Помогнете - малката си гризе ноктите!!

  • 10 754
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
С ужас забелязах , че малката (2г.и 6 мес.) си гризе ноктите. Първо ми казваше, че баба и ги реже, но като попитах случайно баба и, тя отрече и я хванах че ме лъже. До сега явно ги е гризяла на яслата , но отскоро и вкущи я забелязвам. Започнах с обяснения, но не помага, опитах и с заплахи, и така не стана. Помогнете ми Sad. Ако някой се е сблусквал с този проблем да сподели. Айде чао newsm78

# 1
  • Мнения: 953
Ние до скоро имахме същия проблем и нищо не помагаше. Но скоро се сетих, че най-лошото за нея е, да я сравнят с баба Яга и казах че като си гризе ноктите ще стане БАБА ЯГА и нигока вече Сави и децата ще ги е страх и няма да си играят с нея. Тя се уплаши и сега не ги гризе. Но има и лосион в аптеките с който се мажат пръстите и много горчал.

# 2
Не си плашете децата с разни глупости, а потърсете причините за гризенето на ноктите. Най-често това се дължи на някакъв стрес и в никакъв случай не трябва да се правят забележки на детето, даже изобщо не трябва да се набляга на този въпрос. Казвам го от отпит. Моят син имаше същия проблем, когато тръгна на детска градина на 3 год. Тогава не обърнах особено внимание. С течение на времето - отшумя, но след това в 1 клас отново се появи и от тогава до сега - вече на 9 год. си продължава. Отначало и аз говорих, говорих, но след няколко консултации с психолог се оказа, че си имало причина, и че в никакъв случай не трябва да се правят забележки, а още по-малко да се стресират децата с разни баби Яги и т.н.

# 3
  • Мнения: 3 456
Аз казвам на Лори , че така нагризани не са никак красиви, направо са си грозни и тя се поспира- не мога да кажа, че проблемът е решен окончателно обаче...

# 4
  • Мнения: 173
И Дарито си ги гризе-направо нокти не са и останали. ooooh!
Чудя се вече какво да я излъжа,че да престане.Май нищо не помага.
Днес и обещах да и купя ''най-розовия лак на звездички '',ако спре да ги гризе.
Тя много се въодушиви и ми обеща,че ще престане.
Защо ли не и вярвам !

# 5
  • Мнения: 1 802
yasi , направете си консултацията със психолог за всеки случай! Нищо няма да загубиш от това, макар че,  детето ми се струва малко още...
Междувременно можеш да я лакираш със горчив лак. Аз съм го купувала от магазинчета за дребна козметика. Наистина е доста горчив, може да помогне...  Hug

# 6
  • Мнения: 4 116
Моя син пък от извесно време забелязах, че си лапа пръстите, или поне един от тях, където е кокалчето. Караме му се с баща му, но ефект няма. И го гризе или смуче най- вече като е на компютъра и си играе. може наистина да има психологическа причина за това, но в един момент просто става навик. Затова си мисля, че колкото по- бързо се преборим с проблема, по- добре.
Аз от дете си гризя ноктите, и досега е така, с малки периоди на отказване. Но навика е много силно нещо. Ето, голям човек съм, знам че не трябва и пак го правя...  ooooh!

# 7
  • Мнения: 240
Когато дъщеря ми беше около тригодишна започна да си гризе ноктите.Забележки,красив маникюр,нищо не помогна.Реших да поръчам лака против гризане на нокти от AVON.И чудо,след няколко мазания престана.След няколко години направи пак опит да си гризе ноктите,тогава се оправдаваше че били кожичките, а не нокти.Отново  започнах да я мажа с лака и престана.

# 8
  • Мнения: 1 403
И ние си ги гризем от скоро  newsm78 Според мен им е интересно и затова го правят  Rolling Eyes

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Според джипито гризането на нокти е признак на напрежение, притеснение, нерви. Не помагали никакви гелове. Слви доста време си гриза ноктите. Колко съм и приказвала и обяснявала-нищо. Един ден сама реши, че няма вече да ги гризе.
Препоръчвам ти търпение и упоритост. Ще престане - един ден.

# 10
моята дъщеря е на 7 години миналата година забелязах че си гризе ноктите купих горчив лак мазах една седмица постоянно и това я отказа от гризането.ставало и много горчиво и гадно в устата и отогава не съм я виждала да го прави

# 11
  • Мнения: 3 479
И ние имаме същия проблем с Матей. Купих от горчивия лак и мазах упорито една седмица, по два три пъти на ден. Като започнаха да растат нокътчетата, му обяснявах колко са хубави и здрави и го хвалех. Разредих мазанията, за да не вземе да свиква. И сега има елемент на изненада, ту са намазани, ту не. Така той се обърква и не смее да ги лапне, нито пък свиква с горчивината. Разбира се, освен това повече му обръщам внимание и все още го следя зорко и ако лапне пръстче, му казвам, че разваля хубавите нокътчета. Засега е добре, обаче все още не смятам да спирам мазането.

# 12
  • Мнения: 3 886
И ние се присъединяваме към гризачите на нокти   .Не съм взимала лака но маи ще пробвам с него.Много полезна темичка  bouquet Peace

# 13
  • Мнения: 50
Дъщеря ми започна да си гризе ноктите, когато се роди второто ми дете.
Единственото, което наистина има ефект е лака "DAUM EXOL" - много горчи
и за максимум три дена се отказа да си слага пръстите в устата.
Пробвайте го - той е напълно безвреден. Peace

# 14
  • Мнения: 6 472
Голямата ми дъщеря същ си гризеше ноктите. Мазахме се с горчиви лакове, говорихме си, плашихме и т.н. Нищо не помогна. После разбрах, че това явление се дължи на някакъв стрес, притеснение или страх. Престанах да и правя забележки. Започнах да я наблюдавам и да я следя в какви ситуации ги гризе. С мног търпение този проблем отшумя. Сега го прави много рядко, основно преди контролни в училище. В останалите случаи намирам начин да туширам притеснението или страха, а гризането на нокти е просто реакция от тях и не го прави, когато причината я няма.

Общи условия

Активация на акаунт