Признаци за поникване на зъбче

  • 1 789
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 289
Мили майчета,прерових всички форуми и не открих такава темичка.
Мойта малка немирница беше 3 месеца с колики,после последва затишие.От няколко дни обаче пак е неспокойна.Неспокойно се храни,стиска биберона между венците,лигави се ,но няма подути венчета.Пробвах се с една играчка за чесане на венците да я и ги потъркам и за момент кротна.Не знам,предполагам че не съм единствената,която се вторачва Thinking в устенцата на бебо с нетърпение да види малко садко зъбче.Но как да познаем истинските признаци.Моля ви нека тези които имат зъбчета да споделят при тях как е минало поникването на бялото зайче. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 2 967
Ако мога да се изразя като нашия лекар, то това е като цикъла при жената, не е болест, но има много симптоми, та така е и при децата и зъбките. Ще изброя някой: температура, няма апетит, спи лошо, кисело, кашлица, безцветни сополи, зачервени бузки, зачервено дупе, разстройство.

# 2
  • Мнения: 289
Благодаря за отговора,но още се чудя като започне да никне едно зъбче за колко време обикновено пониква и когато се подуват венците куде се подуват,защото аз забелязвам нещо ама не сум сигурна какво е Simple Smile Laughing А и това непрекъснато бръмчене с уста..

# 3
  • Мнения: 1 734
Ами обикновено венеца побелява там където ще излезе зъбчето. Може доста дълго да продължи. Помня ,че при нас беше ужас - разтройство и температура, но след това избиха 3 наведнъж Rolling Eyes, така че са възможни различни комбинации. Зареди се с търпение и дано да е безболезнено.
А, сега се сетих, че използвах едно гелче от аптеката, което го облекчаваше - дентинокс се казваше май, дано да не греша за името. Но имаше резултат

# 4
  • Мнения: 1 111
Ако мога да се изразя като нашия лекар, то това е като цикъла при жената, не е болест, но има много симптоми, та така е и при децата и зъбките. Ще изброя някой: температура, няма апетит, спи лошо, кисело, кашлица, безцветни сополи, зачервени бузки, зачервено дупе, разстройство.

Понеже имахме подобен проблем,попитах лекарката дали е възможно да се дължи на зъбоникненето тя категорично ми каза-не

# 5
  • софия
  • Мнения: 379
има две гелчета за зъби - дентинокс и калгел, според мен с еднакво действие. освен търпение, друго не ти трябва, че ще растат още 2год зъбите. до към 2г ще има 20, до 4г - 24. плач по време на сън също е признак, че ги боли нещо

Общи условия

Активация на акаунт