Мога ли да замразявам готовите пюрета?

  • 542
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
От готовите пюрета давам плодови, но понеже яде много малко и се налага по-голямата част да я хвърлям, се чудя дали ако ги замразя на кубчета има опасност за здравето?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 339
за опастност не бих могла да кажа не съм компетентна но мисля,че се губят всичките им качества. Ти какви пюрета даваш има на различни марки специално за захранване по 80 гр. но не помня кои бяха

# 2
  • Мнения: 102
По принцип домашни, но не съм направила плодови и взимам на Сънвал- нямат захар и нишестета. Хип имат пюрета по 80 гр, но са със захар.

# 3
  • Мнения: 5 362
Мисля,че не.
Вече отворени,повечето готови пюрета имат трайност до 48 часа,мисля че беше.
Давай го на 2 пъти,защо да го замразяваш?

# 4
  • Мнения: 887
Можеш да ги замразяваш,но така им се губят качествата,а и вкусът им става по-различен.По-добре е да ги даваш както са те посъветвали и другите във форума до 2 дни след отварянето им(по принцип на всички пюрета си пише до колко дни могат да се консумират след отварянето им).

# 5
  • София
  • Мнения: 2 967
Мисля, че няма смисъл. Може да спестиш пари, но всъщност какво даваш на детето си като го размразиш   newsm78   Ясно си е написано, че може да 48ч. да се дава от отворено бурканче, като го оставяш в хладилника през това време.

# 6
  • Мнения: 2 019
по-добре не

# 7
  • Мнения: 27 524
Не, не може.
Не съм виждала в малките пюренца на Хип за захранване да има захар  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 1 457
Доколкото си спомням в плодовите пюрета на Сънвал имаше нишесте. Дори са доста гъсти и определено не съдържат единствено плодове  Wink.
А плодовите на Хип, както е писала Блонди не съдържат захар, с изключение на това от сливи  Peace (говорим за пюретата от 125 г.)
Няма смисъл да замразяваш. Просто купувай от малките пюрета. За два дни все ще успее да изяде 125 г.  Grinning

# 9
  • Мнения: 27 524
Няма смисъл да замразяваш. Просто купувай от малките пюрета. За два дни все ще успее да изяде 125 г.  Grinning

 Peace Даже за 3 дни, нали след отваряне имат трайност 48 часа, това са три дни ядене  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5 103
Не, не може според мене.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
На някой от пюретата пише да не се замразяват,но не помня на коя марка.

Общи условия

Активация на акаунт