Нередовен цикъл, ПКЯ и противозачатъчни...

  • 6 057
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен!
така като чета  втози форум има доста с моите проблеми,та реших и аз да споделя.
Прочетох историята на Бонбончето и страшно много ми напомня моята.На мен цикъла от много време ми е страшно нередовен,но най-много съм издържала 3 мес да не ми дойде и веднага на лекар.Смених за няколко год няколко гинеколози,но май няма подобрение.в началото като отидех и ми изписваха Дуфастон,пиех си го и ми идваше.всичко беше ок следващия мес и после пак.изписхва ми какви ли не противозачатъчни и докато ги пия всичко е наред/като се изключи,че от Диането щях да влязя в лудницата/ и като ги спра пак проблема.последно стигнах даже до това,че пия Дуфастон 10 дена и пак не ми идва!!!!!!!!!!!!Лекаря ми изписа ОРгаметрил по схема за 3 мес и след първия прием ми дойде,но просто не издържах и след 2-я мес го спрях,защото ми се отразяваше страшно зле-не можех изобщо да живея нормално.Реших пак да сменя доктора и отидох при специалист по семейно планиране,защото вече искаме бебе/а м/у другото забравих да уточня,че са ми пускани изследвания за хормони и всичко е ОК/та пак изледвах хормоните-пролактин и тестостерон-всичко нормално и новият доктор ми изписа като з начало Ясмин и ми каза,че така трябва да го пия 9мес!!!!и ако после нямало резултат щял да продължи с друго лечение и в краен случай лапароскория,защото нали сме целяли прираст на населението Laughingта сега ми е 3-и ден от както съм започнала да пия Ясмин,чувствам се добре,но просто си знам,че няма да се оправя с това нещо и като ги спра ще имам пак същити проблеми,а пък страшно много искам бебенце.
PS: Диагнозата на последния лекар е поликистоза и на двата яйчника
просто искам да попитам дали някога ще мога да си имам бебенце?

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 09:54 от Tаня

# 1
  • Мнения: 2 261
Спортед повечето лекари поликистозата не е причина за безплодие,поне за тях!

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 09:51 от valikir

# 2
  • Мнения: 2 381
тединце, след като сте разбрали проблема мисля, че е въпрос на добър лекар и подходящи за теб медикаменти и време,  за да имаш бебе. Успех Simple Smile

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 18:28 от Niki1

# 3
  • Мнения: 28
Благодаря Ники1.Дано сме открили подходящия лекар,защото доста смених до сега.аз съм от Плевен и последно ми препоръчаха този лекар,защото уж бил специалист по семейно планиране,но ме притеснява,че ми изписа само Ясмин и то за толкова дълъг период от време,но живот и здраве ще видим. Simple SmileПросот до сега толкова хапчета съм изпила,че вече не си ги спомням

# 4
  • Мнения: 4 324
Тединце, разделих темата ти, за да могат повече момичета да видят историята ти и да получиш повече отговори.
Заглавието на темата може да смениш, като натиснеш бутончето „редактирай” на първия си постинг.

Ето и моят отговор по въпроса  Wink Поликистозата си има причина за да я имаш, в смисъл търси нещото което я е причинило. Често това са хормони и проблеми с кръвната захар. Провери и това.

Успех и да ни пишеш по-често!

# 5
  • Мнения: 2 261
 :peace:Eeeeeeee,браво!Точно и аз за това мислех ,но непосмях да го напиша.Аз пих Метфогама,Метформин или Сиофор./за кръвна захар.Те са за диабет тип 2,не си зависим от тях./.За това лекарство не посмях да пиша ,има лекари които трябва да го изпишат и посочат точните дози.Аз съм го пила по различни схеми.
Таничка,винаги даваш точни съвети.БРАВО НА ТЕБ! Hug

# 6
  • Мнения: 18
Здравей Теди,
тъй като проблемите с моя цикъл са същите мога да те посъветвам да започнеш да пиеш хомеопатичен препарат Агнес, който съдържа билката Витекс Агнус и води до нормализиране на хормоните. От както го пия имам редовен цикъл. Нищо не ти пречи да опиташ.
Писала съм в зачатие в подфорум "Лек от природата", тема "Въпрос за Витекс", ника ми е Айки.

