучава, немисля че е симпром на нещо. Wink

# 6
  • Мнения: 380
И при нас е така. 
Бебетата си дърпат ушите в периода на изкарване на зъбите поради болката която се излъчва от зъбите към ушите.
Гледайки възрастта на дечицата си мисля,че е точно това.
Има и такива, които го правят преди да заспят. Така,че не е нещо сериозно Peace.

# 7
  • Мнения: 5 103
Дърпането на ушето при нас е признак , че иска да спи.

# 8
  • Мнения: 7 723
Мъничкото, открило си е, че има ушички  Heart Eyes
Сигурно му е интересно и си ги изследва  Laughing
Не мисля, че е свързано с някакъв вид болка, особено пък с растежа на зъбките  Peace

# 9
  • Мнения: 1 732
И при нас е така. 
Бебетата си дърпат ушите в периода на изкарване на зъбите поради болката която се излъчва от зъбите към ушите.
Гледайки възрастта на дечицата си мисля,че е точно това.
Има и такива, които го правят преди да заспят. Така,че не е нещо сериозно Peace.

Признак е за растеж на зъбки!

# 10
  • Мнения: 24
и моита  сладурка  си  дърпа  ушичките най  вече когато  я  кърмя  преди  да заспил

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И при нас е така. 
Бебетата си дърпат ушите в периода на изкарване на зъбите поради болката която се излъчва от зъбите към ушите.
Гледайки възрастта на дечицата си мисля,че е точно това.
Има и такива, които го правят преди да заспят. Така,че не е нещо сериозно Peace.

  Peace

# 12
  • Мнения: 429
При моят бебчо,това дърпане и бъркане в ушичките е признак,че му се спи Peace

 Peace

# 13
  • Мнения: 1 081
Тепърва ги открива и изучава, немисля че е симптом на нещо. Wink

И аз така мисля! По същият начин беше и с косата, и с краката:)

А как се смях, когато наскоро моят Мартин си откри чурката:) Е какво дърпане и смях падна:)

# 14
  • Мнения: 7 186
Дърпането на ушето при нас е признак , че иска да спи.

И при нас беше така, но този период вече отмина.

Общи условия

Активация на акаунт