Моля, дайте съвет за цеденето след кърмене

  • 399
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
Здраветей, мили мами, имам бебче на 3 седмици, така че кърмя от съвсем скоро и не съм спец по въпроса и затова имам нужда от съвет. След всяко кърмене се цедя - и двете гърди. Майка ми ме съветва да не цедя поне гърдата, от която ще кърмя след три часа.  И започна да ми се струва, че на бебчо му е трудно да суче - сякаш, кърмата не тече лесно.

Освен това получавам болки в едната гърда след всяко цедене (да не говорим колко време ми отива в цедене 7 пъти на ден!). Днес ходих на мамолог и той ме посъветва идзобщо да спра да се цедя и да регулирам по този начин отделянето на кърма. От това се плаша, че няма да произвеждам достатъчно кърма за бебчо и че ще стои гладен. Моля, като опитни кърмачки какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 506
Потърси информация в Кърмаческия форум, там има повечко мами с опит. Аз лично изцеждах само в началото след болницата, докато отпуша каналчетата и отнема напрежението в гърдите. След това бебка свърши останалото.  baby_neutral

# 2
  • Мнения: 49
Първо !честито бебче да ти е живо и здраво!Аз родих преди 6м. и като теб имах същият проблем-имах много кърма наложи се непрекъснато да се цедя защото гърдите ми ставаха на камък,но това е грешка тъй ката така не може да ти се регулира кърмата.Цеди само тази гърда от която си го кърмила просто ако е останала още да я до цедиш-подходи внимателно при мен не можа да се регулира гърдите ми станаха ужасно твърди и се наложи да спра да го кърмя но на теб желая успех

# 3
  • Мнения: 1 931
Аз мога да кажа какво аз съм правила и продължавам да правя,а това колко е правилно не зная.  Аз по принцип не се изцеждам когато гърдите са ми спокоини,а само когато са ми много напрегнати и не ми е приятно. Детето като сучи само си регулира количеството кърма за следващото кърмене. А по принцип то постепенно си увеличава необходимото количество кърма, а не изведнъш за да се получи изведнъш недостик на кърма. А ако евентуално не му стига кърмата бебчо се слага по-често на гърдата и за няколко дни всичко се коригира. Аз не я кърмя под час, когато тя си иска тогава,но постепенно тя си създаде режим на около 3 часа и половина.

# 4
  • Мнения: 1 896
Честито бебенце и браво, че кърмиш!
Правилно те е посъветвал мамологът. Спри да цедиш и ще си спестиш много време и неприятности.
Ако имаш голямо свръхпроизводство, може да ти е трудно да спреш изведнъж. Тогава го направи плавно или просто цеди само ако имаш проблеми - препълване, бучки, напрежение или болка. И дори тогава не цеди докрай, а само малко, колкото да облекчиш. Ако имаш бучки, не е лошо да загряваш гърдите преди кърмене (с горещ душ или компрес) и леко да ги масажираш, докато бебето суче, по посока към зърното.
Най-важното е обаче да кърмиш толкова често, колкото бебето поиска - ти не споменаваш дали спазвате режим. Майките, които кърмят по режим много често имат проблеми с количеството кърма я в едната, я в другата посока. Ако кърмиш на поискване, включително през нощта, може да си сигурна че няма да ти намалее кърмата, а винаги ще е точно толкова, колкото е нужно. При мен е така вече две години, а и доста други примери ще се включат предполагам.  Simple Smile
И накрая, предполагам, че темата ще ти я преместят в кърмаческия форум, ако имаш още въпроси, питай, ще ти помагаме.

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 21:25 от basilisk

# 5
  • Мнения: 313
Аз не се цедя. Така има точно толкова кърма от колкото има нужда бебо. Ако чустваш гърдите си прекалено напрегнати си прави топли компреди и цеди само толкова колкото да се облекчиш, но в никакъв случай до край. На бебо може да му е трудно да суче от препълнени гърди. Може да направиш един топъл компрес преди кърмене и да изцедиш 10 мл. Така ореолата на гърдата ще е по- лесна за засмукване. Това е от мен. Успех! А, и слагай бебо да суче по- често за да ти изпразва той гърдите Simple Smile

# 6
  • Мнения: 182
Благодаря за бързите отговори! Кърмя бебока средно през три часа - вкл. и през нощта - 1, максимум 2 пъти. Сега съм по-оптимистична, че нещата ще се наредят както природата го е замислила, а не все да се притестявам, че изцеждам цялото му следващо ядене.  Всъщност, аз цедя, не защщото кърмата ми е много, а защото кърмата не ми идваше, и в болницата ми казаха да цедя, за да стимулирам. Явно съм прекалила!    

# 7
  • Мнения: 3 760
Честито бебенце!
Виждам, че вече си открила отговорите на въпросите си; basilisk чудесно е обяснила. Пожелавам ти дълго да се наслаждаваш на кърменето. Ако имаш други въпроси или някакви проблеми не се колебай да споделиш!
Успех!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт