ЖК в 1АГ "Св. София" - с абонамент или не?

  • 1 769
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 829
мили мами,

въпросът ми е конкретно за следене на бременността в 1 АГ "Св. София", бившата Тина Киркова.

миналата бременност се записах там само с направление от личния лекар и плащах само някои изследвания, непоемани от касата или при изчерпани лимити,  но не беше често. Гледаха ми бебето с ехограф на всяка консултация почти.

сега лекарката, която искам да ме следи и при която да родя (живот и здраве) ми казва, че по-добре било да платя абонамент 200 лв. за ЖК за цялата бременност, че иначе много неща касата не поемала и излизало много по-скъпо. По касата били само 2 ехографа, пък и не се поемат всички изследвания... нещо в този дух каза.

имате ли прясна и достоверна информация къде е истината? ще съм ви много благодарна.

търсачката не работи, та не можах да поровя да търся стари теми  Sad

# 1
  • Мнения: 936
Точно така е! И аз се чудих и маех, първата бременност бях с абонамент и сега мислех да съм с направление, но вси ще излезе нещо дето трябва да се плати, а абонамента поема всички изследвания /допълнителни, контролни.../, така че пак си платих и не съжалявам.

# 2
  • Мнения: 1 098
Аз също съм в " Тина Киркова" и смятам, че с абонамент е много по- добре. Дори днес го платих и се записах в ЖК.  Моя приятелка, която роди преди 4 месеца ми го препоръча. Тя е била с направление и каза, че е дала много повече от 200 лева в последствие. Money

# 3
  • Мнения: 29
абонамента ти включва,всеки месец жк- видеозон.изследване кръв и урина също всеки месец.2 пъти секрет(при мен даже 3 пъти и не сам плащала допълнително).заслужава си парите.допълнително се плащат 2 изследвания в майчин дом и трета градска,но те са по желание.в края на бременноста ми слушаха тоновете много често.оформят ти всички документи за раждането и нямаш грижа за нищо.те ти движат нещата и ти казват кое след кое следва така че не се затормозяваш да помниш 100 неща.аз съм много доволна.аз родих преди година и осем месеца там.

# 4
  • Мнения: 1 881
И аз бях на абонамент там, точно както го описала Ким е, всичко е на ниво, страхотни са акушерките. Избираш си и лекаря , който да ти я следи. какво по - хубаво  от това!

# 5
  • Мнения: 766
И аз съм там Laughing
И си платих абонамента. За сега е наистина така както го описва kim   Simple Smile
Разпитах доста хора, на които са им следили бремеността и по здравната каса,и на частно. В кайна сметка с мъж ми решихме, че абонамента е един доста добър вариант.  За цялата бременност допълнително се заплащат само БХС и феталната морфология, но те си се плащат-не се поемат от Здравната каса Peace

# 6
  • Мнения: 829
благодаря ви, момичета, за отговорите!!! явно натам клонят нещата, да се абонирам за да ми е мир на главата.  Hug Hug Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 3 271
абонамента ти включва,всеки месец жк- видеозон.изследване кръв и урина също всеки месец.2 пъти секрет(при мен даже 3 пъти и не сам плащала допълнително).заслужава си парите.допълнително се плащат 2 изследвания в майчин дом и трета градска,но те са по желание.в края на бременноста ми слушаха тоновете много често.оформят ти всички документи за раждането и нямаш грижа за нищо.те ти движат нещата и ти казват кое след кое следва така че не се затормозяваш да помниш 100 неща.аз съм много доволна.аз родих преди година и осем месеца там.


Аз също родих там преди 1 година и 9 месеца - всички неща и на мен ми ги направиха - БЕЗ да съм с абонамент, една стотинка не съм дала за нищо  Naughty Naughty Naughty

# 8
  • София
  • Мнения: 276
А аз съм при Д-р Гергов в 1АГ с направление. Всеки път ме гледат на видеозон, досега не съм платила за нищо... може би предстои, но самият Д-р Гергов ми препоръча да занеса направление от личния лекар защото иначе се плаща повече.

# 9
  • Мнения: 44
Извинете,че се намесвам,но искам да ви попитам-къде се намира кабинета за ЖК,къде се плащат тези 200лв. и по цял ден ли има д-р в този кабинет,трябва ли да се запише час предварително?Благодаря предварително  Hug

# 10
  • Мнения: 3 089
аз също в момента 'се водя' от лекар, работещ в тина киркова. но избрах да посещавам частния кабинет на въпросния лекар, а не ЖК в самата болница, защото:
1. малко социопат си падам и всички тези навалици, бременни, татковци, жени в халати, слизащи от патология и от други отделения и движещи се насам-натам много ме натоварват;
2. не е имало случай, в който след като си запиша час в 121 кабинет (онзи на първия етаж с много добрия ехограф), да вляза навреме. винаги има закъснения /при това големи/ именно, защото има много жени, издващи по спешност или изпратени от някое отделение. и там винаги имам чувството, че жените не са клиенти,а пациенти.
с предната си бременност пак бях в частния кабинет на същия лекар. ехографски прегледи правихме на ок. 3 седмици. водих си списък с разходите и тогава установих, че за следенето на бременността си съм дала ок. 250 лв. (без БХС и фетална ехокардиография, които така или иначе и да си на абонамент там, пак ще си платиш отделно). т.е. срещу 50 лв. повече получих според мен много по-спокойно проследяване на бременността ми и миля, че по-лично /и дори по-специално/ отношение от страна на лекаря. и тамаз бях клиент,който си плаща,а не пореден пациент.
а, само да добавя, че живея на 100 метра от болницата, а пътувам 30 минути до частния кабинет на лекаря си. и все пак го правя по гореописаните причини.
въпрос на личен избор  Peace

# 11
  • Мнения: 936
Извинете,че се намесвам,но искам да ви попитам-къде се намира кабинета за ЖК,къде се плащат тези 200лв. и по цял ден ли има д-р в този кабинет,трябва ли да се запише час предварително?Благодаря предварително  Hug


Обади се на регистратурата 822 35 17 и ще ти обяснят всичко. Кабинетът не е само един и лекарите са доста - не ти препоръчвам Шишенкова - не е човек.

# 12
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Аз бях с направление и си плащах поне 5 ехографа по 20 лв, плюс други изследвания, понеже имах бъбречни проблеми, даже лежах в болница, и излезе същата работа... А отношението когато си с абонамент е по-друго, така че не бих се колебала вече...

# 13
  • Мнения: 829
ами то и аз "се предадох" (въпреки че много мразя да ме притискат и изнудват), но по съвет на любимия, с абонамент се записах,  да ми е мирна главата  Embarassed пък ще видим!

# 14
  • Мнения: 999
Обади се на регистратурата 822 35 17 и ще ти обяснят всичко. Кабинетът не е само един и лекарите са доста - не ти препоръчвам Шишенкова - не е човек.
[/quote]Във какъв смисъл не е човек. Искам да знам мнението ти. Simple Smile
На мен тя ми е водила ж.к. и ми се струваше че ми взимаше пари за някой неща за който не трябва. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт