AM и зелено ако

  • 2 133
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Здравейте,
Искам да ви попитам - мислите ли че е притеснително зеленото ако? Моят Александър от както се е родил много рядко акото му е било златисто, почти винаги е зелено и тъмно зелено. На АМ - сме на Нестле хипоалергенното обогатено със желязо. Понякога има жълтеникави примеси в зеленото.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 478
при нас е същата работа.много рядко има малко златисто.но педито беше ми обяснила че от АМ акото е сиво зелено.дори когато се кърмехме акото ни беше пак такова. Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 701
От желязото в АМ е!  Peace

# 3
  • Мнения: 274
И при нас е така! Храним се със същото мляко в момента. Редуваме с обикновения НАН на Нестле, че като му свикне коремчето с едното и се запича. Ей с това не можем да се справим! Ако пък сменим с друга марка мляко става още по-зле  Tired но за зеленото ако ме предупредиха още от родилното че цвета ще е такъв.

# 4
  • Мнения: 220
като му свикне коремчето с едното и се запича. Ей с това не можем да се справим!

Герче не даваш ли сокчета? От тях запека се оправя. При нас това помогна и не съм сменяла млякото.

# 5
  • Мнения: 274
Казаха ми че е рано и не смея, защото още доста се мъчи със жестоки колики. Явно му е и много чувствително коремчето, понеже не понесе Панадол бебе дори! Смятам да почна сокче седмица преди да стане на 2 месеца, за да закрепне още малко.

# 6
  • Мнения: 1 294
Когато малката беше изцяло на Аптамил, акото й беше златисто.Цвета се промени когато започна с пюретата.Нямам представа как действа АМ на Нестле, може и там да е причината Rolling Eyes
Предполагам, че няма повод за тревога, но защо за всеки случай не се консултираш с педиатъра на детето?

# 7
  • Мнения: 2 577
Ох за съжаление и ние се дохранваме вече с АМ на Нестле.
Започна да ака по веднъж на ден /а докато беше изцяло на кърма поне по два пъти/ и сега цвета наистина е зелен и аромата е различен. Вече две седмици. В началото се шашнах да не би нещо да е истинала, но не е..... вече колко дни минаха не се променя ни цвета ни аромата???.........явно е от АМ Peace
  bouquetБлагодаря за темичката, и аз се поуспокоих

# 8
Ние също сме на АМ Аптамил,в началото бяхме на Фризолак, но него не го понесе малката.От него се запичаше,имаше силни колики и го повръщаше.Може да пробваш да смениш АМ,може да и подейства по-добре на стомахчето.
Колкото да зеленото ако и ние сме така,явно е от АМ и ака по 1 на ден,понякога и по 1 път на 2 дена.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 644
Казаха ми че е рано и не смея, защото още доста се мъчи със жестоки колики. Явно му е и много чувствително коремчето, понеже не понесе Панадол бебе дори! Смятам да почна сокче седмица преди да стане на 2 месеца, за да закрепне още малко.
Права си да изчакваш със сокчетата-да не влизаме сега в спорове дали са полезни или не Laughing
Моя милост даде на сина си сок,точно като му свършиха коликите/на 2 и половина месеца/ и стана една ooooh!.Затова изчаках поне до 4 месеца- да отшумят напълно коликите и тогава...
На въпроса- зеленото ако е от някои АМ както са ти казали момичетата,при колики също е така.Ако не е настинало детенцето- няма проблем/а може и от някое сокче да е така-от ябълката при сина ми ставаше зелено :mrgreen
 Hug

# 10
  • Мнения: 220
Герче, погледнала съм другата ти лентичка и незнам защо съм се заблудила че твоето бебче е на 6 месеца ..Simple Smile извинявай. Затова се чувствам длъжна да ти  споделя за сокчетата - изчакай колкото можеш повече, защото аз дадох на 52 ден и ги спрях веднага заради колики. Послушах педиатри от старата школа и не мисля че е добре да се дават толкоеа рано още повече на чувствителни деца.
Относно запека има и други начини като масаж на коремчето, повече водичка, а и акането е рефлекс, който трябва да се усвои. Знам че се включват определен агрупа мускули за да се изходи детето и с времето го овладява.

# 11
  • Русе
  • Мнения: 250
интересна тема,защото и аз редовно се чудя.ние сме изцяло и само на Апламил,друго нищо не яде и пие,и акото е 90% винаги зелено.само тази сутрин беше  тип "Горчица",но иначе е все зелено и й свикнах,че не е насинала,а е явно от АМ.
това са моите наблюдения.

# 12
  • Мнения: 1 701
Ох за съжаление и ние се дохранваме вече с АМ на Нестле.
Започна да ака по веднъж на ден /а докато беше изцяло на кърма поне по два пъти/ и сега цвета наистина е зелен и аромата е различен. Вече две седмици. В началото се шашнах да не би нещо да е истинала, но не е..... вече колко дни минаха не се променя ни цвета ни аромата???.........явно е от АМ Peace
  bouquetБлагодаря за темичката, и аз се поуспокоих
С този "аромат" направо ни лютеше на очите докато бяхме на НАН ХА...  Crazy  Mr. Green Чак педиатърката викаше "С пържоли ли го храните туй дете..."  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 13
  • Мнения: 359
Присъединявам се към мамите, хрнещи децата си изцяло на АМ. Ние сме на Омнео и съме много доволни. Ака си 2-3 пъти на ден детето, случва се да е със зеленикав цвят, но не винаги е зелено.
Ние бяхме с мнооооого яки колики, затова не давам нищо друго засега освен АМ и водичка /в много редки случаи успявам да я излъжа/

# 14
  • Мнения: 274
А случайно да имате проблем с много силни, обилни и миризливи газове? Дали не е още една от екстрите на НАН, както миризливото зеленикаво ако?

Общи условия

Активация на акаунт