Температура

  • 684
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 566
здравейте
синът ми е с грипа които върлува в бг вмомента-зачервено гърло и висока Т. Искам да ми дадете съвет как да сваля и да поддържам Т около 38 градуса. Педито каза да не давам много панадол, а и той има моментно действие.

# 1
  • Мнения: 867
Ние също изкарахме вируса-само че имахме и разстройство.
По принцип не давам нищо ако температурата е до 38 градуса, за да може организма да се пребори и изгради имунитет. При по-висока температура давах Нурофен.

# 2
  • София
  • Мнения: 311
И ние го караме в момента - аз давам хомеопатия и панадол, защото нашите температури са много високи. По съвет на мамите тук тази нощ я мазах с белтък - определено спадна високата температура, но не веднага. Бързо оздравяване  Hug

# 3
  • Мнения: 566
А къде точно се маже белтъка

# 4
  • София
  • Мнения: 311
Виж тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.220

Знам, че има ефикасен метод с пяна от сапунена вода, но не съм пробвала и не знам подробности.

Бързо оздравяване!

# 5
  • Мнения: 179
Да се включа и аз в темата...  Sad Мами, за колко време се излекуваха мъниците ви?!? Защото на нас ни е 4-ти ден вече и малкия се събуди от следобедния си сън пак с температура 39,7! Иначе и ние се лекуваме с хомеопатия и редувам Панадол с Нурофен през 4 часа. При нас се появи и кашлица - при вас как беше? Вече съм на ръба на нервна криза, незнам какво да правя!  Cry

# 6
  • София
  • Мнения: 311
Люси днес (като изключим нощта) е без температура. За пръв път вдигна в понеделник през нощта. Гърлото й е доста червено, но не кашля, поне за сега....Иначе и нейните температури бяха високи.

# 7
  • Мнения: 566
Ето ме пак,
малкия имаше 39.4 и му правихме студена баня, сега е 38.3 и спинка. На нас педито ни изписа днес АБ, за да не стане на плевмония.

# 8
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
    ние от снощи сме с температура-39.1.Сани се прибра от градина и леко покашляше.дадох и 2 пъти от сиропа на д-р Тайс и я разтрих с пулмекс преди лягане.Към 12ч. запо4на да се мятка в леглото и по4ти не е спала цяла нощ.
    Днес веднага я заведох на хомеопат.Даде и лекарство и каза нищо друго да не давам.Много е отпусната-не яде и по4ти не пие вода,а все още има темп-38.
    Докторката миказа да 4акам действието на лекарството,но за кашлицата не трябва ли да дам нещо..Вярно оба4е след като взе лекарството започна да се кърти.
    Искам да питам мамите ползващи хомеопатия как е при вас?Давате ли и нещо друго-лекарства.витамини,разтривки...
    Дано вси4ки мъни4ета оздравеят скоро Praynig

Общи условия

Активация на акаунт