Грип и кърмене?

  • 682
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Майчета знаете ли дали мога да кърмя при полужение,че имам темпиратура  37.5 и хрема пила съм само парацетамол и чай с мед?

# 1
  • Мнения: 999
аз съм кърмила докато съм приемала лекарства, защото джи пи-то каза че лекарствата изчезвали от кърмата за около 4часа. колко е истина не знам. аз гледах да се изцеждам за по сигурно

# 2
  • на Север
  • Мнения: 503
 Grinning Може и да кърмиш и да приемаш парацетамол. И двете не са проблем за кърменето Hug

# 3
  • Мнения: 990
И аз мисля ,че може ,но за по-сигурно се съветвай с лекар .

# 4
  • Мнения: 2 039
Миналия месец бях болна от грип,имах силна хрема,температура и т.н.,пиех Оспамокс(антибиотик) и кърмех.Изписа ми го педиатърката на сина ми,бил съвместим с кърменето.За информация,детето не се разболя  Peace

# 5
  • Мнения: 111
Можеш да кърмиш,даже е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! Когато се разболееш,организма образува и отделя повече антитела(в кърмата) и така предпазваш бебчето от евентуална зараза-стига да не пиеш антибиотици!

# 6
  • Мнения: 2 039
Можеш да кърмиш,даже е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! Когато се разболееш,организма образува и отделя повече антитела(в кърмата) и така предпазваш бебчето от евентуална зараза-стига да не пиеш антибиотици!
Уф,аз нали до сега разправях,че даже и на антибиотици педито препоръча да продължа да го кърмя и че има антибиотици,които могат да се приемат по време на кърмене.Да не мислиш,че съм си подложила детето на риск  ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 368
Можеш да кърмиш,даже е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! Когато се разболееш,организма образува и отделя повече антитела(в кърмата) и така предпазваш бебчето от евентуална зараза-стига да не пиеш антибиотици!

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
И аз мисля ,че може ,но за по-сигурно се съветвай с лекар .
Абсолютно подкрепям!
Аз бях с температура 37.9 и се консултирах с педиатърката ни, която ми каза, че мога да кърмя, това не била висока температура и с парацетамол няма проблем, но все пак си мисля, че е редно да се консултираш и със специалист, при всеки е индивидуално.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Кърмила съм докато съм пила оспамокс и парацетамол, предписани от лекар.

# 10
  • Мнения: 111
Можеш да кърмиш,даже е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! Когато се разболееш,организма образува и отделя повече антитела(в кърмата) и така предпазваш бебчето от евентуална зараза-стига да не пиеш антибиотици!
Уф,аз нали до сега разправях,че даже и на антибиотици педито препоръча да продължа да го кърмя и че има антибиотици,които могат да се приемат по време на кърмене.Да не мислиш,че съм си подложила детето на риск  ooooh!
еХО,някъде да съм написала,че си изложила детето си на риск? Просто я съветвам да внимава с антибиотиците

# 11
  • Мнения: 474
Аз изкарах грип миналия месец. Педиатърката беше категорична, че трябва да кърмя "с пълна сила". Ходех в къщи с маска на носа и устата, а нощем спях в другата стая и мъжът ми носеше сина ми само за кърмене. Пиех само ефералган и осцилококцинум, също така чай с мед и по половин лимон на ден. Обаче бебенце се изрина на 2-рия ден и спрях меда, лимона и осцилококцинума, т.к. не знаех на кое реагира. Наложи се да изпия и почти 2 опаковки сироп за кашлица на д.р Тайс. По препоръка на педиат. давах на малкия по няколко капки витамин С от ампула. Аз се влачих 2 седмици, но бебето не се разболя.  Laughing
Бързо оздравяване ти желая!

# 12
  • Мнения: 2 039
Можеш да кърмиш,даже е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! Когато се разболееш,организма образува и отделя повече антитела(в кърмата) и така предпазваш бебчето от евентуална зараза-стига да не пиеш антибиотици!
Уф,аз нали до сега разправях,че даже и на антибиотици педито препоръча да продължа да го кърмя и че има антибиотици,които могат да се приемат по време на кърмене.Да не мислиш,че съм си подложила детето на риск  ooooh!
еХО,някъде да съм написала,че си изложила детето си на риск? Просто я съветвам да внимава с антибиотиците
Не си,просто се подразних малко!  Hug Heart Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт