каша ?

  • 467
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
здравейте!принципно бебка яде от готовите каши на хипп-лека нощ и плодови дуети,но май вече не са и достатъчни като koli4estvo-190gr.за това вчера купих на милупа млечна каша с плодове-ябълка,банан,портокал и круша за след 6 месеца,но какво трябва да е съотношението вода -сухо вещество за да се получи подходяща порцийка за нашата възраст?а също да попитам мога ли да добавям и пресен,настърган плод?благодаря предварително !:)

# 1
  • Мнения: 27 524
Плодове можеш да добавяш, да, подходящи за възрастта й.
Количеството зависи от апетита не дъщеря ти. Щом 190 й е малко, увеличи го, тя ще ти покаже колко иска.
При направата на кашите не следвам пропорции, сипвам вода и добавям винаги на око - до желаната от мен гъстота. Да не е прекалено гъсто, но и да не тече от лъжицата.

# 2
  • Мнения: 5 362
Плодове можеш да добавяш, да, подходящи за възрастта й.
Количеството зависи от апетита не дъщеря ти. Щом 190 й е малко, увеличи го, тя ще ти покаже колко иска.
При направата на кашите не следвам пропорции, сипвам вода и добавям винаги на око - до желаната от мен гъстота. Да не е прекалено гъсто, но и да не тече от лъжицата.
Peace

# 3
  • Мнения: 832
Когато правя каша, винаги е както пише на кутията. Някои каши, като ги направиш с по - топла вода са добре, но като истинат стават по - гъсти, затова аз се съобразявам с написаното на кутията.

# 4
  • Мнения: 1 030
И аз на око я правя. Предпочитам да е по-рядка, струва ми се, че от нея се запича. А към кашата добавям плодово пюре - различно и така кашата става много по-вкусна!

# 5
  • Мнения: 2 897
И аз я правя като Блонди Peace

Общи условия

Активация на акаунт