защо да е вреден?

  • 984
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 300
Майчета, знаете ли защо витамин А бил вреден в начална бременност? newsm78

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Витамин А в големи дози е токсичен и има тератогенен ефект (т.е. предизвиква аномалии при бебето), така че трябва да се внимава с количеството му по време на цялата бременност. Неслучайно във витамините за бременни е в две форми - витамин А в някаква доза, а останалото е бета-каротин (той е прекурсор на вит.А, от който тялото може да си изработи нужното му количество витамин А, а останалото се отделя непроменено).

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
Витамин А в големи дози е токсичен и има тератогенен ефект (т.е. предизвиква аномалии при бебето), така че трябва да се внимава с количеството му по време на цялата бременност. Неслучайно във витамините за бременни е в две форми - витамин А в някаква доза, а останалото е бета-каротин (той е прекурсор на вит.А, от който тялото може да си изработи нужното му количество витамин А, а останалото се отделя непроменено).


Много добре обяснено  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 300
Благодаря! Интересно обаче защо предписват на бременни Герикапс, което си е вит.А+вит.Е...

# 4
  • Мнения: 5 370
Благодаря! Интересно обаче защо предписват на бременни Герикапс, което си е вит.А+вит.Е...
На мене никой не ми го е предписвал? newsm78
Даже лекарят ми беше против пиенето на известната Матерна, само фолиева бях пила, и то доста нередовно, защото от нея получавах някакви сърбежи по тялото.

# 5
  • Мнения: 1 081
И на мен ми бяха предписали ГериКапс, обаче като смених доктора(навреме:)), и ми ги спряха. Минах на фолиева киселина, комбинирана с някакви витамини.

Общи условия

Активация на акаунт