Има ли тенденция към влошаване на СПКЯ?

  • 622
  • 2
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Момичета родих септември месец. Още преди да забременея ми усановиха СПКЯ (лека форма)и късна форма на вродена надбъбречна хиперплазия.Въпросът ми е утежнява ли се СПКЯ с времето т.е. трябва ли да бързам със следваща бременност , Защото родих секцио. Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 35 817
Трябва да говориш с лекар за това.
СПКЯ може да се дължи на няколко неща. При теб проблема е в надбъбречните жлези, едва ли някой тук може да те посъветва правилно за хода на заболяването.
Дано да нямаш проблеми и ако много се притесняваш при първа възможност  действайте за второ бебче.
Успех  Grinning

# 2
  • Мнения: 231
Здравей, аз също съм със СПКЯ, само че причината при мен не е от надбъбречните жлези. При мен се дължи на хормонален дисбаланс, по специално на ЛХ и ФСХ и Тестострон. А този дисбаланс на какво се дължи и лекарите не могат да кажат... Диагнозата ми е поставена преди 8 години. Досега единствените ми оплаквания са от нередовен цикъл, който успявам да регулирам с билки или с противозачатъчни. Друг проблем са наднормените килограми - В последните 2 години над 20кг. И най-големият ми проблем е невъзможността да забременея - Надявам се и това да стане...

Така че, съветвам те, ако желаеш още едно детенце, да не отлагаш... С течение на времето става все по-сложно. Поне аз за себе си така смятам

Общи условия

Активация на акаунт