И аз моля счетоводител за разяснение

  • 382
  • 2
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 755
Имам проблем, по който не съм компетентна  Thinking и моля някой  Praynig, ако знае да ми обясни. Ходих на интервю за работа и потенциалният работодател ми каза, че практикуват да не сключват трудов договор с хората, а съответния човек да си отвори фирма- като ЕТ и сключват договор с фирмата, като всички разходи по откриване на фирмата ги поемат те. Предлагат брутна работна заплата от 350 лв, която ще се увеличава през 3 месеца с по 50 лв и след 9 месец ще стане 550 лв. Но разбрах, че осигуровките ще си ги поемам аз- в такъв случай от тази  брутна раб.заплата 350 лв за мен няма ли да остават чисти около минималната заплата? И от тези 550, колко биха останали чисти? Това за мен е чужда материя, но досега съм работила на трудов договор и от брутната заплата са ми удържали ДОД, определен % за здравна и пенсионна осигуровка и каквото трябва друго. Ако съм ЕТ, как се правят тези удръжки- в края на годината ли? В момента получавам обезщетение за безработна, но ако открия фирма сигурно ще трябва и да се обадя в бюрото по труда? И последно, ако сключа граждански договор ще трябва ли да си внасям сама осигуровките и да си прекъсна обезщетението от бюрото? newsm78
Много ми станаха въпросите и предварително благодаря на майчетата, който могат да ми отговорят.   

# 1
  • Варна
  • Мнения: 686
За нищо на света недей прави подобни глупости. Значи откривайки работещо ЕТ всеки месец внасяш на държавата осигуровки като самоосигуряващо се лице 29 % върху 220 лева за тази година /за догодина може сумата да е различна/. Това прави 63,80 на месец. ЕТ носи пълна имуществена отговорност - това означава че отговаряш не само с активите на фирмата, но и с личното си имущество - къща, кола и прочие. Ти ще трябва да издаваш фактура за получените пари. На края на годината осигуровките се изравняват и така - въобще не си на кирия. А пък тоз бъдещ работодател  #2gunfire #2gunfire #2gunfire малко му е.
Аз ако съм на твое място - право в инспекцията по труда.

Момиче, не прави глупости.

# 2
  • София
  • Мнения: 51
За нищо на света недей прави подобни глупости. Значи откривайки работещо ЕТ всеки месец внасяш на държавата осигуровки като самоосигуряващо се лице 29 % върху 220 лева за тази година /за догодина може сумата да е различна/. Това прави 63,80 на месец. ЕТ носи пълна имуществена отговорност - това означава че отговаряш не само с активите на фирмата, но и с личното си имущество - къща, кола и прочие. Ти ще трябва да издаваш фактура за получените пари. На края на годината осигуровките се изравняват и така - въобще не си на кирия. А пък тоз бъдещ работодател  #2gunfire #2gunfire #2gunfire малко му е.
Аз ако съм на твое място - право в инспекцията по труда.

Момиче, не прави глупости.

 Peace
И освен това таксите по регистрация на една фирма не са никак малки. 

Общи условия

Активация на акаунт