# 7
  • Мнения: 28
Благодаря ви за съвета момичета!Танче,предполагам,че трябва да отида на ендокринолог за да види дали имам проблем с кръвната захар.аз един път вече ходих,защото се съмнявах за проблеми в щитовидната жлеза,но всичко беше нормално.преди 2 седмици ходих на годишен профилактичен преглед при моята лична лекарака и тя ми измери кръвната захар и каза,че е абсолютно нормална.но може би ендокринолог ще каже най-добре.
а съвета на Айки-много благодаря,но аз съм ги пила и наистина може би имат ефект,но доколкото си спомням в упътването пише,че не могат да се съчатават с други лекарства,които съдържат хормони.а в момента аз съм на Ясмин Sad
иначе наистина търся нещо на билкова основа,защото тези хормони изобщо не ми понасят
а ти Айки имаш ли поставена диагноза ПКЯ,ако не-на теб може да ти действат положително

# 8
  • Мнения: 18
Поставена диагноза нямам.
Не правя опити за забременяване в момента.
Но преди години съм имала един път киста с размер 57мм, леко завишен тестостерон, малко по висок LH. Нередовна менструация, нисък прогестерон, вероятно липсваща овулация. При един преглед с УЗИ ми бяха установили множество на брой фоликули. Затова предполагам че твърде вероятно да става въпрос за поликистоза. В момента както казах имам редовен цикъл с помощта на Агнес. Пила съм доста медикаменти с временен резултат.

# 9
  • Мнения: 18
Пила съм Диане 35 за 6мес. Обикновенно го изписват за поликистозни яйчници. Но това беше преди 5г. и още имах бегли познания за много неща свързани с проблемното забременяване. Не знаех какво да питам, а и не съм ходила при специалисти по стерилитет.
Успех!

# 10
  • Мнения: 28
 Simple SmileБлагодаря айки!дано стгане работата:)и аз пих Диане преди много време,но едва издържах 3 мес-щяха още малко в лудницата да ме вкарат и след като ги спрях ме прегледаха и казаха ,че имам "яйчници като сълза"!!!и няма и след 2мес пак закъснение.и аз тогава нямах намерение за бебе и ходех на лекар едва като ми закъснееше и се подувах като балон и ми изписхваха най-често Дуфастон за да ми дойде и после пак страта песен.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 123
здравей,аз бях в твоето поление също.Идваше ми 2-3 пъти в годината,а се е случвало и само веднъж.Диането не ми изчисти кистите,а само се сдобих с доста килца.Като го спрях не ми дойде 7 месеца и ми направиха лапароскопия за фенестрация на яйчниците.След нея за 1г. забременях 2 пъти(за съжаление с фатален край,но това се дължи на други неща).

# 12
  • Мнения: 28
Да angels_zg ,позната история Cryпредполагам,че и на мен това ми предстои,но не знам дали след лапарото ще ми се появат пак кисти и дали не е по-добре да изчакам малкос операцията-тя да е последен вариант.то всъщност аз нямам много думата,ами ще е каквото каже доктора.за сега ми е първи мес с Ясмин и ми се отразява учудващо добре-нямам отвратителните симптоми на другите хормонални препарати.а така ще съм по предписание цели 9мес!евентуално доктора ми каза 6,но зависело от много неща.не знам Ясмина дали ще ми помогне за изчистване на кистите обаче.ще поживеем и ще видим
Радвам се,че обменяме информация в този форум,защото иначе не знам какво щях да правя

# 13
  • София
  • Мнения: 3 123
моето лапаро беше през аптил 2005-та и за сега яйчниците ми са добре.

# 14
  • Мнения: 78
Здравей Теди,
тъй като проблемите с моя цикъл са същите мога да те посъветвам да започнеш да пиеш хомеопатичен препарат Агнес, който съдържа билката Витекс Агнус и води до нормализиране на хормоните. От както го пия имам редовен цикъл. Нищо не ти пречи да опиташ.
Писала съм в зачатие в подфорум "Лек от природата", тема "Въпрос за Витекс", ника ми е Айки.
Благодаря aiki, аз също имам подобни проблеми и само качвам килца от изписания ми Дуфастон.А иначе правих хормонални изследвания ,ходих и на ендокринолог  и твърдят ,че трябва да продължавам с Дуфастона , а и с него не ми идва редовно.Задължително ще пробвам този хомеопатичен препарат.Дано и на мен да ми помогне , че вече се побърквам тотално и се въртя в някакъв омагьосан кръг.А на коя фирма е този Агнес?

Общи условия

Активация на акаунт