Има ли шанс отново да кърмя?!?

  • 348
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 104
Здравейте мамачета, имам нужда от съвет.
Бебето ми е на месец и 4 дни. След като първите 2 седмици я кърмих,  докторът каза че втората седмица е наддала само 30гр. и ми препоръча дохранване с адаптирано мляко.
Започнах да я кърмя по половин час и след това давах шишето, но напоследък въобще не изкарва и 10мин. на гърдата, а някой път и 2,3 мин. са достатъчни да започне да реве и  да се дърпа и ужсно много да пищи.  Съответно давам шишето и всичко е наред. Докторът ми казва, че прави така защото кърмата ми е малко. Но пък така според мен ще се отбие и въобще няма да иска да суче вече, а кърмата сигурно и тя ще спре.
А имам и друг проблем, тъй като имам плоски зърна кърмя със силиконови и това допълнително ни затруднява, защото бебчо като се дърпа ги размества,  те падат, слагам ги пак и след третия път вече всичко е олигавено и силиконовото зърно не става за нищо, трябва да ходя да го стерилизирам отново, а в същото време бебето ми плаче от глад.
Въпросът ми е има ли и други мами, които са изпадали в подобно положение и дали могат да ми дадат някакъв съвет. Така ми се искаше да си кърмя бебето, а чувството, че не съм дала всичко от себе си да му дам най добрия старт много ме измъчва и ме кара да се чувствам като че ли и не до там пълноценна майка, защото шишето може да го дава всеки ...  Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 555
Здравей, аз също кърмя със силиконови зърна и забелязах, че ако си измия със сапун гърдата около ареолата, за да няма остатъци от мляко, залепват по-добре. Самото зърно недей дамиеш, само около него. А това, че се дърпа може да е скок в растежа, точно на тази възраст или кърмачекса стачка ( и ние на тази възраст минахме през такава). Като се ядоса на едната гърда, предлагай другата и така може да ги редуваш няколко пъти на едно кърмене. Колкото по-често даваш да суче, толкова повече кърма ще имаш. Бебетата наддаваш скокообразно, затова не е необходимо да се теглят повече от веднъж месечно, това че една седмица е наддало само 30 грама, не е гаранция, че следващата няма да качи много повече и че кърмата не му стига.

# 2
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Здравей, аз бих махнала силиконовите зърна.
Опитай преди кърмене да издърпваш с ръка зърното, за да може бебето по - лесно да засуче.
Можеш постепенно да намаляш АМ и да предлагаш по - често гърдата. Бебето от сучене ще ти оформи зърна.
Моите също бяха хлътнали!

А за кураж може да погледнеш тази тема!


Успех! Всчико зависи от теб и твоето упорство!

# 3
  • София
  • Мнения: 12 224
   Разбира се че има!!!
   Определено просто предлагай по-начесто на бебчо да суче, защото с даването на добавка е най-лесния начин да се отбие. И при мен едното зърно беше хлътнало и се дърпаха като трябваше да сучат от него, но отдавна този проблем го няма, т.к след месец кърмене се оформи. Погледни статиите в БИБЛИОТЕКАТА за премахване на добавката от АМ.
    При мен също педиатърката ме стресна в началото че не наддават добре и аз как процедирах. Първо предлагах да сучат, като се изморят и почнат да се дърпат или заспиват се изцеждах  и им давах изцедена и чак най-накрая ако нещо АМ. Гледах колкото се може по-малко АМ да давам и по-скоро дори да останат леко гладни за да хапнат отново скоро, но от гърда. Ако им даваш АМ за да се наядат изцяло, то бебчо ще огладнее чак след три часа, което ще означава за организма,че млякото е достатъчно и наистина ще намалее производството. Така че опитай се да да се цедиш за да може хем да даваш пак кърма вместо АМ , хем да стимулираш производството и основно да намаляваш постепенно АМ за сметка на по-често кърмене. Седемдесет процента от новото мляко се образува до час след кърмене. Също е добре да предлагаш и двете гърди за по-добро стимулиране на производството.
    За силиконовите зърна не мога нищо да те посъветвам, но не мисля че е нужно чак да ги стерилизираш отново, не може ли просто да ги измиеш...

Общи условия

Активация на акаунт