Почистване на банята

  • 53 008
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
Това ми е най-неприятното и проблемно занимание.
Чистя я основно веднъж на седмица.
От силните препарати фугите са целите разядени и много бързо почерняват.Фаянса купен за 1-во качество("италиански") е с леки цепнатини на емайла.Стъклото на етажерката стои на петна.Банята е правена само преди 7години.
Вече не знам какви препатати да пробвам.
Споделете от кои препарати сте доволни и има ли начин хем да е чисто хем фугите да се запазят.

# 1
  • Мнения: 4 371
Доволна съм от микрофибърните кърпи и водата.
А между фугите, тоалетната и мивката - четка и Доместос.

# 2
  • Мнения: 5 362
Ползвам Циф и Доместос.
Фугите ако са ти много замърсени-става с четка за зъби.Отдели си една и я ползвай само за банята.Много хубаво изчиства  Peace

# 3
  • Мнения: 14 486
Доволна съм от микрофибърните кърпи и водата.
А между фугите, тоалетната и мивката - четка и Доместос.

и аз така. ползвам и мистър мусколо /или пропър - не ги различавам/ за баня. мирише много хубаво щото иначе от този доместос съм като надрусана и имам чувството че ми изгаря носа - толкова силно мирише.

# 4
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Да използвам темата Embarassed,и да попитам,след като майстора плочкаджия,напусне банята/вц/с какво да почистя след него?Не ми се ползват препарати,че май няма за какво newsm78Става въпрос за прахоляци и евентуално фугираща смес.....И каква микрофибърна кърпа да си взема?Гледам ги по магазините,но има няколко вида,и незнам.Нокога не съм ползвала такава,а си мисля,че ще е подходящо поне за първата година да чистя с такава,без препарати,но се надявам вие да ми кажете за кърпите.Мерси  bouquet

# 5
  • Мнения: 14 486
кърпа няма да ти помогне. фугиращата смес не се маха с нищо след като е засъхнала. яко търкане за другата мръсотия. у нас напирем се оказа че има петна от някакво лепило /може би от окачения таван/ чистих ги с ацетон.

# 6
  • Мнения: 207
Слагам ръкавици,доместос върху грапавата част на гъбичка и всичко светва.

# 7
  • Мнения: 8 917
Тъкмо днес я почистих - с Доместос.

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Циф и Доместос,а за фугите една стара четка за зъби и всичко е ок Peace,но като цяло мразя да мия банята  Embarassed

# 9
  • Мнения: 4 406
Доместос и твърда четка

# 10
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Доволна съм от микрофибърните кърпи и водата.
А между фугите, тоалетната и мивката - четка и Доместос.

аз така процедирам!

# 11
  • Мнения: 3 886
микрофибърни кърпи и и биощаин Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Да използвам темата Embarassed,и да попитам,след като майстора плочкаджия,напусне банята/вц/с какво да почистя след него?Не ми се ползват препарати,че май няма за какво newsm78Става въпрос за прахоляци и евентуално фугираща смес.....И каква микрофибърна кърпа да си взема?Гледам ги по магазините,но има няколко вида,и незнам.Нокога не съм ползвала такава,а си мисля,че ще е подходящо поне за първата година да чистя с такава,без препарати,но се надявам вие да ми кажете за кърпите.Мерси  bouquet
След като направихме ремонта в нашата баня почистването и си беше направо проблем-плочките бяха нацапани с теракол и фуга.Слад доста проби една приятелка ми каза хитринка-със сух вълнен терлик на суха баня;Наистина с това се почисти най-добре и лесно.  smile3521/Става въпрос само за след ремонт,не за ежедневната хигиена/

# 13
  • Мнения: 1 640
У нас мъжът ми чисти с Бреф 2 в 1-2 слепени шишета.Доволен е.
Интерисувам се за микрофибърните кърпи,които ползвате.

# 14
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Доместос и твърда четка

И на мен така ми е най-лесно! Hug

Общи условия

Активация на акаунт