Едното ми око е по-изпъкнало

  • 6 852
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
Става въпрос за мен.
Днес водих малката на очен лекар заради ечемик и лекарката казва:
- Я да оставим за малко госпожицата и да обърнем внимание на мама.
Направило и впечатление че едното ми око е по-изпъкнало от другото(цялата очна ябълка),а това можело да е признак на проблеми със щитовидната жлеза.Посъветва ме да отида на ендокринолог.
Започнах да се попритеснявам.
Сблъсквал ли се е някой с подобен проблем.

Последна редакция: сб, 13 яну 2007, 10:01 от doreta

# 1
  • Мнения: 40
Наистина се получава при хиперфункция на щитовидната и се казва екзофталм. Нищо притеснително, не е от повишено вътреочно налягане, а от отичане/според моя ендокринолог/. И аз имах по време на бременността, доста видим при това, но като нормализирах хормоните и окото се "прибра". Така че иди на ендокринолог да ти пусне изследвания и не се безпокой. Hug

# 2
  • Мнения: 472
Благодаря ти v_e_s_e_l_a за отговора.  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 900
Доколкото разбирам няма офталмологичен проблем, нали така?!
Предполагам и че не е от скоро, иначе щеше да го забележиш.
Отиди на ендокринолог при всички случаи, но е много рядко срещан едностранен екзофталм. Поне аз съм виждала базед, само с двустранно проявление.
Не се тревожи, защото аз съм толкова изкривена в работата си, че едва ли не разпознавам астигматици като врачка  Joy и само дет не казвам абракадабра имаш нужда от очилца  Embarassed
Сравни се на снимки, може и да си е по рождение, както почти на всяка жена едната гърда е по-голяма от другата.
Но не го занемарявай - отиди на преглед. Просто отиди спокойно!
Успех и кажи какво са ти казали  Peace
 Hug

# 4
  • Мнения: 520
На майка ми по този признак и откриха Базедова болест. И сда възможно е само едното око да е изпъкнало, при нея беше така. Естествено това не значи ,че и ти имаш заболяване, но не пренебрегвай проблема.При майка след терапия окото се "прибра". Успех

# 5
  • Мнения: 472
Днес бях на преглед при ендокринолог,назначиха ми изследвания.
Нямам други оплаквания,ще видим резултатите.

# 6
  • София
  • Мнения: 900
Доре,
стискам палци, но съм сигурна, че всичко ще е ОК  Peace

Общи условия

Активация на акаунт