Ползвате ли "Скайп"?

  • 9 461
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
    Grinning Моля, споделете впечатленията си от "Скайп". За разговорите през компютър вече се убедих, че са с перфектно качество, но ме интересува към мобилните и стационарните също ли е така добра връзката? Наистина ли разговорите към мобилни и стационарни излизат много по-евтино? Откъде си купувате ваучери?

# 1
  • Мнения: 4 111
https://secure.skype.com/store/member/login.html?message=login_required

Bye skype kredit


За качеството към мобилни и домашни телефони съм чувала че е добро, но това зависи най-вече от скоростта на интернета, ако е бърз - няма проблеми. За евтиното - вярно е, в тази страница можеш да разгледаш цените. Аз лично съм впечатлена.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
Ползвам.
Суперудобно е.
Евтино и под ръка с другата работа.

# 3
  • Мнения: 1 209
денонощно, но по домашен и ГСМ провах само промоционалните. ка4еството е супер, но предимно говоря комп с комп. все пак ка4еството зависи от нета. и от някои дребни хитрини, като да не е вклю4ен бит комета по време на разговор.

# 4
  • Мнения: 2 019
нон-стоп ми е пуснат,но говоря с комп Mr. Green

# 5
  • Мнения: 61
денонощно, но по домашен и ГСМ провах само промоционалните. ка4еството е супер, но предимно говоря комп с комп. все пак ка4еството зависи от нета. и от някои дребни хитрини, като да не е вклю4ен бит комета по време на разговор.


не е хитринка, торент програмите правят доста сесии ( разбирай връзки ) към различни хостове ( други компютри в глобалната мрежа ), като по този начин заемат почти целия капацитет на връзката която ISP ( интернет доставчика ) е посочил за вас. Има различни доставчици и различни начини за управление на мрежите, но основно това е идеята, някои доставчици филтрират броя на връзките от даден техен клиент към глобалната мрежа, други пък указват колко максимум скорост да има за този компютър и много други. А скайп също така не е " лека " програма ( имам предвид, че генерира доста трафик и брой сесии ) и голямо значение има качеството на предоставяната към потребителя връзка Simple Smile

А относно темата, не ползвам скайп и не го харесвам ( ползвам си old school методи за комуникация - email, icq, gsm Simple Smile )

А за кредитите, може да си закупите такива като наистина е доста евтино и да си говорите със стационарни телефони. Много удобно и евтино ако имате примерно роднини и/или приятели в чужбина ( все пак бе-те-кар-ците дерат кожи все още за международните разговори )

# 6
  • Мнения: 1 209
мдам , как мъжки зву4иш, 4исто техни4арски Simple Smile аз нали съм блонд, не , 4е не те разбрах ама е по изклю4ение , шъ знаиш:) на мен сайп ми харесва. кюто като интерфейс ме дразни. ина4е пробвах VoiPbuster i VoiPstunt - биват, и peer me, като последното е гола вода. разбира се аз оценявам нещата естети4но и от гл. то4ка на удобството. не съм компетентна за пове4е. да си присзная скайп не съм пълнила от БГ още, имаме друз'я в щатско и мисля като си дойдат да им дам 20-50 долара да ми заредят сметката.

# 7
  • Мнения: 990
Ползвам го непрекъснато.От известно  време стана неразделна част от живота ми...  Laughing

# 8
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
нон-стоп ми е пуснат,но говоря с комп Mr. Green
поради простата причина че не знам как да заредя ваучер,иначе имам и роднини в чужбина та ще бъде удобно....

# 9
  • Мнения: 1 883
Ползвам.
Суперудобно е.
Евтино и под ръка с другата работа.
Peace Peace Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ползвам постоянно, но предпочитам да пиша - писаното остава, все пак  Wink

# 11
  • Мнения: 420
 Grinning  И все пак ме интересува как мога да си заредя ваучер от България. Нямам познати в чужбина, които могат да го направят и нямам дебитна карта, с която евентуално бих могла да платя.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 826
Ползвам Скайп само от комп на комп, не съм зареждала ваучери.

Между другото да питам, възможно ли е да пипнеш вирус през Скайпа?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 967
Между другото да питам, възможно ли е да пипнеш вирус през Скайпа?


ДОКОЛКОТО ЗНАМ МОЖЕ. ДАЖЕ ВЕДНЪЖ МЕ БЯХА ПРЕДУПРЕДИЛИ.

# 14
  • Мнения: 4 111
Grinning  И все пак ме интересува как мога да си заредя ваучер от България. Нямам познати в чужбина, които могат да го направят и нямам дебитна карта, с която евентуално бих могла да платя.

Трябва да имаш Eurocard Mastercard ili Visa със сметка в Euro, за да закупиш Skype кредит. Може да има и друг начин, ако някой друг знае - нека сподели.


Между другото да питам, възможно ли е да пипнеш вирус през Скайпа?


Възможно е, ако приемаш файл с непознато съдържание. Препоръчително е да не се включваш в режим "Скайпващ" (зелената отметка с жълто усмихнато човече), защото тогава те виждат всички досадници, няма отърване после. Чух скоро за вирус, който се разпространява ако упълномощиш непознат да вижда кога си на линия (разбира се не всеки непознат е вирус!) и тогава се заразяваш не само ти, но и всички, които са записани в твоя списък с абонати.

Общи условия

Активация на акаунт