Женска консултация

  • 1 300
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 225
Здравейте. В 22 - ра г. седмица съм и досега ходех на женска консултация в поликлиниката на Майчин дом - София.
Знаете ли дали мога да се отпиша от там ( по средата на бременността ) и да се запиша при друг лекар.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 84
Аз имах сходен проблем и се консултирах с личния си лекар, който ми издаде направлението за ЖК. Отговорът беше, да, можеш да смениш гинеколога, който ти води ЖК, но за целта поиска да й напиша нещо като молба, в което да опиша причините, поради които се налага да сменя водещият ЖК и щеше да ми издаде ново направление. Питай твоят личен лекар дали ще ти даде същата инфо. Аз така и не го направих, защото след разочарованието от търсенето на качествени здравни услуги по здравна каса, реших да си спестя повече нерви и време и започнах да си ходя на ЖК в частна болница, където си плащам всеки път. Доволна съм и мога да ти дам повече информация. Ако те интересува пиши ми на лични съобщения. 

# 2
  • Мнения: 5 362
Да,можеш.Аз се преместих при друг лекар в края на 7-ми месец.Личната ми издаде направление за новия гинеколог и така стана.

# 3
  • Мнения: 1 225
А дадоха ли ти някакви документи от предходната консултация - картон -а или нещо друго?

# 4
  • Мнения: 371
Можеш, да. Няма проблем, само трябва да си вземеш направление от личния лекар.

# 5
  • Мнения: 1 225
Благодаря ви момичета за бързите отговори.

# 6
  • Мнения: 2 401
Аз имах сходен проблем и се консултирах с личния си лекар, който ми издаде направлението за ЖК. Отговорът беше, да, можеш да смениш гинеколога, който ти води ЖК, но за целта поиска да й напиша нещо като молба, в което да опиша причините, поради които се налага да сменя водещият ЖК и щеше да ми издаде ново направление. Питай твоят личен лекар дали ще ти даде същата инфо. Аз така и не го направих, защото след разочарованието от търсенето на качествени здравни услуги по здравна каса, реших да си спестя повече нерви и време и започнах да си ходя на ЖК в частна болница, където си плащам всеки път. Доволна съм и мога да ти дам повече информация. Ако те интересува пиши ми на лични съобщения. 

Аааааа пощръклявам като прочета подбна глупост.  Какви молби какви 5 лева????? какви са тия своеволия? Никакви обяснения не дължиш на никого защо искаш да смениш лекаря (било то и ЖК). Не е коректен личния ти лекар, и не позволявай да те мотка занапред.

# 7
  • Мнения: 1 225
Днес ходих до клиниката на Мазнейкова и там едно от лекарките ми обясни че личния лекар е длъжен да ми даде направление за смяна на гинеколог. С него мога да се регистрирам при нов лекар, а от стария да се откажа, като го предупредя.
Вече всичко е ясно.

# 8
  • Мнения: 2 401
Това последното е пожелателно (да го предупредиш) не си длъжна. Успех!

# 9
  • Мнения: 1 225
Наистина ли?
ПО-добре е да не ходиш да го предупреждаваш - на мен например ми е неудобно да му кажа в очите че го сменям, защото го правя не от съмнения за компетентност, а заради голямото чакане.

# 10
  • Мнения: 3 069
Можеш разбира се, само ти трябва направление от личния лекар.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
По всяко време. Аз тази седмица се записах при друга АГ без никакъв проблем. Дори не трябваше да уведомявам старата, че се местя. yes

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Естествено,взимаш си всички документи от стария и отиваш при новия.Това е твое право!  bouquet

# 13
  • Мнения: 8
Да,можеш да смениш лекаря. За целта поискай направление от личния си лекар за преизбор на специалист АГ по програма"Майчино здравеопазване".Направлението представяш на новия си лекар. Не е необходимо да се отписваш от предишният.

Общи условия

Активация на акаунт