Пиле по френски

  • 5 743
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
 Знае ли някой  как се прави пиле  по френски newsm78

# 1
  • Мнения: 1 209
здравей салем, франция има много области и всяка от тях има разли4на кухня. из нета можеш да намериш какво ли не кръстено "по френски", което е твърде дале4 от френската кухня, а е фюжън фантазия на някой модерен готва4 Simple Smile
какво по то4но те интересува, да не е петел с вино, например. това е нещо на което може да се каже, 4е е по-френски, тъй като спада към националните рецепти.

# 2
  • Мнения: 258
става  въпрос за  пилешко филе задушено   с гъби кис.краставички   полято с няк.сос   и сервирано   върху   картоф.пюре.   Сосът  именно ме интересува   усеща се хем  пуш.сиренце   хем сметана и някакви  подправки .  Дайте идеи.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 919
Зная една рецепта ,,Пиле Фесто"
 
2  пилешки пържоли 
250 мл. течна сметана
3-4  кисели краставички
100-150    бекон 
1 гл. лук
100 гр.  френско- може и швейцарско  напр.“Ементал”
 олио
сол,черен пипер пипер, естрагон
 
1. Пържолите  в тиган със сол+ч.пипер+естрагон  -   се за пържват
 2. Вадят се,  върху тях се слага сиренето.
3. В тигана се задушава:  лук + бекона + к.краставички ...заливаме със сметана.Овкусява се - сол, черен пипер, естрагон
4. Със соса се заливат пържолите.

# 4
  • Мнения: 1 209
задушаваш в масло 1 голям  настърган лук, 2-3 ск. 4есън и 250 г. гъби, слагаш 1/2 л. натур. нишесте. махаш от котлона и добавяш бъркайки и 1/2 4аша бяло вино+ +1 4аша  пилешки бульон, след се сгъсти и клокне добавяш 2 с.л. сметана квасена или на око те4на + 4ерен и бял пипер, + сол на вкус. и това е Simple Smile Simple Smile

# 5
  • Мнения: 258
 Благодаря  denis  d  звучи  чудесно !!!!! Утре ще зарадвам домочадието.

# 6
На мен също много ми допада рецептата ти denis d!  bouquetЗадължително ще се пробва Peace

Общи условия

Активация на акаунт