Бихте ли дарили органите си?

  • 4 759
  • 143
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Замислих се днес докато гледах "Спешно отделение",бих ли дарила органите си след смъртта ми newsm78.Първата ми мисъл беше да бих,след това се замислих как ще ме разфасоват цялата за да вземат органите ми и след това ще съм здраво закърпена и полупразна.Картинката ми беше доста неприятна,но след това веднага пак си помислих-а за какво са ми,след като съм умряла и духът ми е напуснал тялото,какво значение има сърцето ми,дробовете или бъбреците,и без това ще изгният.А ако ги даря по този начин бих била полезна дори и умряла,бих спасила няколко живота може би,дори на някое детенце......В заключение си помислих-разбира се,че бих дарила органите си,как можах въобще да се замисля Rolling Eyes.
    Мисля,че се мъдреше преди време такава тема,смътно си спомням,но все пак какво мислите вие по този въпрос,замисляли ли сте се въобще по тая тема,бихте ли дарили органите си или предпочитате да не ровичкат из трупа ви и да бъдете погребани с всичко ваше?

# 1
Не, не бих !!! не искам да навлизам в подробности или да бъда заклеймена като егоист ,който не иска да бъде полезен блабла бла...но това са моите лични убеждения! Не бих. Naughty

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Тялото си е твое и можеш да правиш с него каквото ти си решиш,никой няма право да те упреква или поощрява. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 237
Да,бих ! Стига до тогава да не са измислили изкуствени органи и да не им трябват вече трупни донори    newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 926
Да , бих. Защо да гният в земята , когато могат да спасят няколко живота.

# 5
  • София
  • Мнения: 900
КАРЧЕВА, категорично ДА!!!
Но има НО  newsm78
Ако става дума за трупно донорство - никакъв проблем!
Проблема ми е при ужасните ситуации, в които тялото е живо или почти ........
Да ни пази Бог всички и дано никога не ни се наложи да взимаме подобни решения  Praynig  Praynig  Praynig
Имам близък приятел и жена му вече незнам колко години е с жива кома.  newsm78  newsm78
Никой не знае дали,кога,изобщо и т.н., а милата женица вегетира  Sad А и мъжа и - УЖАС е!!!
При тези ситуации наистина незнам!!!
Цял живот се осланям на надеждата и такова решение е в пълен разрез с моя оптимизъм!
А да не говорим, че аз самата не бих искала да причинявам такова мъчение на близките си!
Труден въпрос и доста ме замисли  Sad

# 6
  • Мнения: 2 952
Да , въпреки , че  е противно на религията ми.

# 7
  • Мнения: 2 491
Да, бих дарила.
Като умра за кво са ми органите, нали и без това ще изгният като ме заровят, по-добре да даря някому живот-може и не само на един човек-още по-добре

# 8
  • Мнения: 936
Да, след смъртта ми . Щом така ще помогна на някой друг.

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да, предупредила съм и мъжа ми, сестра ми и джипито.

# 10
  • Мнения: 3 423
Бях пускала такава тема.

# 11
  • Мнения: 597
Да,аз 100% бих дарила органите си за трансплантации и като умра един ден искам да ме кремират!

# 12
  • Мнения: 811
Да!
А и така частица от теб продължава да живее...

# 13
  • Мнения: 4 053
Да!
А и така частица от теб продължава да живее...

съгласна съм  Sign Exclamation

# 14
  • София
  • Мнения: 5 289
Бях пускала такава тема.
Ми ако искаш да я изтрия? Joy
Знам че имаше такава тема преди време,но предполагам нямаш нищо против че съм пуснала пак,просто ми е интересно как разсъждават другите по тоя въпрос. Wink

Общи условия

Активация на акаунт