Марината за сърнешко?

  • 14 922
  • 4
  •   1
Отговори
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Момичета, помагайте!
Имам сърнешко месо, знам че трябва да кисне 1-2 денонощия в марината, но не знам каква. Някоя от вас да има идея? newsm78

А също може и някоя рецепта ако знаете....... Laughing

# 1
  • Мнения: 368
за маринатата:
1 глава лук
1 парче целина
1-2 скилидки чесън
200-250 мл оцет
10 зърна черен пипер
1-2 дафинови листа
3-4 стръка карамфил
1 ч. л. сол

Начин на приготвяне:   

1. Лукът, целината и чесънът за маринатата се нарязват наедро, заливат се с оцета и 1 л студена вода, слагат се подправките и се вари 10 минути. (Това е универсална марината за всеки дивеч.)
   
2. Маринатата се оставя да изстине напълно, след това в нея се слага месото и се оставя да престои 24-48 часа.

Става страхотно така сърнешкото!   chef

# 2
Момичета - сърната е защитен вид.Ти най вероятно си го купила нали  Wink .
Маринатата се прави така както ти е описано в горният пост - може да добавиш и бяло вино - около 1 ч. ч.
Целта на мариноването на дивечовото месо е да се овкуси и обезкърви./с киселината /.
Горещо ти препоръчвам след мариноването да изкиснеш за 2-3 часа месото с чиста вода, тъй като придобива много кисел вкус.
Когато започнеш да го приготвяш допълнително хвърли първата вода, за да не ти вгорчи бульона.
И разбира се Добър апетит.

# 3
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Мамче, разбира се, че я купих Wink.
Благодаря за отговорите, но отдавана направих месото и стана много вкусно.
Маринатата така: вода, червено вино, оцет, лук, дафинов лист, черен пипер, това се вари и месото се оставя в него за 24 часа.
После самото ядене сготвих както приготвям заешко - с лук, морков, вино, но в тенджерата под налягане. Стана много вкусно наистина.

# 4
  • Мнения: 1 352
Стана ми кофти за сърничката Sad..........

Общи условия

Активация на акаунт