гадно главоболие help

  • 426
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
здравейте, родих преди 3 месеца и малко ( без никаква упойка) и от тогава имам много често главоболие, през ден-два придружено с повръщане , започващо вечер. незнам дали може да се свърже с раждането,но преди такова чудо не съм имала. случвало ли ви се е нещо подобно? дайте ми и съвет какво мога да пия за облекчаване- кърмя! нурофен не ми действа. другата седмица ще ходя на лекар, но реших да се дапитам и до вас,мами Peace 
 

# 1
  • Мнения: 2 271
И парацетамол може да пиеш!Мен също ме болеше,но тъпо и упорито нищо не смеех да пия.Лягах да поспя.Това единствено облекчаваше болката !

# 2
  • Мнения: 245
petia47 ,а ти разбра ли от какво те е боляло ? просто така ли си отшумя?

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
имам подобен проблем - ужасното главоболие (с тази разлика че при мен не с повръщане) аз също кърмя и преди 2 дни бях на лекар - каза ми че единственото което мога да направя е след като накърмя бебка да пия не повече от 1 парацетамол който да облекчи болката . това било лекарството против главоболие което най-бързо се възприема от организма (за да не навреди на малкия човек)

# 4
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Само солпадеин ми помага!
До 5 мин. главоболието отшумява.......

# 5
  • Мнения: 2 159
и аз съм фен на солпадеин, но сега кърмя и не мога да го пия или по-точно като го пия цедя и хвърлям

# 6
  • Мнения: 476
Щом повръщаш, най-вероятно е мигрена! Не е за подценяване, консултирай се с лекар!  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
Това главоболие си звъчи като класическа мигрена. Може да е свързано с раждането, но може (и дори е по-вероятно) да е от стреса, напрежението, преумората и др. подобни, главно на психиеска основа, с други думи. Не се тъпчи с големи количества парацотамол, и без това едва ли ще помогнат, особено ако си стигнала и до повръщане. Може да пробваш някой спазмолитик - такъв, какъвто са ти разрешавали да пиеш по време на бременността, но не се надявай много. Пий много течности, особено преди и след кърменето - нали губиш, а да ти кажа, често е от промяна в кръвното налягане - но по-добре солени, като айран, а не газирани. Легни си на тъмно, покрий си очите, най-добре с нещо студено и/или мокро, много облекчава настърган картоф. В марля, накъсан чаршаф или каквото имаш под ръка, поставен на очите и челото. Не се притеснявай, ако те мокри. И се опитай да поспиш. Помага. А. pain балсам, ако го намериш. Не е нещо скъпо, но навярно затова го и няма. Или друг балсам, който да съдържа повече евкалипт и мента. Смърди ужасно, но облекчава болката.

Общи условия

Активация на акаунт